Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интериорно осветление - Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Интериорно осветление - Типо

    Здравейте ,колеги!Замислил съм един "проект" (слагам го в кавички ,защото едва ли ще е нещо невиждано досега)...Както вече сте се досетили от заглавието на темата ,става въпрос за осветление в купето на Типо-то...Поръчал съм 2 метра светодиодна лента ,светеща в студено бяло...Идеята ми е да постигна приятно осветление в купето по време на движение и не само... Замислил съм и няколко полезни неща ,като осветление на самата врата ,което да свети в краката (извън автомобила) при отворена врата...Мисля си и за такова в краката отпред и отзад ,в жабката ,в багажника ,а ако се сетя за някъде другаде ще е добре...Приемам и всякакви предложения и критики (по-нататък в проекта ,понеже още е в зародиш )...Все пак ще съм благодарен на всеки ,който покаже своят проект за осветлени в купето ,без значение на каква кола ,все пак още събирам идеи...Иначе единственото нещо ,което е пипано по осветлението е плафона ,но само тази секция ,която свети при отворена врата...Другата предстои да претърпи тЮнинг... Ще Ви държа в течение за всички промени ,които направя и съответно ще има снимков материал...Надявам се да Ви е интересно развитието на темата ,което може да се проточи във времето ,понеже колата ми седи пред блока и проектът е зависим от метеорологичните условия...
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

    #2
    Re: Интериорно осветление - Типо

    колега диодната лента от каде я поръчваш

    Коментар


      #3
      Re: Интериорно осветление - Типо

      freeedom написа:
      колега диодната лента от каде я поръчваш
      От ето този магазин... http://www.bgled.com/index.php
      Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
      Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
      EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

      Коментар


        #4
        незнам дали ще е готино да сложиш лампи на всякъде....... (мое мнение (струва ми се малко минала мода)) но пък за сметка на това помисли над това каде можеш да вградиш малко лампи ( примерно 2 диода да светят леко (не ярко) в въздуховодите ) или няква изрезка на бачето м/у седалките с някакъв надпис който да свети ........ Аз също имам типо и съм мислил доста работи но мързела е надделявал Това за барчето ми доиде от един колега в форума който беше слагал на броните на едно браво надписи СВ (което не беше никак зле ) та от там съм го мислил, А за въздуховода бях гледал един клип дето бяха наредили няколко вида диоди и според степента на парното светеше различен цвят и беше супер яко. Иам едни прагове от седичи леко са поохлузени но пък за сметка на това могат да се залепят за някви дребни жълтици.... та под тях можеш да праснеш някоя друга лента
        Не е важно колко коня е колата важно е какво магаре я кара!
        ex Tipo 1.6 90HP;ех Tipo 1.4 75 HP;ex Alfa 145 1.9TD 90HP;now Lancia Delta 1.6 16V 1.3HP
        DREAMS: SEDICI !!!

        Коментар


          #5
          azsumpolud написа:
          незнам дали ще е готино да сложиш лампи на всякъде....... (мое мнение (струва ми се малко минала мода)) но пък за сметка на това помисли над това каде можеш да вградиш малко лампи ( примерно 2 диода да светят леко (не ярко) в въздуховодите ) или няква изрезка на бачето м/у седалките с някакъв надпис който да свети ........ Аз също имам типо и съм мислил доста работи но мързела е надделявал Това за барчето ми доиде от един колега в форума който беше слагал на броните на едно браво надписи СВ (което не беше никак зле ) та от там съм го мислил, А за въздуховода бях гледал един клип дето бяха наредили няколко вида диоди и според степента на парното светеше различен цвят и беше супер яко. Иам едни прагове от седичи леко са поохлузени но пък за сметка на това могат да се залепят за някви дребни жълтици.... та под тях можеш да праснеш някоя друга лента
          Колега ,от няколко дни се ровя в нета и търся снимки на осветление в интериора...Обаче не мога да намеря никаде това ,което искам...Все намирам оригинално заводско изпълнение...И то все на маркови каручки...А8 5-а серия и т.н.. Обаче ми е ясно ,че този ефект няма как да го постигна ,но съм твърдо решен да иам светлина там където ще ми трябва...А именно в краката ,отпред и отзад ,в багажника ,в жабката и може би на още 1-2 места...Не искам да прилича на коледна елха...ПП:За жалост в момента нямам финанси за прагове иначе е много добра идея...
          Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
          Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
          EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

