Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Идеи за Marea

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Идеи за Marea

    Здравейте колеги.Аз съм горд собственик на FIAT Marea комби 1.9 JTD. През последните няколко дни съм насъбрал доста идеи и искам да ми кажете какво мислите. за всяка осъществена идея ще качвам снимки. Ако имате някакви предложения моля споделете ги.1. Angel eyes. С лупи съм и много ми харесва как стоят но мисля моите да са по различни. тъй като на дългите няма лупа и не е кръг а е елипса мисля да сложа angel eyes елипса да не стои грозно и да не пречи на светлината2.Подсветка на километража. Знам че има такава тема и много благодаря на "ivan_dice" за нея.(просто го споделям като идея).3.LED лента на плафоните, таблото и вратите. Част от крушките които осветяват бутоните на таблото и копчетата на вратите не светят и възнамерявам да ги заменя с LED лента. Не съм решил каква, но вероятно RGB да си сменям цвета. 4.Мултимедиен волан. Тъй като волана ми е обикновен,(а Честно казано 40 лв. за друг не ми се дават),реших да прибегна до креативност. касетофона е сменен и новия има дистанционно, идеята е да го разглобя и да изкарам платката да я мушна някъде да не се вижда и да изведа бутоните на волана,(как точно не съм решил) а за самите бутони си имам донор (ако може да се каже) един стар джойстик от playstation :D ще резна малко от него ще го напасна малко карбоново фолио отгоре и се надявам да не личи :D 5.Скоростен лост. Преди време в едно списание мернах това http://autofanatic.eu/images/SR%20PK33N.jpg и много ми хареса но не знам от къде да си намеря такъв дори и да не е оригинален просто формата е уникална. Ако някой има информация моля да я сподели и да ме спаси от това което следва.тук пак съм креативен (даже много, и най лошото е че си вярвам). Има една топка за скоростен лост която мисля да разфасовам и на нейната основа да слагам слоеве стъклопласт(който не знам от къде да взема но това друг път) и след много гледане на снимки полагане на стъклопласт търкане и лутане в този омагьосан кръг накрая да лепна едно карбоново фолио да замажа нещата и пак ще се надявам да не личи Имам и други идеи но за сега тези са с предимство.Благодаря за вниманието и дори да ви се струва като виц съм напълно сериозен в намеренията си

    #2
    Здрасти и честито за хубавата кола По темата, ето МОЕТО мнение:1. Моля те, не ги слагай! Това ще развали цялата визия на колата. Сложи си един китайски ксенон за 20-30 лв. и бели крушки на габаритите, изглежда много по-добре.2. Няма лошо да я смениш, щом можеш и ти се занимава. За мен най-не дразнещите и най-добре изглеждащите цветове са бяло и фабричното зелено.3. На копчетата за стъклата не съм сигурен дали може да им се смени диодчето, че май е едно малко някакво.4. Прави, стига да стане е голямо удобство.5. По-добре не пипай лоста... Каквато и топка да сложиш ще изглежда като "шукария" на фона на пластмасовия интериор. Лично мен тези китайски "лачени" топки много ме дразнят, но това си е въпрос на вкус, щом ти харесва - слагай.По-добре покарай малко колата и не бързай с грубите и необратими промени по интериора и екстериора, защото след 2 седмици може да си с друг акъл.Сега може да не мислиш за това, но след 2-3-5 години като тръгнеш да я продаваш, тези "шукарии" вероятно ще откажат голям процент от евентуалните купувачи.Перфектния фабричен вид е най-ценен при избор на автомобил, а колата ти наистина е хубава.Поздрави и много безаварийни километри
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Ето и резултат т.3
      Прикачени файлове

      Коментар


        #4
        Медовина! Перфектно е станало!
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          M5kov написа:
          Медовина! Перфектно е станало!
          Благодаря.Надявам се до довечера да има и още за показване, и аз се изненадах колко добре ми се получи и се мотивирах още повече.

          Коментар


            #6
            И още от т.3
            Прикачени файлове

            Коментар


              #7
              Искаш ли още една идея и един съветСъвета - вземи си волан с управление на касетофонаИдеята - антирадар вграден в плафона.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                S_BANKOV написа:
                Искаш ли още една идея и един съветСъвета - вземи си волан с управление на касетофонаИдеята - антирадар вграден в плафона.
                Благодаря за идеята, а от къде да си взема такъв волан или да търся мултиволан от мареа.

                Коментар


                  #9
                  Те, такъв от мареа
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар


                    #10
                    Колега,какво представлява тази лента и как го направи този номер с плафоните.Дай малко инфо как се прави цялата работа,че много ме изкефи.

                    Коментар


                      #11
                      ivoivcho написа:
                      Колега,какво представлява тази лента и как го направи този номер с плафоните.Дай малко инфо как се прави цялата работа,че много ме изкефи.
                      не знаеш кво е диодна лента ли??? ами няма как да ти помогнеме ако нямаш елементарни познания сваляш плафона и сменяш крушката изумяватее ме
                      leave something of the happiness you bring

                      Коментар


                        #12
                        ivoivcho написа:
                        Колега,какво представлява тази лента и как го направи този номер с плафоните.Дай малко инфо как се прави цялата работа,че много ме изкефи.
                        Щом имаш интерес мога да кача снимки не е нищо сложно

                        Коментар


                          #13
                          До колегата дето се хили,че не знам какво е диодна лента:ами не знам,ама не знаех и фаровете как да си заменя с такива от Мареа,ма си ги замених,па и габаритите си оправих сам.То с питане до Цариград се стига.Никой не се е родил научен.Иначе до DDF давай снимки.

                          Коментар


                            #14
                            ivoivcho написа:
                            До колегата дето се хили,че не знам какво е диодна лента:ами не знам,ама не знаех и фаровете как да си заменя с такива от Мареа,ма си ги замених,па и габаритите си оправих сам.То с питане до Цариград се стига.Никой не се е родил научен.Иначе до DDF давай снимки.
                            Ето малко снимки знам че са неясни но ако имаш въпроси питай а ако си от Варна мога нагледно да то обясня
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                              #15
                              Мулти-волана от Мареа май няма да работи с друг касетофон/cd плейър освен със заводския. Или греша?

                              Коментар

                              Working...
                              X