Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

малко инфо за чип

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    малко инфо за чип

    колеги добро утро,цяла нощ не съм спал размишлявайки върху това как да погъделичкам фиата с някой друг кон.Въпроса ми е каква е разликата между МАПНАТ,РЕМАПНАТ и ЧИП и кое е най-добро както за мотора така и за джоба.колата е браво 1.9 жтд 105к.с.моля разяснете ми как стоят нещата,защото до скоро двигателя беше 1.9тд100к.с. и не съм се интересувал тъй-като не подлежеше на ъпгрейд. ако темата не е за този раздел,моля модераторите да я преместят в правилния.

    #2
    Обърни се към колегата emzo
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

    Коментар


      #3
      Re: малко инфо за чип

      marinavtom написа:
      Въпроса ми е каква е разликата между МАПНАТ,РЕМАПНАТ и ЧИП и кое е най-добро както за мотора така и за джоба.колата е браво 1.9 жтд 105к.с.
      Няма разлика.За мен най-правилно е ремапнат защото наистина се прави remapping на картите в ЕКУ-то.Чипнат/чипосан значи физически замяна на старият ти чип с нов модифициран такъв.При jtd-то флашването на ЕКУ-то става през диагностичната букса за има няма 1-2 минути.Услугата може да ти струва от 50 до 500 лв примерно.Колко качествено ще е, е друг въпрос.
      ivailo rachev написа:
      Обърни се към колегата emzo
      Да и аз съм чувал че колегата ги разбира нещата

      Коментар


        #4
        добре де ама има ли ефект и усеща ли се ,защото със стария мотор тд100 съм правил 160 от кръстовището на бул.България и Е.Марков(Гоце Делчев) до Била.Вярно че харчеше и колите отзад отбиваха докато се махне мъглата :D ама пък като стигнеше 3к.об.излиташе.Вярно че и турбото беше с пром.геометрия. Иначе колата няма проблем (засега) да не почнете провери това провери онова.просто малко ми е мудна,но все пак не искам да достигам разхода на стария (10-13).

        Коментар


          #5
          ТД100 няма с променлива геометрия а с външен уестгейт
          leave something of the happiness you bring

          Коментар


            #6
            marinavtom написа:
            със стария мотор тд100 съм правил 160 от кръстовището на бул.България и Е.Марков(Гоце Делчев) до Била.
            marinavtom написа:
            ама пък като стигнеше 3к.об.излиташе.
            Е това е по-красноречиво от дино графика

            Коментар


              #7
              да ги връщам тия жтд-та и да си зиаме тд100
              leave something of the happiness you bring

              Коментар


                #8
                ха-ха-ха само да ти кажа ПРИЯТЕЛ че турбото аз съм го слагал и е GARRET GT1749V ,така че не се мисли за много остоумен.А и още нещо гледам че си писал в една тема за стоковото турбо гарет на жтд-то с пром.геометрия,колко ще издържи-НИКОЛКО.защото няма стоково турбо с пром.геометрия на фиат от старите модели до 2001г.ха-ха-ха.

                Коментар


                  #9
                  той няма книжка още , остави го
                  Пунтак 1.1 с лека измама под капака

                  Коментар

                  Working...
                  X