Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тунинг на Пунто 1.2 16v 86 к.с.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    знам че става дума за мк1 но вместо да дава тези пари за подбрение може да си вземе едно хгт вече и те са на достапна цена аи гт-тата свестните са на изчерпване в такаъв смисал го написах
    Punto Mk2 1.2I Sx

    Коментар


      #17
      ре

      Големи разбирковци сте всички!Купи си гт купи си хгт...човека вече си е купил кола.Имам пунто мк2 1.2 16в 80к.с. Моя тунинг е:ремап на компютъра,спортен филтър(изолиран,смучещ студен въздух),свещи denso iridium,подобряване на екологията(маслоуловител на картерните газове),премахнах катализатора,минимално олекотяване на маховика(минимално-за комфортно каране).Резултата е 9сек. 0-100км/ч(сток 11,4сек.)Парите от катализатора покриха маховика,ремапа и филтъра с тръби 330 лева,свещи с намаление и маслоуловител 110 лева.Общо 440 лева!Опа 500 лева със свалянето на маховика Далеч от хилядите лева дет обяснявате че излиза Като основно направи ремап на компютъра не само че вдигаш коне(зависещи и от октана ,при чип тунинга) но имаш и по-голям въртящ момент при по-ниски обороти(които знаеш че липсват при 16в)Поздрави на всички.
      Fiat punto mk2 jtd
      Nissan qashqai

      Коментар


        #18
        Карай си икономично колицата щом си на газ ,не ти трябва да се занимаваш,а и 1200 16в не е слаб мотор.Ако искаш да дърпа на газ единствено виждам варианта да си земеш еку от 1,4 16в примерно , изпарител от 2ка и пак за да върви тряя някой твой човек да ти зарежда газта да ти бута повече въздух тогава ще върви ,но няма да има ниски обороти ще гори мамата си на газ няма да си доволен затова си карай колицата според мен.

        Коментар


          #19
          еми като си искаш 1.2-ката .. продай си апартамента и налей парите в колата и ще си доволен
          FIAT Bravo Club Plovdiv
          Con Asistencia di Veloce

          Коментар


            #20
            аз имам същата кола 1.2 16в 86к.с. и си ми е екстра и без това 1-во в софия няма смисъл от големи двигатели , 2-ро не излизам много много от софия , пък и тези коне за това купе са перфектни - пъргава е пък и си върви. , така че моя съвет е карай си я така както си е.няма смисъл да наливаш пари.
            Fiat Punto Sporting 1.2 16V MPI 86hp 98

            Коментар


              #21
              Re: Тунинг на Пунто 1.2 16v 86 к.с.

              Sandokan_69 написа:
              Говорим за атмосферка, никакви турбини (може суперчарджър)
              Е турбина и Суперчаржъра е ено и също а другото е Винтов Компресор с ремък :Д ... Абе за тея 1.2 16V високо октанов бензин А100 ...спортен филтар , премахване на сички гърнета и изправяне на изпускателната генерация , може да се смени фито на трабата с по голямо . И Евентуално нови изпускателни колектори , колкот се може по широки и по нататак големия филм ... спортен колянов вал , спортни къси бутала ... джанти 13ки с колкот се може по - малки гуми ... ше ускорява по-бързо ...
              >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

              Коментар


                #22
                тва с 13ките го забрави първо на спортинг немогат да влязат 13ки .. второ от личен опит го казвам защотот при мен влизат ( предните ми дискове са от 1.1то).. с тея 13ки на 2ра неиска да влиза в пътя клата. 14ките са перфектен размер за тази кола
                Пунтак 1.1 с лека измама под капака

                Коментар


                  #23
                  uBoy написа:
                  тва с 13ките го забрави първо на спортинг немогат да влязат 13ки .. второ от личен опит го казвам защотот при мен влизат ( предните ми дискове са от 1.1то).. с тея 13ки на 2ра неиска да влиза в пътя клата. 14ките са перфектен размер за тази кола
                  Верно ,че немогат , отнесох се малко Но идеяата е , да са с по-малък цолаж зада има по бързо завърта от там печелене на ускорение в секунди дург е въпроса , че само ще ускорява бързо , но после ще види много зор да задържи скороста постоянна ... както и да е
                  >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                  Коментар


                    #24
                    Идеята е не толкова цолажа, колкото теглото на джантата и гумата
                    '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
                    '97 Coupe 16VT 262WHP+

                    Коментар


                      #25
                      S.W.A.T. написа:
                      Идеята е не толкова цолажа, колкото теглото на джантата и гумата
                      Малкото колело прави много повече завъртания от голямото следователно ще достига критичните си обороти много по бързо...
                      >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                      Коментар

                      Working...
                      X