Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

малко въпросче за турбо ефект.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Съжалявам, късно виждам темата за да те посъветвам да не пипаш и дупчиш там по колектора... На мене ми беше прогоряла гарнитурата и на изхода на 4-ти цилиндър се беше образувала дупчица иколо 1х2мм Ефекта е покъртителен. При над някакви обороти, нямам оборотомер и не мога по слух да определа (при над 30км/ч на първа и над 130 по магистрала), заглушаваше касетофона и всичко, което мойеше да издаде някакъв страничен звук в купето , написаха ми акт за прекомерен шум във Варна, а това мойе да ти даде обяснение защо я прекръстих от Чибурашка на Злата Чибурашка :P Мислех след като оправя колектора да слагам спортно гърне, но ми трябваха не повече (НАИСТИНА не повече ) от 10 секунди да я слушам как тихо работи и резултата е, че гърнето седи и развъжда ръжда в гаража. Всеки път когато го погледна се питам с кой акъл съм искал да слагам този шумогенератор, добре че ми е подарен, че поне пари не съм давал... :D Та съвета ми е, оправи си колектора и не се занимавай с глупости... само ще дадеш повод някой пътен да се заяде с теб П.С. не откривам никаква логика да се слага някаква свирка по генерацията, особенно на колектора. поради естеството на работата на двигателя, газовете излизат на пресекулки и при мен се чуваше едно свистене като от парна машина, се едно са сложиш кофичка от кисело мляко на спиците на колелото (баща ми подивяваше от това като бях малък )... По скоро, някаква метална бутилка, да сабира налягане като компресор и с клапан за налягане, свирката вързана след клапана или знам ли идеята е да се получи равномерно и постоянно налягане, а не на импулси...

    Коментар


      #17
      още не сам толко откачил за да дупча колектора без да съм сигорен за резултата. Аз дупчих по двуцефката.
      Tofas- Sahin 1.6 карб.

      Коментар


        #18
        s dupkata 5 mm nikakavКолега писането на КИРИЛИЦА в този форум е задължително! Поздрави kiro_of_the_day

        Коментар


          #19
          ForceWere написа:
          а сега кажете как да я запълна :D
          малее смях - значи за тази тема са ми говорили - най-после и аз да попадна на този куриоз.Цитирам: "Във форума е желателно използването на КИРИЛИЦА!" (а не задължително) ... ама както и да е - ще се мъчим пък после поне да е прегледно.
          Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

          Коментар


            #20
            А някой знае ли това turbosound къде може да се намери в България?То щом е 20-тина лева си струва да се пробва
            Bravo(TM) HGT

            Коментар


              #21
              Аз сам си направих на вартбурга такова нещо по неволя ... Сменях задното гърне и където беше сглобката между средното и задното съм оставил без да искам около 2мм х 1мм цепнатина... Когато натиснеш рязко газта и особено при ускорение се чуваше свистене точно като турбо Нямаш си представа какви бяха лицата на хората като ги задминавахме със 120-130 км/ч и вартбурга свистеше асъл като турбо ...Хем не се чуваше много силно, хем се чуваше достатъчно силно Свистенето беше много добре "миксирано" със звука от двигателя ... просто беше върховно, но един ден баща ми просто го оправил ... ;(

              Коментар


                #22
                http://cgi.ebay.de/TURBOSOUND-Audi-B...ViewItemЕто това питам дали може да се купи някъде в БГ
                Bravo(TM) HGT

                Коментар


                  #23
                  VeSSkO написа:
                  http://cgi.ebay.de/TURBOSOUND-Audi-BMW-Ford-Honda-Opel-VW_W0QQitemZ110009809032QQihZ001QQcategoryZ38786QQ rdZ1QQcmdZViewItemЕто това питам дали може да се купи някъде в БГ
                  ако някои намери ще ми каже ли и на мен
                  ПРОДАВАМ ФИАТ БРАВА НА ЧАСТИ!!!!! тел: 0878807692 по всяко време

                  Коментар


                    #24
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #25
                      по Си Ен Ен има 2-3 минутни клипчета.. без говор.. и надпис NO COMMENT :D !
                      "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

                      Коментар

                      Working...
                      X