Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

17 цола на пунто мк2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    17 цола на пунто мк2

    Здравейте колеги отскоро съм собственик на пунто мк2 1.9 jtd.Въпросът ми е може ли да му сложа 17 цола джанта.

    #2
    Re: 17 цола на пунто мк2

    markov78 написа:
    Здравейте колеги отскоро съм собственик на пунто мк2 1.9 jtd.Въпросът ми е може ли да му сложа 17 цола джанта.
    Всичко може колега, виждал съм в нета и 18" цола джанти монтирани на пунто МК2
    punto HGT

    Коментар


      #3
      Re: 17 цола на пунто мк2

      didich написа:
      markov78 написа:
      Здравейте колеги отскоро съм собственик на пунто мк2 1.9 jtd.Въпросът ми е може ли да му сложа 17 цола джанта.
      Всичко може колега, виждал съм в нета и 18" цола джанти монтирани на пунто МК2
      Ти си виждал , ама що не се порови че от зад се слага дистанциращ фланец върху главината зада искара джантата навън , задане опира в магаретата на задния мост ...
      >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

      Коментар


        #4
        Re: 17 цола на пунто мк2

        Fiat_Punto11 написа:
        didich написа:
        markov78 написа:
        Здравейте колеги отскоро съм собственик на пунто мк2 1.9 jtd.Въпросът ми е може ли да му сложа 17 цола джанта.
        Всичко може колега, виждал съм в нета и 18" цола джанти монтирани на пунто МК2
        Ти си виждал , ама що не се порови че от зад се слага дистанциращ фланец върху главината зада искара джантата навън , задане опира в магаретата на задния мост ...
        В момента карам с 17" с ЕТ 45, като единственото нещо, което съм пипнал е горния болт на задния амортесор, тоест изрязъл съм неговата фтулка за да може самия болт да влезе по навътре към купето, защото при монтаж гумата опира в главата на болта и няма как да се кара. Никакви магарета и други работи нямат проблем с опирането , с фланец 5мм, при което ЕТ-то става 40 пак няма никакви опирания отзад Просто при слагане на 2 размера по голяма джанта си трябва проба на място, защото ако е прекалено широка или пък с неподходящо ЕТ има вариант както да опира отвътре, така и да опира в калника навън п.п. пробвал съм отзад джанта 16" на 9J с ЕТ 30, също единствения проблем е въпросния стърчащ болт, но с фланец с който се постига минимум ЕТ 25, пак няма да има драми , тука вече проблема ще дойде ако колата се натовари, защото ще почне калника да стърже в гумата
        punto HGT

        Коментар


          #5
          Re: 17 цола на пунто мк2

          Иии по дълги болтове Но те за ляти джанти вигани са по дълги , но се пак + 5 мм заради фланеца
          >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

          Коментар


            #6
            Re: 17 цола на пунто мк2

            Fiat_Punto11 написа:
            Иии по дълги болтове Но те за ляти джанти вигани са по дълги , но се пак + 5 мм заради фланеца
            Зависи какви фланци си намери и дали ще са му необходими Ако си намери фланци, които се захващат за главината, а с неговите оригинални болтове се захваща за фланеца, няма да има нужда от други болтове, иначе колкото е дебелината на фланеца, толко трябва и да се вземе по дълъг болт както казваш Най добрия вариант е джанти без фланци, които не опират никъде
            punto HGT

            Коментар


              #7
              Re: 17 цола на пунто мк2

              колега ако неговите джанти са стоманени оригиналните , няма шанс да качи с тея болтове ляти джанти плюс фланци даже ... Ако му е мил живота и колата Смисал че оригиналта джанта е тънка и болта е по къс с идеята да не опирва в барабана от зад , щото ляти джанти са по дебели.Това ти е ясно просто го отбелязвм ... Понеже аз преминавах от 13 към 15 ... и точно се чудех гумажията ми каза че поне 10 навивки трябв да прави секи болт. Даже тея оригиналните ги слагах бая зорно., след тва се орасих 32 лева за по дълги ... И един въпрос към колегата с кви гуми мисли да ги кара тея 17 ? 205 ,210,215 ? Доста ще стане тромава към ускорение но повярвай ми адски стабилна в завоите
              >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

              Коментар


                #8
                JTD-то като гледам излиза с 185/60/14, значи според мен оптималния размер трябва да е 195/40, ако 205/40 не му опират ще бъде по добре, а иначе ако иска да си запази максимално близо диаметъра спрямо оригиналните ще трябва да търси 205/35, а те май са доста редки като размер или по скоро ако ги намери ще струват колкото 3 комплекта джанти п.п. а аз си мислех, че дизелчето излиза с 15" от завода, а то било с 14"
                punto HGT

                Коментар


                  #9
                  Мисля размера да не е повече от 205/40.

                  Коментар


                    #10
                    Дори да се запази диаметъра колата пак ще си стане тромава,защото ще е с по-тежки джанти с по-тежки гуми.
                    Fiat Tipo
                    Corsa b комби !

                    Коментар


                      #11
                      pecata написа:
                      Дори да се запази диаметъра колата пак ще си стане тромава,защото ще е с по-тежки джанти с по-тежки гуми.
                      Всичко е много относително, има 17"-ки, които тежат по малко от едни 15"-ки, но пък струват една торба с пари Всичко е въпрос на финанси като стане дума за автомобил
                      punto HGT

                      Коментар


                        #12
                        Визирам масовите алуминиеви джанти,а не магнезиеви или разни рейсингови от леки сплави.А това,че колата е спътник на джоба си е факт.
                        Fiat Tipo
                        Corsa b комби !

                        Коментар


                          #13
                          извинявам се че пиша в темата на колегата изпадат ми едни джанти и поне не разбирам от размерите им искам да попитам дали стават за фиат браво 1.8 джантите са 17 7J ЕТ 35 имам предвид да станат без да преправям нищо един приател кара с 17 и му опираше в задните калници но тои е с спортно окачване и е доста нисък и беше подвил ръба на калника навътре

                          Коментар


                            #14
                            Като разчиствах в склада открих два броя 195/40/17 в отлична кондиция.
                            uno turbo 1.3 i.e' 86
                            renault 19 1.8 16v
                            uaz 469 4.0 turbo
                            renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
                            trabant 601 69'

                            Коментар


                              #15
                              didich написа:
                              pecata написа:
                              Дори да се запази диаметъра колата пак ще си стане тромава,защото ще е с по-тежки джанти с по-тежки гуми.
                              Всичко е много относително, има 17"-ки, които тежат по малко от едни 15"-ки, но пък струват една торба с пари Всичко е въпрос на финанси като стане дума за автомобил
                              един познат си взе Борбет Т 17ска и забелязах ,че е адски лека човекк , и аиде на кантараа 8.600 кг 17ска... мойте 16ски 11.700 кг.....
                              dEv # LiFe sTyLe

                              2.0 16в турбо 255+++ aPcCCc ApcCc Nerwen AsmYTik

                              Коментар

                              Working...
                              X