Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пътуване до Париж

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    2-ри ден

    2-ри ден - неделя, 4 май 2014гСъбудихме се. Вече на светло през прозореца се разкри омайна алпийска гледка. Природа и красота, красота и природа!Свалих багажа в колата. Паркингът беше пълен с австрийски, немски и холандски автомобили. В цената на стаята имахме закуска, така че отидохме в ресторанта да си я изконсумираме. Закуската беше на шведска маса или блок маса - не знам как му се вика... Имаше доста неща и закусихме стабилно. Видях, че останалите пълнят термоси от казаните с кафе и чай и никой не им мрънка, та и аз напълних едно скромно термосче. Сега се сещам, че като бях ,,ол инклузив
    Прикачени файлове
    Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
    Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

    Коментар


      #47
      Давай де! Продължавай!

      Коментар


        #48
        Утре... Сега имаме малко занимания в спешното...
        Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
        Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

        Коментар


          #49
          Eeeeeххххх , спомени , спомени !Браво , Колега !!!И да знаеш , че и аз чакам .
          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

          Коментар


            #50
            karloson написа:
            Утре... Сега имаме малко занимания в спешното...
            Дано да са преминали леко ,,заниманията’’ !
            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

            Коментар


              #51
              Ето малко снимки от първия ден на пътуването: http://karloson.snimka.bg/travel/sof...lyana.818290И снимки от втория ден: http://karloson.snimka.bg/travel/golling-paris.818297
              Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
              Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

              Коментар


                #52
                3ти ден

                3-ти ден - понеделник, 5 май 2014г, ПарижСъбудих се към 7.00 и тръгнах да местя колата. Направих няколко обиколки по околните улици и все пак успях да намеря място за паркиране през три преки.Тук е мястото да разкажа за паркирането в Париж. Паркирането става, като между колите остава максимум 10см разстояние. Парижани са го овладяли до перфектност, а когато е необходимо, може да побутнат с бронята предната и задната кола, за да се наместят. Затова и на голяма част от колите в Париж броните им са ожулени или дори счупени. Аз все пак не стигнах дотам - намерих си достатъчно широко място, където не се налагаше да жертвам броните.По всички улици има разчертани места за паркиране. Вече казах, че се паркира на местата обозначени с Payant. На Livraison, очертани с прекъсната линия може да се остави колата за през нощта; на Livraison, очертани с плътна линия могат да ви вдигнат колата с паяк и денем и нощем.Нашите роднини в Париж ни казаха, че можем да си оставим колата на Payant и дори да се случи да ми лепнат някоя глоба на предното стъкло, да си свиркам, защото няма как да си я изискат - няма такъв обмен на данни между Франция и България.Прибрах се в студиото. Скоро и другите се надигнаха, правихме си кафета и чайове. Пристигна братовчедката на жена ми, която живее от тринадесет години в Париж и ни донесе ,,истински френски кроасани
                Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                Коментар


                  #53
                  4-ти ден - вторник, 6 май 2015г, ПарижГергьовден. Тъй като не познаваме никой Жорж, на когото да се натресем на гости, умуваме накъде да потегляме днес. От сайта на парижкия градски транспорт си бях разпечатал маршрут с разяснения за отиване до Лувъра (има такава опция в сайта - указания как да стигнеш от точка А до точка Б). Откривам, че трябва да отидем до станция на метро 14, която е някъде след познатата ни вече Доминиль, от която станция можем да хванем в посока Balard и да слезем на станция Piramides, откъдето тръгваме по булевард De L’Opera и стигаме до заветния Лувър. Така и направихме. Т.е. - донякъде. Тръгнахме да търсим въпросната станция, но така и не я открихме, а установихме, че сме я подминали. След известно лутане насам-натам и опит да попитаме на английски разни граждани, казах, че вървим ей натам и толкоз. И след малко стигнахме следващата спирка на метрото по същата линия. Хванахме метрото, слязохме на Пирамидес и тръгнахме по булевард Операта. В края се виждаше някаква внушителна сграда със златни статуи по покривите и ние решихме, че те ти го Лувъра. Вървяхме, вървяхме и стигнахме. Но се оказа, че не е Лувъра, а отгоре се мъдри надпис Национална музикална академия (по-късно се изясни, че това всъщност е операта). Почесах се по темето, отворих пак листа с указанията. На него пишеше ,,Тръгнете на север по булевард De L’Opera
                  Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                  Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                  Коментар


                    #54
                    5-ти ден - сряда, 7 май 2014, ПарижСъбудих се по-рано и излязох малко из квартала. Видях, че на улицата пред студиото като никога са се освободили цели три места за паркиране. Изтърчах до колата през три преки, запалих и бързо-бързо се придвижих към нашата улица. Слава богу все още никой не се беше намърдал на свободните места и успях да паркирам точно пред нашите прозорци. От буланжери (пекарната) на ъгъла купих кроасани за закуска. След сутрешните кафета правим преглед на картата на метрото. Очертаваме маршрут до Лувъра - с М8 до Бастилията, оттам с М1 до Лувъра, за да не трамбоваме пак по булевард ,,Опера
                    Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                    Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                    Коментар


