Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се свързват LED ленти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се свързват LED ленти

    Здравейте колеги от няколко дена се се каня да си сложа LED лентите който си купих,та искам да попитам каде и как трябва да ги свържа,малко е тъпичък въпроса.Мерси предварително.

    #2
    Ами като за начало можеш да кажеш каде искаш да ги вграждаш тези ленти .... а иначе относно свързването няма нищо сложно ... просто спазваш поляритета !
    AUDI 1.8 20V TURBO
    ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      Мисля да ги сложа в краката,защто ми омразна като изусна нещто и после да го тарся 1-час :D ,та там искам да ги сложа отпед и отзад малко гъзария, а относно свързването искам да ги свържа за гъбарита.

      Коментар


        #4
        В таблото с бушоните търсиш този на габаритите.Към него вържи лентите.Взимаш поялник и тинолче и + със + и - със -.Така ти разбирам въпроса.Виж дали лентите ти са за 12 волта,че вече има всякъкви на пазара.
        Fiat Tipo
        Corsa b комби !

        Коментар


          #5
          Пец разбрал си ми въпроса погрешно,но и аз несъм го сформирал,така искам като пуска габаритите ,лентите тогава да светват и като спра габаритите и лентите да спират,надявам се така да ме разбереш а относно лентите да 12 волтови са.

          Коментар


            #6
            Колега аз ти предлагам да ги вържеш към +12V на плафона с допълнителен прекъсвач..... с който ще ги пускаш и спираш когато си поискаш и няма да зависят от габарити,фарове и контактен ключ!!!!!
            AUDI 1.8 20V TURBO
            ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              Най-лесният начин ако искаш да съм към габаритите е да хванеш + от съответният бушон на таблото с бушоните.А най-практичният е да си хванеш + от където ти падне и да си сложиш ключе и когато ти е кеф си ги спущаш.
              Fiat Tipo
              Corsa b комби !

              Коментар


                #8
                А вии чувате ли се какво говорите?-първо който иска да слага лента да каже лентата дали е само бяла едноцветна или RGB многоцветна и да имаш 7 цвята в колата-второ след като знае каква е лентата да каже колко е земал от нея защото ако е бяла и е с 30 а може и 60 диода на метър 5 метра са ти 70W (не си казал и колко метра си земал или сънтиметра- околко ампера са това ? и такива работи все интересни-трето как ще свръзваш към габаритите ти вечер мислиш да караш и да свети в купепо ли? (ако се слага допълнително то трябва да е към осветлението в купето) и след като се знае колко ампера е ако не може да се понесе от вече пуснатата инсталация да мине през реле за управление свързано към габарита.и отделна такава п.п.всеки ли трябва да се подпали за да разбере шега не бива с тока
                uno turbo 1.3 i.e' 86
                renault 19 1.8 16v
                uaz 469 4.0 turbo
                renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
                trabant 601 69'

                Коментар


                  #9
                  bebi ето това е моята лента,едноцветна,влез тук за да видиш всичко за лентатаhttp://www.bg-leds.com/index.php?mai...oducts_id=30а относко колко съм взел,взел съм 1 метър

                  Коментар


                    #10
                    uvama написа:
                    bebi ето това е моята лента,едноцветна,влез тук за да видиш всичко за лентатаhttp://www.bg-leds.com/index.php?mai...oducts_id=30а относко колко съм взел,взел съм 1 метър
                    Колега , няма да имаш ядове , свързвай ги към плафона в колата това е най-удачния ти вариант , ето ти една снимка как светят , но мойте са под вратата.
                    Прикачени файлове
                    FIAT Bravo_GT

                    Коментар


                      #11
                      Мерси за съвета колега,ама от каде да знам кое кабела за плафона,малко тапичък е въпроса но като незнам питам

                      Коментар


                        #12
                        uvama написа:
                        Мерси за съвета колега,ама от каде да знам кое кабела за плафона,малко тапичък е въпроса но като незнам питам
                        Аз отворих плафона и от там си изкарах кабели понеже исках да си ги управлявам с ключа който е на него , може и да има по прост вариант нека колегите да споделят
                        FIAT Bravo_GT

                        Коментар


                          #13
                          Да колега точно така ище направя,но искам да попитам тази лента на фаровете към габарита ли тие свързана.И благодаря за съвета който ми даде.Мерси още жеднъж.

                          Коментар


                            #14
                            uvama написа:
                            bebi ето това е моята лента,едноцветна,влез тук за да видиш всичко за лентатаhttp://www.bg-leds.com/index.php?mai...oducts_id=30а относко колко съм взел,взел съм 1 метър
                            е така вече е друго. 4.5 W дпулнителна консумация ще имаш ако не си слагал по мощни крушки някаде трябва да нямаш проблеми, връзваш към осветлението в купето и си готов,не към гъбарита :D
                            uno turbo 1.3 i.e' 86
                            renault 19 1.8 16v
                            uaz 469 4.0 turbo
                            renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
                            trabant 601 69'

                            Коментар


                              #15
                              uvama написа:
                              Да колега точно така ище направя,но искам да попитам тази лента на фаровете към габарита ли тие свързана.И благодаря за съвета който ми даде.Мерси още жеднъж.
                              Да там е , на бравото лесно се монтира , проблема е при махането на стъклото
                              FIAT Bravo_GT

                              Коментар

                              Working...
                              X