Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

силов тунинг

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    vsd написа:
    С тия заучени фрази от форумите...Суки й е слагал чипа, а не ти и е 155 коня, а не 147Виждам, че си млад и ентусиазиран, но реалността повечето пъти е по-гадна от това което ни се иска.
    Да не се отклоняваме от темата а тя е за jtd105

    Коментар


      #17
      ОК ! Всеки си е прав с неговата гледна точка.Спирам да споря. Без лоши чуства
      Fiat Bravo hGt 20V VIS !!!
      EIBACH SPORT SPRINGS!

      Коментар


        #18
        да благодаря,имам турбо ГТ 1749В беше на тд-то.проблема е че само с въздух не става.питам за алфите и ддругите фиатки дали газоразпределението е различно и дали само с разп.вал и др.турбо ще постигна ефект и кое е по-ефикасно мап,ре-мап,чип или пауър бокс.намерил съм в Англия за 167 паунда 15кс.;за 200 36кс.-пауър бокс,НО не искам колата да стане ламя,колега от форума каза,че П.Б. лъже датчика в рейката и пуска повече гориво?????от други приятели с чипове знам че дори сваля разхода.ама нали знаете,че никой няма да си признае ако се е прее..л .

        Коментар


          #19
          Сядаш и смяташ....Да си направиш твойта кола - ЖЖЖлв.Да си купиш готова кола - ЖЖЖлв.Теглиш чертата и решаваш От сега да ти кажа, че готовата кола ще е по-изгодното, а в много случаи и по-сполучливото решение!

          Коментар


            #20
            колега не е тайна че фиата съм го купил 4200лв. до сега съм дал още толкова,НЕ защото се е трошил а защото съм автомоньор-фанатик.сменил съм цялото окачване,уреди за турбото,двигател жтд,кулер,дискове отзад,генерация,салон гт финал едишън 2001г. червени копчета, бял километраж(свети и той в червено),два комплекта гуми с джанти,музика HERTZ,направил съм халогените да светват като завивам............според теб дали искам друг ФИАТ :D .поздрави.

            Коментар


              #21
              автомонтьоре защо си мислиш че между мап,ре-мап и чип (при жтд моторите)има разлика сетих се защото си ФАНАТИК
              Bravo 1.9d 97г

              Коментар


                #22
                marinavtom написа:
                колега не е тайна че фиата съм го купил 4200лв. до сега съм дал още толкова,НЕ защото се е трошил а защото съм автомоньор-фанатик.сменил съм цялото окачване,уреди за турбото,двигател жтд,кулер,дискове отзад,генерация,салон гт финал едишън 2001г. червени копчета, бял километраж(свети и той в червено),два комплекта гуми с джанти,музика HERTZ,направил съм халогените да светват като завивам............според теб дали искам друг ФИАТ :D .поздрави.
                О’к, значи продължаваш да си правиш твойта кола

                Коментар


                  #23
                  Е много ясно че само с въздух не става Мап,репам,чип,мип,флаш и т.н при твоя мотор = да смениш/презапишеш ори софта на колата с модифициран такъв през буксата за диагностика.Става за има няма 2 минути префлашването на ЕКУ-то Щом имаш ГТ1749В - супер.Значи може да се развихриш имайки в предвид най-вече съеднител/маховик/кутия.То иначе тоя мотор може да се понахрани доволно(с няколко хардуерни мода) но няма смисъл ако не си решил въпроса със съеднител/маховик/кутия.Така че първо си изясни каква ти е целта на проекта пък после търси повер боксове и т.н.

                  Коментар


                    #24
                    първо да се обърна към колегата nsn;- не ми харесва ироничния ти тон.а що се отнася до мап ремап и тн. питам защото не съм запознат.мисля си дали ще стане съединителя,маховика и кутиятя от тд-то,на кутията предавателнито число (корона-пиньон) е по-голямо от на жтд-то.с две думи по-бавно набира,но пък като набере....... имам дюзи от вектра 2.0 цдти-май същите са.както и да е отклоняваме се от въпроса,кое е по-добре да се пренапише софта,чип или пауър бокс. в съотношение мощ,динамика,разход и най-важното да не скапе мотора.защото съм виждал от неправилно изгаряне,пикаеща дюза и т.н. какво става.

                    Коментар


                      #25
                      Колега,marinavtom,не четеш Ха сега кажи каква ти е целта?130 коня,150 коня,200 коня?А знаеш ли какво можеш да изкараш като макс от мотора само с мап?Изясни си ги тези неща пък тогава питай за кутии,дюзи,валове и т.н.С ироничен тон ти казах да не се занимаваш с поуър боксове,а ти пак питаш ПС:Точно по въпроса за силовия тунинг на jtd моторите има доста теми.Ама иска четене.

                      Коментар


                        #26
                        marinavtom написа:
                        кое е по-добре да се пренапише софта,чип или пауър бокс. в съотношение мощ,динамика,разход и най-важното да не скапе мотора.
                        Колега, прочети из форума, наистина има писано страшно много по темата. При jtd мап, ремап, смяна на софтуера и чип са различни думи за едно и също нещо, а именно ремап.Никой не може да ти каже какво ще се получи като мощ, динамика и разход, защото зависи от това как са наравени промените в сфтуера.
                        FIAT Bravo JTD GT '99

                        Коментар


                          #27
                          добре колеги,благодаря.темата е за триене.

                          Коментар


                            #28
                            Stanio_hGt написа:
                            Колата ми извади 147 от 147 преди .... и след чипа извади 169 !!! Качи твойта на дино да видим дали ще ти извади конете както когато е била на 3км! Освен ако не роди на диното!
                            Пич познаваме колата преди да знаеш ,че е съществувала ....Вземи се поинтересувай малко повечко :D VIS 147......Xaaxax

                            Коментар


                              #29
                              janyboy написа:
                              А знаеш ли какво можеш да изкараш като макс от мотора само с мап?
                              би ли споделил ако имаш инфо, какъв е макса на jtd 105 само с мап :P
                              Bravo 2.0 Multijet 165 2009

                              Коментар


                                #30
                                R1d3r написа:
                                Stanio_hGt написа:
                                Колата ми извади 147 от 147 преди .... и след чипа извади 169 !!! Качи твойта на дино да видим дали ще ти извади конете както когато е била на 3км! Освен ако не роди на диното!
                                Пич познаваме колата преди да знаеш ,че е съществувала ....Вземи се поинтересувай малко повечко :D VIS 147......Xaaxax
                                Освен да ти кажа ,че си супер заблуден друго нямам какво да ти кажа. Историята на колата я знам още преди гумите й да стъпят на БГ пътища, а от както е в България се познавам много добре с предишния й собственик.Вместо да си стоиш на село и само да слухтиш и да си мислиш,че знаеш сичко що не ме светнеш !!!??? Или ти кат чуеш VIS 155 значи наистина е 155 Яко е така значи си супер "запознат" !!!!
                                Fiat Bravo hGt 20V VIS !!!
                                EIBACH SPORT SPRINGS!

                                Коментар

                                Working...
                                X