Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

126p+Turbo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    126p+Turbo

    Колеги,как стои въпроса с монтирането на турбина на 650куб. с въздушно охлаждане ?Като цяло никаде не мога да намеря информация и подробни снимки на такъв фиат със сменен двигател.Имам един такъв и се чудя какво да го правя?Гледах разни с двигатели от 1.9 tdi на пежо до мотор на yamahaR1.
    И кучето гледало как се коли прасе ама не става касапин!

    #2
    Re: 126p+Turbo

    Skunkmstr написа:
    Колеги,как стои въпроса с монтирането на турбина на 650куб. с въздушно охлаждане ?Като цяло никаде не мога да намеря информация и подробни снимки на такъв фиат със сменен двигател.Имам един такъв и се чудя какво да го правя?Гледах разни с двигатели от 1.9 tdi на пежо до мотор на yamahaR1.
    Не се занимавай да турбинираш тоя мотор.Идеята да сложиш двигател от мотор ми допада повече

    Коментар


      #3
      Ам... проблема с двигателя на мотор е,че до колкото знам не можеш да разцепиш двигателя от скоростната кутия.Колкото до турбината ...само се чудя дали ще му издържат шпилките,блока,коляновия вал и т.н.
      И кучето гледало как се коли прасе ама не става касапин!

      Коментар


        #4
        Skunkmstr написа:
        ...само се чудя дали ще му издържат шпилките,блока,коляновия вал и т.н.
        общо взето дали ще издържи целия двигател.Колега ако искаш перформънс тунинг си купи нещо по силничко и тогава действай
        FIAT Bravo Club Plovdiv
        Con Asistencia di Veloce

        Коментар


          #5
          или зложи един опелов мотор из отзадзе и турбилирай него
          Power Under Pressure

          Коментар


            #6
            Tqnkata написа:
            общо взето дали ще издържи целия двигател.Колега ако искаш перформънс тунинг си купи нещо по силничко и тогава действай
            Какво по силничко имаш предвид ? Друг автомобилен двигател?Ако ще е друг двигател от автомобилните бих се спрял на 2.0t 8-клананов мотор на Пежо.Има на много автомобили и е сравнително прост...Само дето тогава все си мисля, че ще трябва да се подсили цялото купе.И понеже е задноразположен двигател, трябва да използвам или неговата скоростна кутия или друга на автомобил със задно разположен двигател.Или да се преправи цялото купе за напречно разположен двигател със скоростна кутия...Само дето това се превръща в хоби за няколко години напред.
            И кучето гледало как се коли прасе ама не става касапин!

            Коментар


              #7
              Skunkmstr написа:
              Tqnkata написа:
              общо взето дали ще издържи целия двигател.Колега ако искаш перформънс тунинг си купи нещо по силничко и тогава действай
              Какво по силничко имаш предвид ? Друг автомобилен двигател?Ако ще е друг двигател от автомобилните бих се спрял на 2.0t 8-клананов мотор на Пежо.Има на много автомобили и е сравнително прост...Само дето тогава все си мисля, че ще трябва да се подсили цялото купе.И понеже е задноразположен двигател, трябва да използвам или неговата скоростна кутия или друга на автомобил със задно разположен двигател.Или да се преправи цялото купе за напречно разположен двигател със скоростна кутия...Само дето това се превръща в хоби за няколко години напред.
              .....И няколко хиляди лева ..... и незнам за кво би могла да се ползва такава кола освен за покарване няколко пъти месечно на някое летище и то само направо.... И като спреш да мечтаеш и да погледнеш нещата право в очите стигаш до извода, че е по-добре, по-лесно, по-ефтино, по безопасно и по-смислено да си купиш една готова 150-200 коня кола и да и се радваш сега, а не след няколко години Само мнение
              ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

              Коментар


                #8
                някъде бях гледак изе youtube мотор от пунто .. мязаше ми на 1.1 и бая вървеше с него разрови се ако искаш
                Пунтак 1.1 с лека измама под капака

                Коментар


                  #9
                  В youtube не дават подробна информация.Трябва ми някои който се е захващал с подобна работа
                  И кучето гледало как се коли прасе ама не става касапин!

                  Коментар


                    #10
                    http://forum.126p.info/index.phpПриятно четене.И аз по едно време се бях зарибил по малките Фичовци,но добре че се отказах.

                    Коментар

                    Working...
                    X