Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бензините

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Не.
    Обичта е по - силна от омразата. Сърцето е по - силно от огорчението. Усмивката на душата е по - силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.
    Трезвен ТУК не пиша!
    Un Italiano Vero

    Коментар


      #17
      Mazgarev написа:
      аз на мойта Брава, която е за 95 ако и сипя 98 може ли нещо да прецакам по двигателя?
      Brava не е за 95, а е за най-малко 95 октано в бензин! така че напротив...
      "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
      (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

      Коментар


        #18

        Коментар


          #19
          Ето тук http://212.36.24.100/portal/index.ph...d=96&Itemid=54какво имааа....
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #20
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #21
              ем аз пък на моето типо (1.1 карбуратор) установих следното.Градско от един Шел ми гори 11 на 100 95Н а от друг 8.5 на 100 95Н.Някой да има обяснение?Отделно не съм съгласен че типо 1.4 е за 95 и нагоре.В книжката (италианската) ясно пише 93.Другото което е - когато си свалих колата от автовоза в нея имаше няколко литра бензин (италиански) и колата си палеше гумите на 2-ра с него и работеше като котенце.След като свърши сипах от Шел 95 В Пауър и нямаше ама нищо общо с италанския.Изводът какъв е - според мен няма значение фирмата от която зареждаме а конкретната бензиностанция защото поне за Шел установих че всяка си е за себе си като качество и май-май количество на продукцията която зареждаме.Вижда ми се просто абсурдно с 6 литра бензин 95 да мина единия път 55км а другия 75.Сега сипах от Опет 95Н (говоря за в София да поясня) и ще видя и коментирам но колата върви добре.
              Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

              Коментар


                #22
                zfa159 написа:
                ем аз пък на моето типо (1.1 карбуратор) установих следното.Градско от един Шел ми гори 11 на 100 95Н а от друг 8.5 на 100 95Н.Някой да има обяснение?Отделно не съм съгласен че типо 1.4 е за 95 и нагоре.В книжката (италианската) ясно пише 93.Другото което е - когато си свалих колата от автовоза в нея имаше няколко литра бензин (италиански) и колата си палеше гумите на 2-ра с него и работеше като котенце.След като свърши сипах от Шел 95 В Пауър и нямаше ама нищо общо с италанския.Изводът какъв е - според мен няма значение фирмата от която зареждаме а конкретната бензиностанция защото поне за Шел установих че всяка си е за себе си като качество и май-май количество на продукцията която зареждаме.Вижда ми се просто абсурдно с 6 литра бензин 95 да мина единия път 55км а другия 75.Сега сипах от Опет 95Н (говоря за в София да поясня) и ще видя и коментирам но колата върви добре.
                Основната разлика идва от качеството на българските горива, а като се има впредвид и че сипваш от "ШЕЛ"

                Коментар


                  #23
                  Ама то е ясно това ама забележи каква е разликата от Шел до Шел просто.....
                  Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                  Коментар


                    #24
                    Каква е разликата в качеството на горивата на Шел, след като и те са произведени в Лукойл?

                    Коментар


                      #25
                      разредени са просто
                      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                      Коментар


                        #26
                        По-преди бях прочел някъде из темата че 95 бил с червен цвят според стандарта.Да обаче на Шел 95-а (обикновенния) си е съвсем съвсем зелено-синкав или е 92 (на цвят поне е същия) или нещо което няма нищо общо с бензините...и мирише даже на корселин (става дума конкретно за Шел Младост на Цариградско Шосе в посока Пловдив).
                        Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                        Коментар


                          #27
                          А ще се усети ли разлика ако заредя не с обикновен дизел, а с V-Powеr Dizel (освен в портфейла разбира се)
                          Fiat Punto 1.7 TD

                          Коментар

                          Working...
                          X