Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да подобря двигатела?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да подобря двигатела?

    Здравейте,изпаднаха ми едни 3200лв(излишни) и се чудя дали да вляза в някои филм с бегачки.Моята моторетка е 1.6 16v(от подписа),дали ще стане нещо осезаемо или няма смисъл(не искам друг двигател) и ако става да ми препоръчате човек които разбира от работата си.Колата е с оригинален чип(това лято го слагах в Италия в сервиз на Фиат),там ми смениха;катализатора,бензиновата помпа с горивния филтър(заедно са в резервара).Разликата е чуствителна от към вървене.ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    С 3200 можеш да и вдигнеш малко конете,ама незнам дали ще си заслужава инвестицията.Попитай колегата ICI какво може да се направи по тоя мотор-РЕАЛНО!!!Много е важно да се говорят реални неща.
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    Коментар


      #3
      ха замисли се дали има смисъл чак толкоз да я напудряш от към вървене... нали казваш че сега е доволно , по-добре си вложи парите в нещо друго или си ги дръж за "черни дни" както се казва....
      Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

      ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

      Коментар


        #4
        Където свършват възможностите /ресурса/ от към сила на този 1,6 мотор - от там започват възможностите за 2000 кубиковия....Пример:- Добре направен пунтак 1,4 е около 200 коня, а стандартния 2000 16 или 20 V са си толкова - сток.Неа смисъл да харчиш по това 1,6 Само мнение Не, че ти вервам, че имаш и ще изхарчиш 3200 лева...за тунинг
        ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

        Коментар


          #5
          2000 20v turbo написа:
          Където свършват възможностите /ресурса/ от към сила на този 1,6 мотор - от там започват възможностите за 2000 кубиковия....Пример:- Добре направен пунтак 1,4 е около 200 коня, а стандартния 2000 16 или 20 V са си толкова - сток.Неа смисъл да харчиш по това 1,6 Само мнение Не, че ти вервам, че имаш и ще изхарчиш 3200 лева...за тунинг
          Не карам никои да ми вярва колко пари имам за харчене,а искам да ме свържете с човек които разбира от работата и човека ще каже имам ли пари или не

          Коментар


            #6
            Разбах че не искаш да сменяш мотора,но колегата ти каза за ресурса.......Ако бях на твое място щях да търся за тия пари някой мотор 2000 16 или 20 ТУРБОООООООООООАко ги вложиш в този мотор са пари хвърлени на вятъра!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

            Коментар


              #7
              може да се направи атмосферен тунинг на 1.6 мотора със спортни валове, портване на главата, колектор-генерация и ремапване, може и ковани бутала да се сложат и рейсинг биели но тогава парите ще превишат с много бюджета.Като мощност ще качиш 20-тина коня за твърде много пари.Наистина със смяна на мотора с един 2.0 16в турбо могат да станат чудеса с тия пари и дори да имаш неизползваема мощност, та чак да не смееш да дадеш газ до долу
              sigpic
              Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
              475HP 11,5/1,9/191
              YouTube

              Коментар


                #8
                Мерси за отговорите на всички.Защо не искам да сменям двигатела:1.1500-2000лв. 2.0 20v турбо2.още толкова за ремонт(гаранция че ще му има нещо)3.смяна на ходова част и тем подобни4.филма става още по голям от замисления5.отивам в раздел "купувам" за едно пунто на жената и всички са доволно(мирно и тихо)Ще си карам с чипчето и това е

                Коментар


                  #9
                  Най-логичното решение с което се слага край на "тюнинга" в темата
                  Italfan

                  Коментар


                    #10
                    Защо го разкандардисахте така момчето?Много сте лоши!Нека си даде парите да си сложи една турбинка тва си е негова работа.Важното е да има тЮнинг!Между другото някъде бях чел , че е много удобен вариант за тоя двигател да се сложи компресор от примерно Ц-класата на Мерцедес и излизало доста по евтино от турбо , но колко к.с. и въртящ момент ще ти вдигне не знам
                    FIAT Bravo Club Plovdiv
                    Con Asistencia di Veloce

                    Коментар

                    Working...
                    X