Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте туристическа маршрут за обиколка на България?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Аз напоследък съм в Ямбол, но ако е за - за 15 мин. съм в Сливен

    Коментар


      #17
      vital написа:
      Сега погледнах в съседната тема, че тече ремонъ на пътя Търново - Варна. Може ли да се мине без много чакане или да търся обходен маршрут? Мерси предварително.
      Преди 2 дни го пътувах този път и за джипове няма да е никакъв проблем. Няма големи задръствания. Около Омуртаг се обикаля през някакви села, ама не е проблем, за 10-15 мин. От там до Варна пътя бива така , че няма да имате никакви проблеми.
      Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
      Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
      Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
      BMW X3 3.0D Aut

      Коментар


        #18
        Immortal написа:
        Аз напоследък съм в Ямбол, но ако е за - за 15 мин. съм в Сливен
        Да се надяваме, че Пандата(4х4) няма да ме остави(нещо губеше мощност, но сега е ок) Решил съм да им покажа какво е 4х4.П.П До понеделник приемам още предложения за маршрут. Като се върна ще едит-на първия пост и ще разкажа какви са ми впечатленията.

        Коментар


          #19
          Тръгвате от София рано сутринта по посока Белоградчик (път 81 за Монтана). От там по Е79 се стига почти до Белоградчик. Белоградчишките скали са на около 5 км извън града. До тук общо около 170 км. От там по същия път на връщане карате по посока Монтана - Враца (пещера Леденика) - 106 км. от Враца се насочвате към Габрово (през Севлиево). Не сметнах километрите, защото за път Е772 (този за Търново) може да се мине през Ботевград или пък през Мездра и Роман. След Габрово и кв. Етъра се насочвате към В. Търново (21 км). Разгледайте Царевец и църквата Св. 40 Мъченици.От Търново тръгвате за Шумен по Е 772 (140 км). По желание в Шумен може да се качите на платото да разгледате Шуменската крепост и Паметник Създатели на Българската държава, ако не тръгвате за с. Мадара на 15 км от Шумен. След като разгледате Мадарския конник не се връщайте по същия път, ами тръвате на право към кв. Калугерица. Пътят ще ви изведе на голямо кръстовище за Шумен, Нови Пазар и Варна. Тръгвате за Нови Пазар и веднага след моста на ляво за Плиска (около 12 км + още 2 до Базиликата). След Плиска излизате на магистралата за Варна (около 80км), пт там тръгвате за н. Калиакра (80 км).След Калиакра слизате на долу за Балчик по същия път. Посетете двореца и ботаническата градина.След това тръгвате за Несебър. Ако искате да избегнете трафика по пътя Варна - Бургас, през Провадия и Дългопол тръгвате за с. Комунари и с. Аспарухово. Тук спрете на Чудните скали за няколко снимки. Мястото е много прохладно и ще Ви хареса. Отново не отбелязвам дистанцията защото може да минете по другия път директно за Несебър. До несебър ще стигнете, ао минете целия Айтоски проход (пътят е хубав но тесен и внимавайте за камиони). От Айтос хващате посока Бургас, но се отклонявате за с. Миролюбово и от там през Каблешково за Несебър и по желание Поморие.След това посоката е към Родопите. Бургас - Пловдив (255 км). Разглеждате Пловдив по препоръки на колегите и се насочвате към Асеновата крепост и Бачковския манастир (около 30 км). От там тръгвате за Дяволското гърло и Ягодинската пещера. Пътят минава през Чепеларе и Широка лъка (около 80 - 90 км). След това посоката е Батак, разгледайте Църкавата с кървавите следи. Продължавате за Велинград през Ракитово са 22 км. Велинград - Белица (83 км). В Белица се намира паркът за танцуващи мечки. Там е супер. Ще повървите пеша в гората доста, а и е малко екстремно на места. Пътят от Белица до самията парк е черен с дървени мостове и може да тествате машините. По същия път тръгвате на долу за Разлог и Симитли (50 км). По този път Пирин Ви остава от ляво на пътя, а Рила от дясно. Просто гледката е чудна, прав път и само високи върхове. Тръгвате на долу за Рупите (67 км). От там се насовате към Мелник, където задължително идете до Кордопулевата къща. Купете си вино от изжбата в къщата. Просто е невероятно. Тапата е запечатана с парафин, което е доста интересно. От Мелник тръгнете за роженския манастир. От дясно на пъте се виждат скали с остри върхове, това са Мелнишките пирамиди.
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #20
            След това по обратния път тръгвате за Благоевград, ако обичате екстремни спортове, един рафтинг по Кресненското ждрело ще Ви се отрази много добре. Ако не, отбивате за Рилския манастир. Връщате се обратно в София през Дупница. В София може да разгледате Боянската църква.Като обекти ето списък с тях:Белоградчишки скалиЛеденикаГаброво и ЕтъраЦаревец и църквата Св. 40 МъченициШуменска крепост и ПаметникаПлиска и Мадаран. КалиакраБалчикЧудните скалиНесебър и ПомориеПловдивБачковски манастир и Асенова крепостШирока лъкаПещерите Дяволско гърло и ЯгодинскаБатакВелинградБатакБелицаРупитеМелникРоже нски манастирРилски манастирБоянска църкваАми това е моята екскурзия. Дано да съм бил полезен. Като свършите с обиколката да пишеш къде сте ходили и какво Ви е харесало най-много.
            Space Star 1.9 DID