                      #55
                      6-ти ден - четвъртък, 8 май 2014гПосрещнахме деня на Европа с кафе и кроасани от пекарната на ъгъла. Задачата за деня беше ясна - Сакре Кьор и Монмартр. Отворихме картата на метрото и с помощта на парижките роднини съставихме маршрута. От спирка Daumensill с М6 до спирка Nation, оттам с М2 до спирка Anvers.Изпълнихме маршрута и се озовахме на спирка Anvers. Към Сакре Кьор се отива нагоре по една стръмна пешеходна уличка, пълна със сергии и магазинчета за сувенири. Напазарувахме магнитчета за хладилник на неустоимата цена от 10 евро за 6 броя и продължихме нагоре. Стигнахме до един площад, от който имахме две възможности: да се изкачим по стъпалата към катедралата, или да се качим на т.нар. фуникуляр - миниатюрно влакче, подобно на кабинков лифт, изтегляно и спускано от стоманено въже. Тъй като картите ни за метрото важаха и за това влакче, избрахме по-мързеливия вариант и бързо се озовахме горе пред катедралата.Сакре Кьор е красива. Не случайно е туристическа забележителност. И гледката от хълма към Париж е красива. Но всичко това трябва да се види, няма как да се опише.Направихме няколко снимки и влязохме в катедралата. Отвътре е също толкова красива. Запалихме по една малка свещ за 2 евро - за по-вярващите имаше и големи свещи по 10 евро, но ние не сме чак такива фенове. На входа пишеше, че снимането е забранено, но всички туристи щракаха без никакви угризения, затова и ние не се въздържахме. Обиколихме, разгледахме... Когато излязохме навън, последвахме някаква табела, упътваща към галерия с колекция на Салвадор Дали. И след кратко ходене изведнъж се оказахме в самия Монмартр - артистичното средище на парижките дейци на изкуството.На едно площадче леля, облечена като нещо средно между Едит Пиаф и Гаврош, въртеше ръчката на една латерна и грачеше песен, ако не се лъжа, на същата тази Едит Пиаф. Забавно за гледане и не чак толкова - за слушане, но все пак си е атракция в духа на Монмартр. На множество сергии художници предлагат свои картини, както и да ви нарисуват. Купихме си сладолед. И тъй като пак огладняхме, а и отново заваля, мушнахме се в една автентична френска кръчма. Не знам доколко беше автентична самата кръчма, но сервитьорите определено бяха - с вталени трикотажни блузи, вталени панталони и каскетчета. Жена ми си поръча прословутата лучена супа; дъщерята - спагети неаполитана и чаша червено вино, а аз - кренвирши с пържени картофи и бира. Не заради друго, ами само това успяхме да разберем от менюто Всъщност - менюто беше на френски и английски, така че който владее поне единия език, няма да има проблем. Панерчето с хляб ни го донесоха без да сме го поръчвали - това си е в духа на традициятаХапнахме без да бързаме, защото навън си валеше. Нашият сервитьор беше дребен и не чак толкова автентичен, но този, който обслужваше съседните маси си беше типичен французин - със стойката - леко чупната в кръста с изнесен напред таз, каскета, маниерите и голям нос.Дъждът намаля и поискахме сметката. 51 евро - ако щеш. Моята бира за 9 евро се оказа по-скъпа от червеното вино на дъщерята. Ама пък мога да кажа: ,,Пил съм бира за 18 лева на Монмартр!
                      Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                      Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                      Коментар


                        #56
                        7-ми ден - петък, 9 май 2014гПоследният ден от престоя ни в Париж ни посрещна със слънце. Купихме си кроасани и едни малки солени кифлички от пекарната и закусихме по пътя за метрото. По вече познатите ни маршрути стигнахме до площада с Операта, който беше начална точка за днешната ни разходка. Операта също може да се разглежда отвътре като туристическа културна забележителност - една позната ми каза, че е декорирана (ако това е точната дума) от Марк Шагал - но ние не влязохме, само обиколихме и снимахме отвън. След консултация с картата продължихме към ,,Мадлената
                        Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                        Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                        Коментар


                          #57
                          8-ми ден - събота, 10 май 2014г - Отпътуване.Станахме към 3.30ч, приготвихме се, натоварихме багажа, огледахме за поледно дали не сме забравили нещо и към 4.00 се натоварихме в колата. Навигацията ни поведе. След малко колата изписка и светна лампата, че горивото е ,,на резерва
                          Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                          Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                          Коментар


                            #58
                            Бюджет на пътуването София-Париж-СофияАвтомобил Пежо 308 1.6HDIИзминато разстояние по компютър - 4480кмСреден разход по компютър - 4.6л/100кмКолата е тръгнала от София с пълен резервоар - цената му не е включена в общата цена на горивотоПри прибирането в София в резервоара имаше гориво за 320 км по компютър или около 15 литраБюджет (Евро) Нощувки Париж 6х65 390Гориво 230Пътни такси 210Нощувки по пътя 186Карти метро 3х35 105Айфелова кула 3х14 42Ресторанти 220Други 180 Всичко 1563
                            Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                            Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                            Коментар


                              #59
                              Важно е да уточниш, че бюджетът е в ЕВРО.Васко, страхотно пътуване сте си направили. Завиждам ви.Ние се гласяхме за Италия, но излязоха по-важни неща, и го отложихме засега неопределено.Мисля си, трябвало е, като сте видели на отиване ремонтите в Германия, на връщане да минете по друг път - например Франция - Италия - Словения... или Франция - Швейцария - Австрия - Словения... Аз поне така бих направил.Нищо де, така пък имате повод да идете пак

                              Коментар


                                #60
                                Отлично описание !Баден-Баден и мен ме разочарова някога .
                                FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                                FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                                Коментар

                                Working...
                                X