Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Постепенно загасващо осветление

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    йес знаех си!
    Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
    Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

    Коментар


      #17
      То ще стане една поредица от платки...Това с фоторецептора ми хареса!Обаче схемите са за 220в.
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        #18
        kiler_4o написа:
        geshabeli написа:
        Аз мисля да си го вържа на лампиона, от там да изкарам осветление за в краката.Това включва смяна на крушките в лампиона с светлодиоди.Остава въпроса дали може да се сложи кондензатор за постепенно изгасване на осветлението и с какъв капацитет.
        защо трябва да се мъчиш да го смяташ ? кондензаторите са стотинки и като си накупиш малко различни ... Не ми се вярва някой да помни формули, с които да го изчислиш ...
        leoni написа:
        geshabeli написа:
        Аз мисля да си го вържа на лампиона, от там да изкарам осветление за в краката.Това включва смяна на крушките в лампиона с светлодиоди.Остава въпроса дали може да се сложи кондензатор за постепенно изгасване на осветлението и с какъв капацитет.
        Веднага възниква и един друг въпрос! Как да се направи така, че през деня осветлението да не се запуска?
        Според мен би станало с обикновен фототранзистор ... Или фотодиод ... Но май най-добре е с цяло реле ... реле светло/тъмно има в схемите на "хоби кит", схемичката е проста и евтина ...
        Благодаря за идеята! Виждал съм подобен кит - от серията на "ДОБРИ КИТ", само че май беше за друго напрежение!
        FIAT TIPO 1.6 i.e DGT 149С2.046

        Коментар


          #19
          Много не върши работа. Идеята е за осветление, което да загасва с затваряне на вратата. Не да светва.Въпроса е къде да се върже така че като се затвори вратата да се отваря верига без да се слага втори бутон на вратата. Предполагам че тия по вратите просто прекъсват веригата за лампиона.Ето едно реле http://www.dobrikit.dir.bg/page2c.htm#relezavr, има схема и е евтино.Сетих се друго, че не знам за какво ми е реле - може да се сложи просто един кондензатор и само светлодиоди за осветление. Даже мисля да са в гумени маркучи. При това положение трябва дамо да се сложи достатъчно здрав кондензатор, та да държи поне 30 сек. всички диоди. По-простото е по-лесно за изпълнение.
          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

          Коментар


            #20
            geshabeli написа:
            Много не върши работа. Идеята е за осветление, което да загасва с затваряне на вратата. Не да светва.Въпроса е къде да се върже така че като се затвори вратата да се отваря верига без да се слага втори бутон на вратата. Предполагам че тия по вратите просто прекъсват веригата за лампиона.Ето едно реле http://www.dobrikit.dir.bg/page2c.htm#relezavr, има схема и е евтино.Сетих се друго, че не знам за какво ми е реле - може да се сложи просто един кондензатор и само светлодиоди за осветление. Даже мисля да са в гумени маркучи. При това положение трябва дамо да се сложи достатъчно здрав кондензатор, та да държи поне 30 сек. всички диоди. По-простото е по-лесно за изпълнение.
            То може да се сложи преди него реле за време и заедно с диодите да се свърже кондензатор (с по-голям капацитет), за да може когато затвориш вратата ако е тъмно лампата ще продължи да свети (реле светло/тъмно), за примерно 10 сек (реле за време) и след това плавно ще угаснат (когато спре да се подава ток кондензатора ще е източника на напрежение и като се разреди те ще спрат да светят)...Но само 1 нещо не ми харесва в идеята за кондензатора - когато е свързан с диоди ефектът е такъв (знам от опити, които съм си правил) - Светят първоначално силно, после постепенно намалят, накрая светят съвсем слабо за много дълго време ... може би е защото бях с голям капацитет (4х1000µF)...

            Коментар


              #21
              С кондензатор няма да стане1.за да изкара 30 секунди дори и светодиоди да сложите доста голям кондензатор ще трябва ...2.в момента когато отворите вратата и въпросния кондензатор започне да се зарежда протича голям ток и има опастност контактите на бутона във вратата да залепнат3.спада на напрежението на кондензатора когато се разрежда не е по линеен закон а по логаритмичен. Това означава че едва ли ще получите плавно загасване. а ако се ползват светодиоди - хептен.