            Коментар


              #21
              ох как ме сърбят ръцете, да се изстреляме на този маршрут, ние го правим почти всяка година, само дето пропускаме Видин и в южна българия не стигаме до Мелник, а оставаме в Банско и от там в Пирин по камънаците....малееее голям кеф е. Даже на 14-ти тръгваме пак.Весело изкарване
              СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
              бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
              сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
              ИТАЛФЕСТ 2007

              Коментар


                #22
                Roko написа:
                ...Като свършите с обиколката да пишеш къде сте ходили и какво Ви е харесало най-много.
                Евала мерси много, даже и номерата на пътищата си дал. Благодаря много Направо ми иде да тръгна веднага :D Ще пиша като се върна. Мисля, че това е оптималния маршрут само добавям Кърджали и по точно Перперикон, че не съм ходил и аз още

                Коментар


                  #23
                  Много яка обиколка,их как се размечтах

                  Коментар


                    #24
                    Да те подсетя за Татул - гроба на Орфей - близо е до Преперикон...
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #25
                      Здравейте, Скоро се случи така че минахме през Копривщица, наистина си заслужава човек да отиде там. Има доста неща да се видят но ние бяхме само за един ден и не успяхме да видим всичко. Заслужава се се видят възрожденските къщи, там ги има доста- родната къща на Георги Бенковски или Любен Каравелов, също и на Димчо Дебелянов. Също така има и доста паметници които не трябва да се пропускат. А мога да ви препоръчам да останете в комплекс Копривщица, мисля че в един от двата сайта го имаше някаде избор на семейни хотели в Копривщица или избор на хотели в Копривщица

                      Коментар


                        #26
                        Интересно, как сте били само за един ден, а уж си от Копривщица

                        Коментар


                          #27
                          vital написа:
                          Roko написа:
                          ...Като свършите с обиколката да пишеш къде сте ходили и какво Ви е харесало най-много.
                          Евала мерси много, даже и номерата на пътищата си дал. Благодаря много Направо ми иде да тръгна веднага :D Ще пиша като се върна. Мисля, че това е оптималния маршрут само добавям Кърджали и по точно Перперикон, че не съм ходил и аз още
                          Колега,ако ходите към Родопите,идете до Дяволските мостове!Много хубави снимки могат да станат там!А за Белица не препоръчвам,защото от асфалтовият път се кара 20 км по черен път,който е с уникални дупки,ями и релеф,просто ще си потрошите колите и ще ви се развали кефа.А самия парк е хубаво направен,но просто има няколко мършави мечки.Ето снимки,които са снимани с телефон на по-хубавите мечоци: http://pics.data.bg/categories/1/%D0...1f19b/dsc00394
                          Punto 1.2 75hp '95

                          Коментар


                            #28
                            Преаз 2007 година заедно с моята жена минахме около 1500 км в страната.Тръгнахме от Плевен,пресякохме Беклемето и от там към Пловдив.От Пловдив се качихме до резерват Беглика в Родопите.Неповторимо място и много диво.Там останахме около седмица,като редовно слизахме до Велинград и Цигов чарк.После тръгнахме за Обзор и Шкорпиловци,отново спирка за около седмица.От там през Шумен и Попово към Плевен.Минахме през страхотни места.Миналата година с колегите бяхме на Девин.Пак тръгване от Плевен,но през София и от там към Девин.В Девин поситихме Ягодинската пещера и пещерата Дяволското гърло.Като си тръгнахме от Девин минахме през Чудните мостове,Свта гора,Бачковския манастир и Асеновата крепост и от там пак към Плевен.Последния маршут който искам да споделя е най краткия,но не по малко красив.С жена ми за първата ни годишнина от сватбата миналата година ходихме до Дряново там отседнахме в едно хотелче и обикаляхме до Боженци,Велико Търново,манастирите "Света трица" и "Преображенския",разбира се и Дряновския манастир.Ходихме до Етъра и до Соколския манастир Ние много обичаме да пътуваме,но скоро чакаме бебе и трябва малко да успокои топката докато стане достатъчно голямо да пътува
                            FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

                            Коментар


                              #29
                              Днес, гледайки предаването "Глобусът", ми хрумна една идея за обиколка из България по пътя на Априлското въстание! А именно обиколка на градовете описани в тази тема: http://www.travelguide-bg.com/news/news.php?id=3935Въпроса е кога ще имам времето и средствата за такава голяма екскурзия с автомобила?!
                              Space Star 1.9 DID

                              Коментар

                              Working...
                              X