Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптичен тунинг на Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Оптичен тунинг на Брава

    Колеги здравейте.Решил съм да попроменя малко фацата на бравата, но никъде не намира тунинг, който да ми хареса. Искам да е нещо семпло, просто да лови окото, а не да мегатунинговано.Дайте някакви идеи, снимки, може и тунинг на други марки, за да мога да си избера.От много време търся, обръщам нета, но нищо не мога да харесам.

    #2
    Re: Оптичен тунинг на Брава

    marto_gp написа:
    Колеги здравейте.Решил съм да попроменя малко фацата на бравата, но никъде не намира тунинг, който да ми хареса. Искам да е нещо семпло, просто да лови окото, а не да мегатунинговано.Дайте някакви идеи, снимки, може и тунинг на други марки, за да мога да си избера.От много време търся, обръщам нета, но нищо не мога да харесам.
    Хубава боя..хубави джанти + гуми.и 100 октана в резервоара
    Sedicivalvole (Racing Rosso)now
    GTV 2.0 (612 A)now
    E60 530D now.. hate it big time :D
    Lumina SUPER SPORT V8 5.7(silver) ex
    Hyundai Coupe V6 2.7 (silver)ex

    Коментар


      #3
      Re: Оптичен тунинг на Брава

      _power_ написа:
      marto_gp написа:
      Колеги здравейте.Решил съм да попроменя малко фацата на бравата, но никъде не намира тунинг, който да ми хареса. Искам да е нещо семпло, просто да лови окото, а не да мегатунинговано.Дайте някакви идеи, снимки, може и тунинг на други марки, за да мога да си избера.От много време търся, обръщам нета, но нищо не мога да харесам.
      Хубава боя..хубави джанти + гуми.и 100 октана в резервоара
      Мислех и аз да го напиша това ,ама си казах ,че няма смисъл...Иначе си прав...За мен една кола тотално си променя визията с хубави джанти ,ниско окачване и една хубава боя...Аз ако правя нещо ,ще е това...А и всички други дреболии не се броят...
      Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
      Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
      EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

      Коментар


        #4
        Лично мое мнение: едни хубави джанти отварят един автомобил най много, независимо дали има тунинг или не. Не пуснах темата за това някой да трупа брой мнения в сайта. Пуснах я за да получа мнения за красива промяна на Бравата. Нямам пари нито за нови джанти, нито за нова боя. Имам джанти, които на мен ми харесват много, независимо от другите мнения. Искам да променя "фацата" малко на автомобила, затова потърсих мнения от колеги и фенове на Италиянските автомобили. Не съм специалист в правенето на тунинг. Искам сам да си направя броните. Имам усет към рисуването, правих броня на другия ми автомобил, но поради проблеми не ми остана време да я довърша. Не казвам че ще стане перфектен тунинг, но поне ще опитам. Имам смола и стъкломат достатъчно, за да започна някаква идея. Засега управлявам само Брадвето и затова искам малко да я понаточа. Моля да се въздържате от излишни мнения и коментари, които не са свързани с темата. Във всеки друг форум има тема за оптичен тунинг на определена марка, но само тук няма, затова ако има други колеги, които искат да си тунинговат малко автомобилите, нека споделят в тази тема.

        Коментар


          #5
          Придържай се към по-изчистения вид.Вече не е на мода кича в тунинга.А и на Фиат-а му отива повечекато е по-изчистен.Ако не ти се занимава да я боядисваш вземи я пастирай.Колкото и да са хубави твоите джантиедни 16-ки коренно променят нещата.
          FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
          Единствено в България "селянин" е обидна дума.

          Коментар


            #6
            veskobravo написа:
            Придържай се към по-изчистения вид.Вече не е на мода кича в тунинга.А и на Фиат-а му отива повечекато е по-изчистен.Ако не ти се занимава да я боядисваш вземи я пастирай.Колкото и да са хубави твоите джантиедни 16-ки коренно променят нещата.
            Аз не търся кич, искам просто лека промяна. Не обичам да се съобразявам с модата, харесвам това което ми лови окото. Нямам финансовата възможност за боядисване засега Цвета на автомобила е сив. За джантите съм съгласен, колкото по големи, толкова по ще променят вида на автомобила, нооо тая криза удари навсякъде.Винаги съм казвал на приятелите, Едни джанти могат да променят повече автомобила и го правят по-красив отколкото един тунинг.

            Коментар


              #7
              На мен ето това ми хвана окото като за отпред - http://www.korfeztuning.com/modifiye...2001-73984.htm, а със малко въображение може да се доуформи добавката и да стане още по-добре ! Иначе имаше една тема специално за тунинг на Брава в която човека се оказа доста несериозен, но поне има доста снимков материал както и хубави идеи. Успех!

