Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Продавам катастрофирал Фиат Пунто 188 1.2 (не за части)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Продавам катастрофирал Фиат Пунто 188 1.2 (не за части)

    Привет!

    Продавам Fiat Punto II ELX (18, 1.2 L бензин, 44 kW - 60 к.с., произведен 2002 година. VIN: ZFA18800004463803

    На 18 март тази година автомобилът управляван от жена ми беше ударен в предна лява част при инцидент в който един Майстор на спорта с Toyota RAV 4 Hybrid и отне предимството на голям столичен булевард и реши да пресече булеварда от напречна улица. За щастие жена ми не се е движила особено бързо, защото в противен случай удара можеше да е директно в шофьорската врата и да има по-тежки последствия. В случая няма пострадали (освен колите), като мача беше спечелен от Punto-то с 1:0, понеже след като приключихме с КАТ се прибрахме на собствен ход (а и през цялото време докато дойде полицията седяхме в колата на работещ двигател за да се топлим в мразовитата дъждовна вечер) а Toyota-та се наложи да бъде извозвана с евакуатор защото имаше сериозни повреди в предно дясно колело.

    С жена ми решихме че няма да се занимаваме с ремонт на автомобила - от известно време си говорехме че две коли (Punto-то и Impreza-та от подписа ми) са ни много, да задържим субаруто а пунтото да продадем, но все отлагахме. Сега този момент дойде, за съжаление при тези обстоятелства.

    Колата беше купена през 2016 година, нов внос на 114400 km по километраж (един бог знае дали са били истински), в момента е на 161200 km. Никога не е гарана на газ, не е пушено в нея. Идеята беше да имаме автомобил на който децата ни да се научат да шофират и поради този факт на фиатчето беше обръщано сериозно внимание и грижи. През годините на експлоатация всички належащи ремонти бяха извършвани своевременно и при един и същ майстор. Предната броня е от версията с три врати, защото преди 4 години един камион отнесе оригиналната броня и при Италианеца имаше само такива брони в същия цвят. Мога да заявя че до инцидента всички системи на автомобила работеха в щатен режим и поради значително по-ниския разход на гориво и по-голямото удобство при градско каране в сравнение с другата ни кола, жена ми предпочиташе да ходи с нея на работа.

    Колата се продава в състоянието в което е (в момента е паркирана пред блока) и прилагам извадка от протокола за констатирани увреждания от застрахователя на виновната кола. Няма повреди по двигателя, ходовата част и климатика. Освен това в цената влизат и:

    - 4 летни гуми Uniroyal RAIN EXPERT 3 185/60 R14 DOT 0617, които са монтирани на абсолютно същите лети джанти като тези с които колата е в момента (а в момента е с Gislaved EURO FROST 5 175/65 R14) - тоест колата се продава с 8 лети джанти и два комплекта гуми;
    - резервната гума е "патерица", джантата на която е с фланец за да се използват едни и същи болтове при нужда;
    - оригиналните фарове с които купих колата (по-късно купих нови "афтърмаркет" фарове TYC от Митака от форума); мислех че с чисто новите фарове положението със светлините ще се подобри, но не - фаровете на Punto 188 преди фейслифта са голям провал за италианската инженерна мисъл. Тук добавям че колата е с фабрично монтирани фарове със секция за мъгла;
    - авторадио SONY - не знам кой точно модел е, мисля че няма CD, синът ми го купува, монтирахме го заедно, но колонките не са вързани както трябва и (според мен) май че се получава "моно" а не "стерео" звучене... Прилича да е като този модел ;
    - монтирана е кора под двигателя, не знам в какво състояние е след удара. Личното ми мнение за тази кора е противоречиво - от една страна пази моторния отсек по-чист, но от друга при всяка смяна на масло кората трябва да се сваля...;

    още:
    - колата е с платен данък за 2023 година (18 лева в София 😉);
    - Гражданска отговорност валидна до 30.10.2023 ;
    - ГТП до 04.10.2023 година, еко категория 3 ;
    - на 2 януари т.г. смених ауспуха с чисто нов с две гърнета и не знам дали има и 1000 километра изминати с него (а дадох 380 лева 😏);
    - през годините са сменени: ангренажен ремък (при покупката на автомобила), предни и задни амортисьори, съединител и помпата му и др.;
    - автомобила е с централно заключване и два ключа, единия ключ е с дистанционно управление (работи!) и го подмених с нов през февруари т.г.

    повече снимки тук

    С оглед на изброеното по-горе търсената цена е 1000 (хиляда) лева.

    Автомобила се намира в София, на разположение съм всеки ден.

    тел. 0899 250346 или на лични съобщения
    Последна редакция от sclera_bg; 30.03.2023, 14:09.
    ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
    ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
    ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::


    #2
    Продадена! (извън форума)

    Много безаварийни километри на новия собственик!
    ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
    ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
    ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::

    Коментар

    Working...
    X