Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво 1.6 16в-огън от гърнето

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво 1.6 16в-огън от гърнето

    Колеги малко ми е глупав въпроса но искам да попитам как мога да си направя количката да бълва огън от гърнето.

    #2
    Като налееш запалима течност и драснеш клечката. Сега сериозно: Ако искаш огън като онзи от бързи и яростни при пускането на азот си сложи огнехвъргачки, но тогава ще си носиш талона в КАТ, щот ще те спрат от движение, а и цената е като на още едно браво като твоето. А ако искаш като на мощните коли си смени колата с 4-5 пъти по-мощна от твоята и готово.
    Fiat Bravo 1.9 TD100

    Коментар


      #3
      купи си голф

      Коментар


        #4
        ThE_PuNiSHeR написа:
        купи си голф
        1.8T

        Коментар


          #5
          Можеш с тъй наречения лънч контрол, който трябва да си инсталираш допълнително на колата, има един пич в тунинг форума ги продава по 90лв. бройката.Идеята на това чудо до колкото можах аз да се образовам из нета, е че пропуска искра на свеща при работещ двигател, от там гориво-въздушната смес попада незапалена в изпускателния колектор, която от високата температура се възпламенява и прави налягане в колектора и от там се получават гърмежи и изхвърляне на огън от ауспуха, но при турбо мотора идеята е по този начин турбината да вдигне налягане за да може при старт мотора да е в буст и да потегли по-добре, докато при атмосферна кола това налягане което се създава се връща обратно към карантията на мотора и дето е думата може да направиш всичко на мармалад, и аз мислех да си инсталирам такава джаджа само с идеята за шоу по светофарите, но се отказах, защото разбрах, че има риск за мотора.п.п. ако теорията ми е грешна се извинявам, все пак съл любител шофьор, а не автомонтьор.
          punto HGT

          Коментар


            #6
            Колеги преди да купя фиата имах голф 2 1.6 карбур.На него имах една цяла тръба и само крайно гърне.Като си поиграя с делкото можех да направя така че като дам газ и е пусна си гърмеше.А съм виждал нормални коли като ги "изрезваш" и после решиш да спираш по екстремно и връщаш скорости от ауспуха хвърля огън.Това е нормална кола.Никакви подобрения не са и правени.Или на място при форсиране от гърнето пука и бълва огън.

            Коментар


              #7
              Пак ще ти напиша, за да гърми и хвърля огън на място трябва да имаш неизгоряла смес въздух-гориво, която в нагорещената генерация да се възпламенява и да гърми, иначе ако имаш само изгорели газове, то няма какво да гърми и да се възпламенява.Ти като си си играл с делкото си пипал и самата настройка на мотора, с което си постигнал тоя ефект, но предполагам не е гърмяла всеки път както ти се е искало.При мен от време на време се чува гръм, особенно като я изпържа продължително на 4-та или 5-та и после я пусна на свободна, изгърмява единично, но при мен колата в момента не е зацепена с правилните пети, тоест пак центровката бяга
              punto HGT

              Коментар


                #8
                thenew16v написа:
                Колеги преди да купя фиата имах голф 2 1.6 карбур.На него имах една цяла тръба и само крайно гърне.Като си поиграя с делкото можех да направя така че като дам газ и е пусна си гърмеше.А съм виждал нормални коли като ги "изрезваш" и после решиш да спираш по екстремно и връщаш скорости от ауспуха хвърля огън.Това е нормална кола.Никакви подобрения не са и правени.Или на място при форсиране от гърнето пука и бълва огън.
                Извода => Купи си голф 3/4.

                Коментар


                  #9
                  Много е простоПЪРВО - сменяш цялата генерация с права тръба много е важно гарнетата ще спират притока на горивоВТОРО- правиш закъснение на двигателя примерно с 15-20 градусаТРЕТО купуваш си кило наденицаСЕГА колата че няма да върви е ясно, ама пък ще можеш да си печеш наденица на воля.Сега по темата поставят се горелки с отделни резервоари, а не ползваш горивото на колата.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    С лънч контрол и домашно направена генерация с гърнета, а не права тръба се вадеше по 50см огън от ауспуха на колата (Астра ГСИ ).

                    Коментар


                      #11
                      Най-евтиният вариант1. Права тръба за генерация.2. Монтираш преди последното гърне една свещ.3. Пускаш и точец от някоя от свещите (много добре трябва да го измислиш)4. Пукаш на воля.http://www.youtube.com/watch?v=47C5Xk0jyXk
                      4 бири и турбината да свири

                      Коментар


                        #12
                        Извинявам се за офтопка ,но при мен се получава нещо подобно и искам помощ за да го реша. със едно средно и едно крайно гърне съм и има едно пукане понякога все едно има богата смес и бензина се пали и гърми така аз си го обяснявам. Идеята ми е ако сложа и спортен филтър който предполагам ще регулира въздух , бензин по добре това пукане/ гърмене ще спре ли ? Наистина моля за помощ !!
                        Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                        Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                        Коментар

                        Working...
                        X