Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

двигатели - съвместимост

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    двигатели - съвместимост

    Здравейте колеги, имам едно питане - може ли да се вмъкне под предният капак на брава 1.6.16v - 4 цилиндрова, двигател от фиат купе 5 цилиндров - 150 кончета, че съм замислил нещо, ама ми трябва и някое друго компетентно мнение (като с двигателя върви и скоростна кутия и там всичко останало). Благодаря Ви предварително )
    vasilaki87
    FIAT BRAVA - 1.6 16V - 103HP - 11.1995 г.

    #2
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=667744#667744

    Коментар


      #3
      По-добре търси такава кола с такъв мотор, по-евтино ще ти легне

      Коментар


        #4
        аз бих предпочел направо някой турбо моторкато ще се мъчи поне да има закакво дето му се вика
        Power Under Pressure

        Коментар


          #5
          Не мисля, че ще е толкова голяма мъката със атмосферката, обаче с турбото ..... все пак и от финансова гледна точка всичко е доста по-скъпо. Мен ми е интересна цената на самите мотори - атмосферен 2.0 20вт/Т (заедно със скорости и ЕКУ и има ли още нещо за купуване).

          Коментар


            #6
            Носачи, шенкели, спирачки, амортисьори, пружини, полуоски... Радиатор...
            '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
            '97 Coupe 16VT 262WHP+

            Коментар


              #7
              d1am0nd написа:
              Не мисля, че ще е толкова голяма мъката със атмосферката, обаче с турбото ..... все пак и от финансова гледна точка всичко е доста по-скъпо. Мен ми е интересна цената на самите мотори - атмосферен 2.0 20вт/Т (заедно със скорости и ЕКУ и има ли още нещо за купуване).
              Ако тунинговаш атмосферка и имаш примерно 3 бона да похарчиш, за тия пари можеш да и вдигнеш да речем 25-30 коня, ако е стандартна двойка мотор да речем.....ако сложиш същите пари в тунинг на турбинирана кола, можеш да вдигнеш около 90 - 130 коня, според това как ще се справиш......АТмосферния тунинг е наблагодарна работа......
              Alfa 156 2.0 TS
              Alfa 156 20VTurbo
              Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
              Locost TF1 3.0V6

              Коментар


                #8
                Е, ние не говорим за тунинговането на самия мотор. Това е просто заместване на слабия мотор със по-мощен. Ама като гледам колко неща още е изредил колегата над теб, че трябва да се сменят..... И аз замислях нещо подбно, но мислех, че освен двигател, еку, скорости, спирачки няма да трябва да се сменя друго. То в такъв случай е най-добре да се купи цяла кола блъсната и от там вече да се сваля всичко нужно което трябва, а май няма да е много лесно да се намери Купе/Браво ХГТ което да не е със засегнат двг. след катастрофа.

                Коментар


                  #9
                  Преди някой да слага по мощен мотор, е редно първо да сложи по добри спирачки!Ама ние нали сме безсмъртни и спирачки не ни трябват. Изобщо, целия така наречен "тунинг" в повечето форуми е толкова сбъркан че..........

                  Коментар

                  Working...
                  X