          Коментар


            #6
            Здравейте ,колеги!Днес се позанимавах малко с проекта...Като за начало сложих лента във втората част на плафона ,защото имаше диоди само в едната част... След това подмених и осветлението на врътките на парното (видях го от колегата pecata ,дано не ме съди за авторски права )...Слагам и снимки от процеса на работа и на завършените неща ,за да изкажете мнение...На мен естествено ми харесва Иначе не светят чак толкова ярко ,но на снимка винаги така излиза...
            Прикачени файлове
            Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
            Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
            EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

            Коментар


              #7
              врътките са станали много готяни колега , успех

              Коментар


                #8
                Е колега аз не съм открил топлата вода все пак.Мн добре ти се получава.И аз под врътките съм подредил така лентичките както ти.Свети идеално.И аз имам нови неща,ще си ги пусна в мойта тема като сваля снимките,да не ти спамя.Екстра става.(с топъл силикон ли си запечатал спойките?)
                Fiat Tipo
                Corsa b комби !

                Коментар


                  #9
                  pecata написа:
                  Е колега аз не съм открил топлата вода все пак.Мн добре ти се получава.И аз под врътките съм подредил така лентичките както ти.Свети идеално.И аз имам нови неща,ще си ги пусна в мойта тема като сваля снимките,да не ти спамя.Екстра става.(с топъл силикон ли си запечатал спойките?)
                  Спойките са си нормални просто сложих силикон отгоре ,за да не седи чиста спойка... Ще чакам да видя ти какво си направил ,с голямо нетърпение...Аз имам няколко идеи ,но са още в обмисляне ,че трябва да намеря подходящото място за това ,което съм решил да правя...Да се надяваме ,че събота и неделя ще е хубаво времето и ще мога да се позанимая повече време...Но мисля да има в краката ,само да реша как да го свържа...И също така много искам да си сменя диодите на копчетата на ел.стъклата ,че не свети нито едно...Ама как ще стане ,си нямам на идея ,утре ще ги сваля и ще ги огледам по-обстойно...
                  Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                  Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                  EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                  Коментар


                    #10
                    С копчетата на ел стъклата е голям х*й. Там са едни много малко лампички и незнам как да се набутат диоди.И аз го имам това като задача,ама невиждам как ще го постигна.Дано ти дойде нещо наум.(малко в страни от темата да те попитам,щото и ти имаш типо.знаеш ли с кой номер камък се развиват гайките на предната и задната главина и дали трябва камъка да е дълбок или нормален)
                    Fiat Tipo
                    Corsa b комби !

                    Коментар


                      #11
                      Радва ме как се е получил панела на парното, мисля си скоро да направя по подобен начин и моя, а също и таблото
                      '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
                      '97 Coupe 16VT 262WHP+

                      Коментар


                        #12
                        pecata написа:
                        С копчетата на ел стъклата е голям х*й. Там са едни много малко лампички и незнам как да се набутат диоди.И аз го имам това като задача,ама невиждам как ще го постигна.Дано ти дойде нещо наум.(малко в страни от темата да те попитам,щото и ти имаш типо.знаеш ли с кой номер камък се развиват гайките на предната и задната главина и дали трябва камъка да е дълбок или нормален)
                        На мен ми е ясно ,че няма как да набутаме диодите в тия копчета ,но мислех да сменя лампичките...За главината си нямам и на идея...
                        S.W.A.T. написа:
                        Радва ме как се е получил панела на парното, мисля си скоро да направя по подобен начин и моя, а също и таблото
                        Ако таблото ти е аналогово нещата стават много приятни...Обаче аз като съм с дигитално няма как да стане работата...Или по-точно не искам да се занимавам с нещо ,което мога много сериозно да объркам...Мислил съм го по 1000 начина ,но все ме е страх да го преработя до толкова...ПП:Днес ми се струва хубаво времето и довечера може и да се похваля с още нещо направено по колата...
                        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                        Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                        EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                        Коментар


                          #13
                          Колега днес вкъщи разглобих 2 дръжки с бутони да видя как стоят нещата и ми се вижда че ще може да се пъхне по 1 диод.Само че незнам от къде е + и откъде - за да знам къде да вържа резистора.Дръжките не са ми на колата,а са ми резервни върху които да практикувам.
                          Fiat Tipo
                          Corsa b комби !

                          Коментар


                            #14
                            Диоди в копчетата стават, но трябва да са 3мм поне за Браво, Брава и Мареа за Типото незнам, но би трябвало да стане...
                            Fiat Brava TD100

                            Коментар


                              #15
                              И 4мм стават на типото,а с малко игра и 5 ще влязат.
                              Fiat Tipo
                              Corsa b комби !

                              Коментар

                              Working...
                              X