Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на носачи, накрайници, биалети, външно каре, Брава/о

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Нахлузва се новият маншон с малката скоба около него. Нахлузете го до мястото на което е бил старият. Внимавайте защото скобите на практика са еднократни, и не е хубаво да се греши. Ние сгрешихме, но затова ще ви разкажа в отделен пост.
    Прикачени файлове

    Коментар


      #17
      След като маншонът е нахлузен на полуоската, новото каре (гресирано!!! ) се нахлузва на полуоската докато щракне. Щракването означава че зегерката е захапала и вече няма излизане. Нахлузва се и голямата скоба, маншонът се слага така че да не е опънат, и да не е нагъчкан. Скобите се стягат с помощта на клещите резачки, ако нямате специалния инструмент за тези скоби.За съжаление не снимах точно стягането, някой може да не знае как става, защото е леко специфично, ако не сте виждали такава скоба.
      Прикачени файлове

      Коментар


        #18
        Новият носач се слага, леко се навиват болтовете докато тръгнат, и после малко по малко всички се стягат постепенно. Стегнатият за магарето носач се напъва с козия крак, докато шарнирът влезе на мястото си, а с помощта на чука може леко да се почуква биалетата защото тя не съвпада точно, докато колата е вдигната. Когато шарнирът влезе в дупката си, с чука леко се почуква отдолу, докато дупката през която минава законтрящият болт не съвпадне идеално. Когато е съвпаднала, контра-болтът влиза в нея без никакво усилие! Навива се и се стяга хубаво гайката му. Слага се на място кормилният накрайник, като с помощта на чука се удря лекичко докато болтът на накрайника се прибере плътно, след което се стяга с гайката.Слага се гумата. При това положение новата биалета е сложена, заедно с горния тампон и шайбата над тампона, а долните тампон и шайба, и гайката ги сложихме чак като пуснахме колата, като напънахме с козия крак така, че биалетата да се подаде максимално под носача.Стегнахме гумата, и остана да се стегне гайката на карето. Отново онова рамо първо подскачах в/у него, после все едно ще вдигам колата, дадох всичко от себе си, и гайката се нави още мъничко. Това беше. Когато човек вдига, може да създаде много по-голяма сила, отколкото когато бута надолу. Остана със секача да се набие гайката в канала на карето, за да се законтри, и това е!Време за работа: 60-90 минути, ако всичко мине гладко. При нас обаче нещата се закучиха, и работихме около 200-210 минути, за което ще ви разкажа сега....В сервиз с подемник, двама майстори с добри инструменти могат да свършат всичко за не повече от ½ час! Phoenix свърши лявата част точно за толкова, без подемник, и без пистолети за развиване и стягане.
        Прикачени файлове

        Коментар


          #19
          мамка му, изтървал съм купона. ако си бях в сф щях да дойда да ме гледате как пия бира, а аз да ви гледам как работите финикс си е профи механик, ти не го гледай, че прилича на редови чиновник
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #20
            pakumba написа:
            мамка му, изтървал съм купона. ако си бях в сф щях да дойда да ме гледате как пия бира, а аз да ви гледам как работите финикс си е профи механик, ти не го гледай, че прилича на редови чиновник
            За наказаиние - следващият път като правиш нещо по колата, викаш ни, ние идваме и пием бира, пък ти работиш

            Коментар


              #21
              ogi28b написа:
              pakumba написа:
              мамка му, изтървал съм купона. ако си бях в сф щях да дойда да ме гледате как пия бира, а аз да ви гледам как работите финикс си е профи механик, ти не го гледай, че прилича на редови чиновник
              За наказаиние - следващият път като правиш нещо по колата, викаш ни, ние идваме и пием бира, пък ти работиш
              ако на мен чакате да пиете бира, тя не се чупи
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #22
                ogi28b написа:
                pakumba написа:
                мамка му, изтървал съм купона. ако си бях в сф щях да дойда да ме гледате как пия бира, а аз да ви гледам как работите финикс си е профи механик, ти не го гледай, че прилича на редови чиновник
                За наказаиние - следващият път като правиш нещо по колата, викаш ни, ние идваме и пием бира, пък ти работиш
                ако на мен чакате да пиете бира, тя не се чупи п.с. няма да се разсърдя ако модс разкрат спама ми, темата е много хубава със снимките и обясненията и не заслужава нашия спам
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #23
                  Полезна тема, браво ogi28b , само това с чука не ми се нрави, за блъскането по накрайниците, има евтини скобички, които вършат чудесна работа.
                  Fiat Marea 1.8i 16V
                  Fiat Tipo 1.4i 8V
                  Fiat Punto 1.6i 8V
                  www.italauto-bg.net/forum/

                  Коментар


                    #24
                    да, а също и pakumba в другата тема вчера разказваше за друг метод - с подпиране на накрайника на трупче, и отпускане на колата. pakumba, като прочетеш това, направо copy-paste на оня метод в тази тема. Rokambol - ти за какви скобички казваш?

