Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ritmo 1.9 TDI 90hp Помощ за тунинг

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ritmo 1.9 TDI 90hp Помощ за тунинг

    Колеги от скоро карам Fiat Ritmo 1.9 TDI 90 hp, това е и първата ми кола и много ми харесва и искам да я направя бегачка с уникален външен вид. За момента нищо не е пипано по Фиатчето нито двигател, нито на външен вид. Мислех да му сложа турбиниран двигател от Coupe 2.0 16V, но чух много лоши неща за този двигател.И сега въпроса ми към вас:Кажете какъв двигател според вас ще най-добре да му сложа? Прекачвам и снимки моля също така да нахвърлите някоя друга идея за външен вид, а хората с опит ако може да ми кажат от какви други коли могат да ми паснат брони и прагове. http://maletod.snimka.bg/automobiles/fiat.759699Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Сигурен ли си, че в това купе ако сложиш 200+ коня предния мост няма да те изпревари или да ти хвръкнат вратите ?? Това в кръга на шегата. :D :D :D Това което си замислил опира до пари, до много пари !!! Позволи ми да те посъветвам- Ритмо вече може да се пише класика (То си е направо класика). Най- доброто което ще можеш да направиш е да си го стегнеш, да го изкърпеш (ако има къде), да го лъснеш- изобщо да се стремиш към оригиналния вид на колата и да му се радваш. Това което си замислил е просто поредното унищожаване на една класика от историята на Фиат. Не си струва на автомобил с аеродинамиката и формите на пералнята ми да му бъдат слагани разни прагове, брони, спойлери и .... Единственото откъм външен вид най- добре ще е да направиш е да гониш визията на Ритмо Абарт, но не съм сигурен дали ще можеш да направиш нещо на 5врата версия.
    94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
    03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
    02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

    Коментар


      #3
      Ами и аз много сам си мислил дали на външен вид само да го реставрирам, а за да може самото купе да понесе по- голям двигател сам си приготвил много неща в гаража за да се укрепи а и имам познати които казват, че подсилвали преди купета и ще ми помогнат и за моето. Цялото окачване,тампони мост почти всичко ще се сменя и преправя за да паснат нещата( накратко най-вероятно ще се ползва само купето на Ритмото) Просто ми е мерак да го направя не по- малко от 190hp. Иначе това което колегата казва ми е пределно ясно че ако сменя само двигател нищо няма да се получи.

      Коментар


        #4
        Миналата година смятах да го продавам Ритмото и имах 2 еднакви двигателя за него и реших на единият да му взема живота и му сложих малко по голяма турбина и интеркулер и турбината я надух до 1.5 и двигателя за няма и седмица буталата му станаха на сол главата му се спука абе направо леш но това малко зверче направо избухваше и от тогава се надъхах да го правя но до сега какви ли не варианти обмислям и не мога да реша обмислях и Vr6 и затова сега се обръщам за помощ към вас колеги моля ви помагайте.

        Коментар


          #5
          2.0 16VТ е мноооооо лош двигател, ша знайш!Като ти чета глупостите, едва ли има произведен двигател в света, който да ти издържи на тунинга!Щом дизела си уморил за 1 седмица, представям си бензиновия, няма да изкара и един ден.Отдели малко време и се образовай, после когато зададеш смислени въпроси, ще получиш смислени отговори.При турбо мотора не е само надуване на турбината, има далеч по- важни неща за да върви и да не се чупи след първото даване на газ.Приеми писанията ми като съвет, не е нужно въобще да ми отговаряш и не вземай всичко по форумите за чиста монета.

          Коментар


            #6
            dancoo написа:
            2.0 16VТ е мноооооо лош двигател, ша знайш!Като ти чета глупостите, едва ли има произведен двигател в света, който да ти издържи на тунинга!Щом дизела си уморил за 1 седмица, представям си бензиновия, няма да изкара и един ден.Отдели малко време и се образовай, после когато зададеш смислени въпроси, ще получиш смислени отговори.При турбо мотора не е само надуване на турбината, има далеч по- важни неща за да върви и да не се чупи след първото даване на газ.Приеми писанията ми като съвет, не е нужно въобще да ми отговаряш и не вземай всичко по форумите за чиста монета.
            ами за тази една седмица фията здраво се настъпваше и не се оставяше да почива и постоянно във високи обороти се караше а честно казано не знам и в какво състояние беше като го слагах тоя двигател на мен ми стигна че запали и го изцедих до край. И понеже от скоро започнах да се интересувам от тунинг ( около 2 години) а и нямам почти никакъв опит и затова пиша по форумите за съвети кое какво и как да направя. Извинявам се ако съм написал някаква нереална глупост и също така ако за в бъдеще питам някакъв глупав въпрос.

            Коментар

            Working...
            X