Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

за тунинга въобще...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    BOIT написа:
    Абе хора я се съвземете бе какви са тия глупости "метанова уредба на турбо кола " спрете се малко писна ми да чета за чипове и ремуси и некви коне невъзможни Не можете ли да разберете , че от семейните коли бегачки няма да станат , кви валове какви глупости чета и не мога да повярвам как ви ги раждат главите и какво като ги направите по-бързи тия коли вие сегашните си кочини не можете да карате на 100% а искате по-бързи я се успокойте
    Абе относително е да се каже - аз съм се возил в вектра от 95 година, с двг на омега, 2.6, дето е с всичките му там салтанати и е над 400 коня, и без проблем си държи 280.....двеста и осемдесе, пиша го и с думи някой да не се обърка...
    Alfa 156 2.0 TS
    Alfa 156 20VTurbo
    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
    Locost TF1 3.0V6

    Коментар


      #17
      ФЕРАРИСТ написа:
      BOIT написа:
      Абе хора я се съвземете бе какви са тия глупости "метанова уредба на турбо кола " спрете се малко писна ми да чета за чипове и ремуси и некви коне невъзможни Не можете ли да разберете , че от семейните коли бегачки няма да станат , кви валове какви глупости чета и не мога да повярвам как ви ги раждат главите и какво като ги направите по-бързи тия коли вие сегашните си кочини не можете да карате на 100% а искате по-бързи я се успокойте
      Абе относително е да се каже - аз съм се возил в вектра от 95 година, с двг на омега, 2.6, дето е с всичките му там салтанати и е над 400 коня, и без проблем си държи 280.....двеста и осемдесе, пиша го и с думи някой да не се обърка...
      Нещо си се объркал колега Няма такъв двигател И няма такава вектра която да държи 280 ако ще и с реактивен двигател да е

      Коментар


        #18
        а на kelesha вектрата не държи ли 280
        Madness Motorsport
        (\__/)
        (='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
        (")_(") signature to help him gain world domination.

        Коментар


          #19
          gad3n написа:
          а на kelesha вектрата не държи ли 280
          Не недържи Чуква дънато на километража което е малко над 280 и после си намаля Човека сам си казва че не е самуобиец и точно с тая кола не би рискувал да подържа такава скророст!Пък и неговия двигател няма нищо общо с 2.6 атмосверка Правим разлика между вдига и държи нали

          Коментар


            #20
            да има голяма разлика м/у вдига и държи тези километри. искам да попитам на колко хиляди се сменят оригиналните ремъци,и катализатор? ако има хора от Плевен,да препоръчат някой добър майстор, който разбира от Фиати :D , ако махна катализатора, колата дали ще върви повече? в смисъл като ускорение, дали ще дърпа повече?

            Коментар


              #21
              beer написа:
              ФЕРАРИСТ написа:
              BOIT написа:
              Абе хора я се съвземете бе какви са тия глупости "метанова уредба на турбо кола " спрете се малко писна ми да чета за чипове и ремуси и некви коне невъзможни Не можете ли да разберете , че от семейните коли бегачки няма да станат , кви валове какви глупости чета и не мога да повярвам как ви ги раждат главите и какво като ги направите по-бързи тия коли вие сегашните си кочини не можете да карате на 100% а искате по-бързи я се успокойте
              Абе относително е да се каже - аз съм се возил в вектра от 95 година, с двг на омега, 2.6, дето е с всичките му там салтанати и е над 400 коня, и без проблем си държи 280.....двеста и осемдесе, пиша го и с думи някой да не се обърка...
              Нещо си се убъркал колега Няма такъв двигател И няма такава вектра която да държи 280 ако ще и с реактивен двигател да е
              Не съм се убъркал драги, тая вектра е държала и 300, казвам държала, а не вдигала, аз не съм бил свидетел, но когато ти го кажат повече от 3-4-5 свидетели значи си е така.....Човека се казва Илиан, Вектрата е тъмносиня, тия който си падат по ходенето в Божурище и прочее предполагам знаят за кой говоря....На 9 септември например отивахме към ПД и сефте се возих с него по магистрала(досега само по междуградски съм се возил) Тракия, и трябва да ти кажа че ми падна шапката - като вдигне 200 и тогава качва на шеста и просто ти спира дъха като знаеш в какво се возиш и с колко той кара.....отвън вектрата е изключително вехта, само гумите може би загатват че има нещо "по така".....Но иначе когато ми казаха сефте че тази кола е над 400 коня и аз щях да падна от хил.....
              Alfa 156 2.0 TS
              Alfa 156 20VTurbo
              Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
              Locost TF1 3.0V6