                    Коментар


                      #25
                      ogi28b написа:
                      Rokambol - ти за какви скобички казваш?
                      В Бриколажа има(ше) едни по 10-15лв парчето, универсални, за изваждане на накрайници, шарнири и пр.
                      Fiat Marea 1.8i 16V
                      Fiat Tipo 1.4i 8V
                      Fiat Punto 1.6i 8V
                      www.italauto-bg.net/forum/

                      Коментар


                        #26
                        най-лесно накрайниците се свалят така:вдига се колата на крик, слагаш едно трупче да не ти падне на ръцете. имаш 1 гайка със ситна резба да отвиеш, на новите гаики трябва да има найлонче накрая против саморазвиване, важно е. слагаш едно друго трупче като подпираш накрайника /под него/ максимално близо до шенкела. ЛЕКО отпускаш на него колата, то няма какво да стане освен да каже пук и излиза, ако все пак не излезе след лекото отпускане на колата го хакни с чука отстрани- то си личи на шенкела едно плоско си е потготвено за бой с чука. чукни го леко и ще падне 100%/ако си отпуснал малко тежест на колата върху него/. преди или след като направиш това няма значение има една гайка отзад, която е д аобира луфта от резбата, тя се развива малко, колкото да не го законтря. хубаво е да имаш коректор или маркер и да мацнеш преди да свалиш стария, за да не разминеш много реглажа на предницата с новия накрайник. после развиваш и навиваш новия и отиваш на реглаж./резбите им са слабички, не напъвай много да стягаш, аз лично сложих 2 гайка за всеки случай/в момента има много добри неща в брикожа- ако има значение този до софия прес-скоби за пружини около 30 кинта, ситна резба, т.е. би следвало да биват като качество- всякакви скоби по размери за лагери, от 5-6 лв най-малките докъм 20- хубави ключове за маслените филтри, от тези с веригите- под 10 лв май бяха-пастели за оправяне на драскотини -10 парчето
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #27
                          Rokambol написа:
                          Полезна тема, браво ogi28b , само това с чука не ми се нрави, за блъскането по накрайниците, има евтини скобички, които вършат чудесна работа.
                          То побоя с чука е по шенкела, а не по накрайника така че, споко. Едва ли някой би изкривил или нещо навредил на един шенкел с чук от 1 килограм. Просто там сглобката е конусна, и който е работил със струг, знае какво значи това. Ако се удари където трябва, с 1-2 почуквания накрайника е вън. Верно че има и скоби, ама..... този метод не е по-лош и в никакъв случай не е опасен за накрайницит, които така или иначе се сменят. А после има малка грешка.... като се сложат обратно почукването е съвсем леко, колкото да си легне в конуса, от там нататък се стяга с малко усилие гайката, то няма излизане и без това, а и гайката си има силиконов пръстен против саморазвиване.
                          СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                          бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                          сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                          ИТАЛФЕСТ 2007

                          Коментар


                            #28
                            Искам да добавя - реглажът после наистина е задължителен Въпреки много точната работа на phoenix, явно има минимална разлика в самите детайли, при мен имаше общо разлика м/у двете гуми от 37 минути, което реално погледнато си е повече от половин час! Отделно от това, вертикалното отклонение ми е голямо - отдясно 1 градус и 7-8 минути, отляво - 52-53 минути. Причина - тампони на амортисьорите според майстор-реглажа.

                            Коментар


                              #29
                              ogi28b написа:
                              Искам да добавя - реглажът после наистина е задължителен Въпреки много точната работа на phoenix, явно има минимална разлика в самите детайли, при мен имаше общо разлика м/у двете гуми от 37 минути, което реално погледнато си е повече от половин час! Отделно от това, вертикалното отклонение ми е голямо - отдясно 1 градус и 7-8 минути, отляво - 52-53 минути. Причина - тампони на амортисьорите според майстор-реглажа.
                              и аз тва разправях в някоя от темите. обаче не им вярвай напълно на тея майстори, да ти кажа баш толкова точно няма кой да си играе да ти я регулира. поне аз не съм намерил такъв засега. но реглажа наистина е задължителен какво и да ги мериш с шублера...не стаа
                              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                              Fiat Bravo'97 1,6 16v
                              Fiat Tempra'91 1,6 mono

                              Коментар


                                #30
                                Е точно точно, колко да е точно? Докато компютъра покаже НУЛА и на двете гуми, по-точно от това - здраве му кажи Аз го правих в едно сервизче, в което на джантите монтираха едни много хитри такива, лазерни ли са, инфрачервени ли са, не знам, но оня си игра докато покаже нули и на двете гуми. за 20 кинта толкова. Поне ми изправиха волана Предишния ми го беше изкривил.

                                Коментар

                                Working...
                                X