Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто1,2 16V въпросче?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто1,2 16V въпросче?

    Здравейте колеги значи нов съм в форума обаче тука гледах разни теми и в интернет се поразтърсих и реших да попитам и тук,значи и аз съм с Пунто 1,2 16v 80 кончета 2002г от горе долу от 1 година го имам харесва ми си как върви обаче все си викам може и още (винаги може) :D и си мисля,ако му се сложи един читав спортен филтър (пънелен държа да е) не от 20 лева, ,също така ще се промени и изпускателната система спортни гърнета работи както му си е реда и един ремап ако се направи дали може да се иска нещо повече от сегашното вървене знам че и да го има няма да е много голямо подобрението но важното е да го има :D а ии искам да попитам след тази цялата операция катализатора ще ми е нужен ли и дали е добре за колата или се премахва защото гледах че на места добре ги изкопуват и това един вид ще ми е в плюс при покупката на другите работи.Ударете едно рамо по това въпросче че и аз не сам от най-просветените :D мерси предварително.

    #2
    От панелен филтър на тоя мотор много файда няма. Конусен филтър, изнесен долу до гумата да смуче студен въздух, това е оптималното за това Пунто. Премахването на катализатора и смяната му с тръбен колектор ще ти подобри картинката във високите, но ще изгубиш леко въртящ момент в ниските(за парите си много, много не си струва). Чипът ще има най-голям ефект ако ти направят live mapping(примерно madness motorsport).
    Grande Punto 1.9 JTD Sport '06
    Punto GT 1.4 Turbo '99
    Punto Sporting 1.2 16v '01 - ex

    Коментар


      #3
      Мхм ясно мии значи промяна няма да има кой знае каква като гледам но все пак ще я има сега влязох в този сайт мм незнам от отва което видях дето дават там за това Пунто или аз се баркам но пишеше че разхода ще си е сащия на гориво даже леко може и да падне.Мисълта ми е всичко това сачетано би трябвало да даде ефект премахването на катализатора както казваш ако се намали въртящият момент след това при чипа няма ли да се компенсира,а относно филтъра не държа на всяка цена да е панелен просто конусния има много преправяне и занимавка но ако ефекта с него ще е по добър съм ЗА ,а и това че съм с 6 скорости влияе ли нещо че съм забелязал че са доста къси незнам не разбирам много то и затова питам.

      Коментар

      Working...
      X