Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Audio обурудване-Punto Mk2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Audio обурудване-Punto Mk2

    Здравейте колеги, дано да не съм сбъркал,че правя нова тема по въпроса.Ще се похваля ,че и аз се обурудвах с едно Elx 1.9JTD и страшно му се радвам.Искам да му сложа добро озвучение и имам едно спесефично запитване.В много теми четох нужните компоненти за добрата и силна музика ,но аз макар и млад имам друго мислене,което изклучва бас касата.Преди време мой познат караше един Пасат 5 (Passat B5.5),който имаше невероятна музика.Нямаше бас каса за колоните незнат не се виждаха, само ЦД-то видях ,че беше Pionner. Това беше най-чистия звук,който бях чувал в кола и страшно чист и плътен бас имаше колкото и да увеличавах.Дали някой би могъл да каже дали е възможно това да се направи на мойто Пунто и как може да стане това ?Благодаря Ви предварително
    Fiat Punto Elx 1.9JTD

    #2
    Колега,нqма да е много евтино ,ако искаш този ефект...За да го постигнеш ,ще ти трqбва много добра звукоизолациq ,а тq си е цифра...Казват ,че става и с битумна лента...а след това идва и ред на говорителите...За силен ,плътен звук ,с добър бас ,ти трqбват добри компоненти ,мислq че нqма да стане с говорители без усилвател ,вързани само за цд-то...Въпреки че моqта музика има усилвател само на тубата и засега съм доволен...Но за добър резултат трqбва да демпнеш вратите поне (облепиш с шумоизолациq ,битумна лента)...успех с начинанието...ПП:извинqвам се за грешките в писането ,но пиша от телефона ,и конвертора на форума нещо не мога да го хвана...
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

    Коментар


      #3
      Значи съм решил да демна вратите (двете) и третата врата ,много важно и тавана и може би (ако може да кажеш има ли смисъл) да демпна и пода на шасито. Ясно ,че няма да е евтино,но съм си държа на качествените неща.Имам един усилвател от Bmw E60 - дали мога да използвам него и спрямо неговите параметри да взема останалите компоненти и също така имам системата БОСЕ от Алфа 147 една черна кутия има на нея един усилвател. Мога ли да използвам някое от двете ?
      Fiat Punto Elx 1.9JTD

      Коментар


        #4
        Освен двете/трите врати е желателно да се изолират задните панели, таван, под, вероятно ще трябва (дори е желателно) ново окабеляване.Относно компонентите всичко е според джоба, понеже начинанието е свързано със сериозни инвестиции ако търсиш истинско SQ .
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #5
          ardentbat написа:
          Значи съм решил да демна вратите (двете) и третата врата ,много важно и тавана и може би (ако може да кажеш има ли смисъл) да демпна и пода на шасито. Ясно ,че няма да е евтино,но съм си държа на качествените неща.Имам един усилвател от Bmw E60 - дали мога да използвам него и спрямо неговите параметри да взема останалите компоненти и също така имам системата БОСЕ от Алфа 147 една черна кутия има на нея един усилвател. Мога ли да използвам някое от двете ?
          а дали бихте казали мнение относно това което споменах тук за наличните усилватели ,който ми се намират. Доколкото знам не просто трябва да взема хубави компоненти ( колони и ЦД) ,а нали си има определени стойности на ЦД-то и колоните като включа и усилвателя от този на Бмв-то по кое трябва да се водя ?съпротивление ,омове мисля ,че беше омовете на Цд-то не трябва да са по малко от тези на колоните ,а после как е с усилвателя.. ??
          Fiat Punto Elx 1.9JTD

          Коментар

          Working...
          X