              Коментар


                #22
                А аз искам да питам имам един плафон от VW Пасат и на него има платка която забавя осветлението за около 20 секунди беше ако не се лъжа може ли да се сложи на бравата и ако как да го свържа .По мненията ви съдя че сте на ти с електрониката .
                FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                Коментар


                  #23
                  и на нашата темпра е така заводско, дори алармаджиите доста се озориха докато намерят къде да си вържат алармата.....но си загасва от раз само че 10-15 сек. след като затворя вратите
                  СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                  бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                  сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                  ИТАЛФЕСТ 2007

                  Коментар


                    #24
                    Ето нещо което ми хареса на мен, http://renault.hut.ru/19/light.html , към централнато светва и гасне плавно при отключване и заключване.
                    LANCIA Dedra 1.6 835A1.000

                    Коментар


                      #25
                      Сигурно ли е това с кондензатора?Бях приготвил един от 5000МКФ/25в и 12 диода. Не съм ги сложил в колата защото се появи проблем. Дадоха ми идея да взема две фенерчета с бели светлодиоди и така да ми излезне по-евтино. Реших да ги вържа по 6 последователно без съпротивление на 12в да видя какво ще стане. Резултата е доста странен. На единия наниз светят 4 от 6 силно, на другия 5, доста слабо. Опитах се да вържа 4 от слабо светещия наниз на 5в. Не светват, на 12 не смея, без резистор. В последствие разбрах че тези от фенерчетата са някакви отпадни, за това били евтини. Тоест с различни от нормалните парактеристики. В фенерчето са вързани успоредно, без съпротивления 9 диода, директно на + и -, на 4,5в-3 батерии ААА. Можете ли да дадете идея за връзването?Схемичката от руския сайт наистина е идейна. Може да се пробва. Пак казвам че съм пълен любител в електрониката, никога нищо не съм учил, сигурен съм че повечето от вас по-знаят за какво става дума.Добавка: Времето от 10 сек. за светене ми се струва достатъчно.
                      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                      Коментар


                        #26
                        dani389 написа:
                        А аз искам да питам имам един плафон от VW Пасат и на него има платка която забавя осветлението за около 20 секунди беше ако не се лъжа може ли да се сложи на бравата и ако как да го свържа .По мненията ви съдя че сте на ти с електрониката .
                        Снимай пратката, както е в плафона, за да ти подскажем, така няма как да стане.
                        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                        Коментар


                          #27
                          The two circuits below illustrate opening a relay contact a short time after the ignition or ligh switch is turned off. The capacitor is charged and the relay is closed when the voltage at the diode anode rises to +12 volts. The circuit on the left is a common collector or emitter follower and has the advantage of one less part since a resistor is not needed in series with the transistor base. However the voltage across the relay coil will be two diode drops less than the supply voltage, or about 11 volts for a 12.5 volt input. The common emitter configuration on the right offers the advantage of the full supply voltage across the load for most of the delay time, which makes the relay pull-in and drop-out voltages less of a concern but requires an extra resistor in series with transistor base. The common emitter (circuit on the right) is the better circuit since the series base resistor can be selected to obtain the desired delay time whereas the capacitor must be selected for the common collector (or an additional resistor used in parallel with the capacitor). The time delay for the common emitter will be approximately 3 time constants or 3*R*C. The capacitor/resistor values can be worked out from the relay coil current and transistor gain. For example a 120 ohm relay coil will draw 100 mA at 12 volts and assumming a transistor gain of 30, the base current will be 100/30 = 3 mA. The voltage across the resistor will be the supply voltage minus two diode drops or 12-1.4 = 10.6. The resistor value will be the voltage/current = 10.6/0.003 = 3533 or about 3.6K. The capacitor value for a 15 second delay will be 15/3R = 1327 uF. We can use a standard 1000 uF capacitor and increase the resistor proportionally to get 15 seconds.Сега действам по тази схема. Не стана както го мислех в началото.
                          Прикачени файлове
                          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                          Коментар


                            #28
                            някой диоди

                            някой знае ли от къде мога да си купя евтини св. диоди, сини и бели? поздрави може и повечко

                            Коментар


                              #29
                              Ами...вземи си челници от магазина за 1 лев, мисля че са по 4лв за 8-9 бели диода.Ако искаш сини...нали си виждал запалките по будките със сините диоди? Е, един такъв е по-евтин от тези в магазина, пък и запалка получаваш.
                              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                              Коментар


                                #30
                                Здравейте!Преди седмица или две си инсталирах на Бравото въпросното реле от Mr. Bricolage за забавяне на светлината с 30 сек. Да, обаче 30 сек. нещо започват да ми се виждат прекалено много време Въпросът ми е - мога ли да вържа нещо към това реле, за да си остане ефекта на плавното загасване, но да не се чака 30 сек., а да се гаси веднага, щом се затвори вратата? ПП. Честито ми първо съобщение :D

                                Коментар

                                Working...
                                X