Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пръскалки на фаровете !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    помпичката за фаровете е една за стъклото е друга. фаровете се мият но само когато са включени от лоста за стъклото
    не си хвалете колите че не се чупят защото в най-скоро време може да го очаквате

    Коментар


      #17
      Bravo 1.9 JTD написа:
      имам го в Гаража, като цъкнете ще разгледате, колата на пръв поглед изглежда обикновена, истинската структура е под капака, детайли които не се забелязват и т.н. Благодаря и за топлите думи че съм колоритна личност така е
      Под капака е НЕобикновена тая кола!!!!!
      Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
      KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
      Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

      Коментар


        #18
        Iv4o написа:
        Bravo 1.9 JTD, понеже си колоритна личност и внасяш свежест във форума, ще ти подскажа някои неща за пръскалките на фаровете.Не са с отделна помпичка, а са вързани към тази, която се ползва и за пръскалките на стъклата. Ще те излъжа ако кажа, че са вързани отделно, по спомен излизаше един дебел маркуч, който се раклонява за предните чистачки и фаровете.Имай обаче предвид, че течност върху фаровете се впръсква само когато са включени При изгасени фарове струята е само върху предното стъкло. Което може да ти подскаже, че не са с отделно лостче, а се пускат едновременно със струята, която почиства предното стъкло. Явно, обаче, има някакви сензори, които подсказват кога има и кога няма светлина отпред.Щом имаш броня и пръскалки, ходи и си вземи маркуча който води до отпред и си ти.
        Точно на Марея с пръскалки на фаровете помпичките са 2 бр и едната работи само когато фаровете работят .Ти как си мислиш че една помпичка може да комадва и задна чистачка и предни и пръскалки на фаровете.
        FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

        Коментар


          #19
          Междудругото на какъв принцип ще е това пръскане, в смисъл кога ще пръскаш? Ще имаш датчик следящ температурата и когато скочи над някакви граници тогава ще пръскаш или..? Знам, че някой рали автомобили са на този принцип и охлаждат радиатора, но те гледат стрелката на градусите и си знаят кога да използват опцията. Системата иначе е простса. lithrone ти обясни какво ти трябва. Имаш вече пръскалки , намери си казанче помпичка маркучи и действай надявам се нямаш на идея да вържеш всичко това в казанчето с почистващатата течност за прозореца :D
          Пунтак 1.1 с лека измама под капака

          Коментар


            #20
            dani389 написа:
            Iv4o написа:
            Bravo 1.9 JTD, понеже си колоритна личност и внасяш свежест във форума, ще ти подскажа някои неща за пръскалките на фаровете.Не са с отделна помпичка, а са вързани към тази, която се ползва и за пръскалките на стъклата. Ще те излъжа ако кажа, че са вързани отделно, по спомен излизаше един дебел маркуч, който се раклонява за предните чистачки и фаровете.Имай обаче предвид, че течност върху фаровете се впръсква само когато са включени При изгасени фарове струята е само върху предното стъкло. Което може да ти подскаже, че не са с отделно лостче, а се пускат едновременно със струята, която почиства предното стъкло. Явно, обаче, има някакви сензори, които подсказват кога има и кога няма светлина отпред.Щом имаш броня и пръскалки, ходи и си вземи маркуча който води до отпред и си ти.
            Точно на Марея с пръскалки на фаровете помпичките са 2 бр и едната работи само когато фаровете работят .Ти как си мислиш че една помпичка може да комадва и задна чистачка и предни и пръскалки на фаровете.
            Аз това го написах от личен опит, но при Купе. Съдчето е едно. Не мисля, че в него са набити 3 помпички.. По-скоро залагам, че дюзите за фаровете са вързани накуп с тези за предното стъкло, пък ако трябва да пръска отзад, някой беше споменал, че помпичката върти в другата посока.
            Fiat Coupe 2.0 16V

            Коментар


              #21
              На повечето коли фаровете се мият от 2ра или 3та помпичка с по-високо налягане , на някои от тях дори самите дюзи са помпички
              '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
              '97 Coupe 16VT 262WHP+

              Коментар


                #22
                Много Купета съм виждал но с пръскалки на фаровете не ми е попадало пред очите .
                FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                Коментар

                Working...
                X