              Коментар


                #22
                beer написа:
                ФЕРАРИСТ написа:
                BOIT написа:
                ............
                Нещо си се убъркал колега Няма такъв двигател И няма такава вектра която да държи 280 ако ще и с реактивен двигател да е
                Не съм се убъркал драги, тая вектра е държала и 300, казвам държала, а не вдигала, аз не съм бил свидетел, но когато ти го кажат повече от 3-4-5 свидетели значи си е така.....Човека се казва Илиан, Вектрата е тъмносиня, тия който си падат по ходенето в Божурище и прочее предполагам знаят за кой говоря....На 9 септември например отивахме към ПД и сефте се возих с него по магистрала(досега само по междуградски съм се возил) Тракия, и трябва да ти кажа че ми падна шапката - като вдигне 200 и тогава качва на шеста и просто ти спира дъха като знаеш в какво се возиш и с колко той кара.....отвън вектрата е изключително вехта, само гумите може би загатват че има нещо "по така".....Но иначе когато ми казаха сефте че тази кола е над 400 коня и аз щях да падна от хил.....
                Не ми се спори,но пак ти казвам такава кола няма И няма как да ме убедиш!От 2.6 атмосферен двигател неможеш да изкараш 400 коня никога Най мощния който се вгражда 2.6 е 150кс няма такива модове за 250+ коня!На мен ми се струва че някой те подвежда!Но все пак дай някъв линк или някаква по подробна информация ако имаш!На Божура пускала ли се е тая Вектра И ако да какви времена дава И как са измерени тея 300 при положение че скоростомера на такава вектра е до 280 Се такива работи!И 400кс също как са измерени

                Коментар


                  #23
                  Ми от 2.4 атмосферен двг в Формула 1 вадят 800 коня, хем имат редица ограничения, ако си мислиш че от 2.6 с турбо и всичките му бустери, електроники и всичко което може да се сложи за допълнителна мощност не могат да се истискат не 400, а И повече к.с......На Божурище се е пускал, нямам инфо как и по какъв начин, километрите му ги е засичало Порше, неговия километраж мисля че е само до 260....Караме заедно в картинг шампионата на КлубФ1, ако влезеш http://clubf1.net/forums/index.php?showforum=11 тук, и питаш "Верно ли че http://clubf1.net/forums/index.php?showuser=3777 тоя така и така, или дали изобщо е възможно, ще получиш отговор от хора който са мисля доста по запознати с това, тъй като там свидетелите и очевидците са повече.....Но все пак всеки е свободен да си има мнението...
                  Alfa 156 2.0 TS
                  Alfa 156 20VTurbo
                  Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                  Locost TF1 3.0V6

                  Коментар


                    #24
                    Колега никъде не споменаваш че става въпрос за турбо кола!На омега с тоя мотор мисля няма турбо!Ще питам тук там и ще пиша.......

                    Коментар


                      #25
                      Мда, найстина не споменах, но мисля че чисто и просто би трябвало да се подразбере все пак.....турбото той си го е слагал, има една сюрия смесители и прочее там джаджи, изобщо не е чак толкова внушително че вдига такава скорост, а факта че като я видиш отвън(че и вътре като седнеш), колата е такава изгнила кочина на пръв поглед, че трудно човек може да си представи че това може и 120 да вдигне...
                      Alfa 156 2.0 TS
                      Alfa 156 20VTurbo
                      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                      Locost TF1 3.0V6

                      Коментар


                        #26
                        Е той е надул двигателя - ясно, обаче ако колата е изгнила кочина - с тия 300км/ч най-много до орландовци да стигне.... не че не е възможно да надуеш яко двигател, но зада не се убиеш трябва да направиш толкова много модификации, че по- добре си купи спортна кола, която си е правена за такива скорости и натоварвания.

                        Коментар

                        Working...
                        X