Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бюджетен тунинг на Brava 1.9JTD 105HP

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бюджетен тунинг на Brava 1.9JTD 105HP

    Здравейте колеги, разполагам с една Brava 1.9JTD 105 и плана е да бъде засилена за възможно най-малко пари (до към 800-1000лв). Турбинката и е на края на жизнения си път и е време да се снабдим с по-голяма! Тук обаче нямам опит (досега съм се занимавал само с атмосферен тунинг) и ще ми е нужна вашата помощ! Интересува ме с какво управление е оригиналната турбинка 1544, за да търся такава със същото (по-малко преправяния). Кулера е лесен - ще взема от някакво по-голямо jtd или по-мощна турбо-бензинова кола. Следващия въпрос е за дюзите. Оригиналните колко кубика са, и кога се предават? За генерацията мисля, че едни 60мм ще са добре... И след като всичко това е направено, ще се търси човек за ремап, ама това като му дойде времето. Засега на първо време ме посъветвайте каква турбина да търся (1749V??). Ясно ми е, че без малко фланци и преправяния няма да мина, ама все пак ми се ще да са максимално plug&play нещата. Благодаря ви предварително!
    Grande Punto 1.4 Dynamic
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark 16V

    #2
    Мерси за отговорите, колеги! Супер сте!
    Grande Punto 1.4 Dynamic
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark 16V

    Коментар


      #3
      GrandePunto написа:
      Мерси за отговорите, колеги! Супер сте!
      Ко да ти кажа.Тука май,не са фенове на тунинг за дизели.Ама в общи линий си го знеш по-главното.А само за подсилване,оригиналните дюзи би трябвало да ти свършат работа.
      Fiat Punto`04 1.2 60hp.
      Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
      ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

      Коментар

      Working...
      X