              Коментар


                #8
                Колега, ето една примерна изчистена визия с ето такива огледалца

                Коментар


                  #9
                  marto_gp написа:
                  Лично мое мнение: едни хубави джанти отварят един автомобил най много, независимо дали има тунинг или не. Не пуснах темата за това някой да трупа брой мнения в сайта. Пуснах я за да получа мнения за красива промяна на Бравата. Нямам пари нито за нови джанти, нито за нова боя. Имам джанти, които на мен ми харесват много, независимо от другите мнения. Искам да променя "фацата" малко на автомобила, затова потърсих мнения от колеги и фенове на Италиянските автомобили. Не съм специалист в правенето на тунинг. Искам сам да си направя броните. Имам усет към рисуването, правих броня на другия ми автомобил, но поради проблеми не ми остана време да я довърша. Не казвам че ще стане перфектен тунинг, но поне ще опитам. Имам смола и стъкломат достатъчно, за да започна някаква идея. Засега управлявам само Брадвето и затова искам малко да я понаточа. Моля да се въздържате от излишни мнения и коментари, които не са свързани с темата. Във всеки друг форум има тема за оптичен тунинг на определена марка, но само тук няма, затова ако има други колеги, които искат да си тунинговат малко автомобилите, нека споделят в тази тема.
                  Пусни снимки на твоите джанти ,може някой да даде идея за боядисване...Примерно черна основа и светъл борд ,ако имат разбира се...Потърси си оригинален спойлер за петата врата ,мисля ,че са 2 или 3 вида ,ако не се лъжа...Затъмни си задните прозорци ,но не на 100%...С по-ниско окачване колата тотално сменя вида си ,но щом караш само нея ,не ти го препоръчвам ,че гледай навън какво става...Едно пастиране ,щом нямаш пари за боя...На тази снимка ,която е дал колегата по-горе ,се вижда варианта за предната решетка и бронята...Махаш лаисните ,заглаждаш и боядисваш...Ако си го направиш сам ,няма да е много скъпо , а и ако си ги боядишеш сам тогава е супер...Може да смениш дръжките на вратите с такива от Мареа ,защото твоите май са от тези с гуменото покритие...Едни фарове с лупи ,пак от Мареа...Засега се сещам за това...Все пак е бюджетно решение всичко изброено...Един съвет само...НЕ си затъмнявай стоповете...ПП:Това за трупането на мнения ми се струва неуместна забележка...
                  Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                  Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                  EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                  Коментар


                    #10
                    Ето няколко снимки от мен
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                      #11
                      Karola написа:
                      Колега, ето една примерна изчистена визия с ето такива огледалца
                      наистина много изчистена и красива е тази брава, харесва ми много.
                      Predatorsi написа:
                      Пусни снимки на твоите джанти ,може някой да даде идея за боядисване...Примерно черна основа и светъл борд ,ако имат разбира се...Потърси си оригинален спойлер за петата врата ,мисля ,че са 2 или 3 вида ,ако не се лъжа...Затъмни си задните прозорци ,но не на 100%...С по-ниско окачване колата тотално сменя вида си ,но щом караш само нея ,не ти го препоръчвам ,че гледай навън какво става...Едно пастиране ,щом нямаш пари за боя...На тази снимка ,която е дал колегата по-горе ,се вижда варианта за предната решетка и бронята...Махаш лаисните ,заглаждаш и боядисваш...Ако си го направиш сам ,няма да е много скъпо , а и ако си ги боядишеш сам тогава е супер...Може да смениш дръжките на вратите с такива от Мареа ,защото твоите май са от тези с гуменото покритие...Едни фарове с лупи ,пак от Мареа...Засега се сещам за това...Все пак е бюджетно решение всичко изброено...Един съвет само...НЕ си затъмнявай стоповете...ПП:Това за трупането на мнения ми се струва неуместна забележка...
                      Имам снимки на джантите, но не мога да ги намеря. В момента са черни, така ги взех. Имах идея да ги боядисам пак черни, но да са черен мат с червен кант отвън. От както съм взел Бравата искам да си сложа някакъв спойлер, но никога не съм виждал във форумите, предимно продават спойлери за Браво. Цвета на автомобила е сив.Засега тази броня на снимката, която е публикувал колегата Karola, най ми допада. Идея е това с махането на лайсните, също и премахването на задните дръжки дъщо Да с гумените съм, които вече са изгорели тотално. Сам ще направя бронята, но за боядисването ще ходя на бояджия. Още с купуването на автомобила затъмних задните стъкла с най тъмното фолио, а това лято затъмних и задното стъкло на багажника. Сори за изказването за трупането на мнения, но ми прозвучаха коментарите като подигравка. За по ниско окачване не мога да мисля засега, заради финансови проблеми, а и какви дупки са до вкъщи, просто е ад когато се прибирам, а сега в тоя сняг еееееее направо приключение.Оранжевата брава също е много добра, но не мога да и видя предната броня. Може предната броня да ми е като на снимката на колегата Karola, а задната да е като на оранжевата. За праговете ще импровизирам и ще ги посваля малко, в зависимост от линията на предната и задната броня. Само да се поотопли малко времето и се залавям с проекта. Ще пусна и снимки в процеса на работа. Но пак може да давате и други идеи.

                      Коментар


                        #12
                        Джантите също така може да са с полирани бордове или направо целите P.S. Колежка съм

                        Коментар


                          #13
                          Karola написа:
                          Джантите също така може да са с полирани бордове или направо целите P.S. Колежка съм
                          Извинявам се за грешката

                          Коментар


                            #14
                            На мен ми харесват вариантите,които колегата freeedom е показал,без оранжевата.
                            Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                            Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                            ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                            Коментар


                              #15
                              Оранжевата цепи мрака,с изчистена линия и окачване хваща адски окото.!!!!!!!!
                              FIAT BRAVA_ELX 1.6 16V 103HP 97

                              Коментар

                              Working...
                              X