Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Силов тунинг на Punto 1.2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Силов тунинг на Punto 1.2

    Пунтото е 1.2 60, ще кажете че не си заслужава, но искам да пипна нещо по Пунтото. Това имам, това правя и искам да го направя. Съвети как мога да кача сила на двигателя, филтър - едно на ръка. А друго - тръби и т.н. . Общо взето искам съвет и като цена ориентировъчно
    Танцувай с любов!
    Fiat Punto SX 1.2 60+ ;=]

    #2
    Re: Силов тунинг на Punto 1.2

    oTBpaTuTko написа:
    Пунтото е 1.2 60, ще кажете че не си заслужава, но искам да пипна нещо по Пунтото. Това имам, това правя и искам да го направя. Съвети как мога да кача сила на двигателя, филтър - едно на ръка. А друго - тръби и т.н. . Общо взето искам съвет и като цена ориентировъчно
    Ами най-лесното ,което можеш да направиш е един хубав спортен филтър и една права генерация..Филтъра - около 100 лева...Генерация - колоо 600 лева...За друго вече става и скъпо ,и нецелесъобразно...
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

    Коментар


      #3
      Re: Силов тунинг на Punto 1.2

      Predatorsi написа:
      Ами най-лесното ,което можеш да направиш е един хубав спортен филтър и една права генерация..Филтъра - около 100 лева...Генерация - колоо 600 лева...За друго вече става и скъпо ,и нецелесъобразно...
      Това са грешни пари за този мотор ... в момента се продава 1.2 16V 85+ за 600 лв с монтаж с всичките му карантии перфектен ... там вече има потенциал Продава неговия и му излиза на половина тунинга и аз съм се замислял за подобрения , но май няма евтини такива Вероятно може да стане като 75 кс версията , но запознатите да кажат какво се пипа с подробности :P
      Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

      Коментар


        #4
        Как... ми махай моното и слагай двойни карбове (трябва ти custom смукателен колектор)! За 1.2 ще стигнат и 36ци! Moжеш да ги вземеш от някоя alfa 33 или по-големи от 75ца! Това ти дава около 15тина коня веднага! После следва изработка и слагане на 4-2-1 изпускателен колектор и чак после "права генерация". Това са ти още 6-7-8 коня. А преди това ще е добре направо да свалиш главата и да се портне и да се сложат по-големи клапани или направо да минеш на 16ка! Всичко това ако сериозно си решил да развиваш 1.2!
        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

        Коментар


          #5
          Re: Силов тунинг на Punto 1.2

          RoMeO_156_GTA написа:
          Predatorsi написа:
          Ами най-лесното ,което можеш да направиш е един хубав спортен филтър и една права генерация..Филтъра - около 100 лева...Генерация - колоо 600 лева...За друго вече става и скъпо ,и нецелесъобразно...
          Това са грешни пари за този мотор ... в момента се продава 1.2 16V 85+ за 600 лв с монтаж с всичките му карантии перфектен ... там вече има потенциал Продава неговия и му излиза на половина тунинга и аз съм се замислял за подобрения , но май няма евтини такива Вероятно може да стане като 75 кс версията , но запознатите да кажат какво се пипа с подробности :P
          За това вече ме замисли сериозно. Къде мога да го видя как работи и какво му има? :]
          Танцувай с любов!
          Fiat Punto SX 1.2 60+ ;=]

          Коментар


            #6
            xctr написа:
            Как... ми махай моното и слагай двойни карбове (трябва ти custom смукателен колектор)! За 1.2 ще стигнат и 36ци! Moжеш да ги вземеш от някоя alfa 33 или по-големи от 75ца! Това ти дава около 15тина коня веднага! После следва изработка и слагане на 4-2-1 изпускателен колектор и чак после "права генерация". Това са ти още 6-7-8 коня. А преди това ще е добре направо да свалиш главата и да се портне и да се сложат по-големи клапани или направо да минеш на 16ка! Всичко това ако сериозно си решил да развиваш 1.2!
            Не съм майстор, пич и още не съм намерил човек да ми ги прави тези неща и да не ме боца иначе съм готов да дам пари, но да имам уникално Punto
            Танцувай с любов!
            Fiat Punto SX 1.2 60+ ;=]

            Коментар


              #7
              oTBpaTuTko написа:
              xctr написа:
              Как... ми махай моното и слагай двойни карбове (трябва ти custom смукателен колектор)! За 1.2 ще стигнат и 36ци! Moжеш да ги вземеш от някоя alfa 33 или по-големи от 75ца! Това ти дава около 15тина коня веднага! После следва изработка и слагане на 4-2-1 изпускателен колектор и чак после "права генерация". Това са ти още 6-7-8 коня. А преди това ще е добре направо да свалиш главата и да се портне и да се сложат по-големи клапани или направо да минеш на 16ка! Всичко това ако сериозно си решил да развиваш 1.2!
              Не съм майстор, пич и още не съм намерил човек да ми ги прави тези неща и да не ме боца иначе съм готов да дам пари, но да имам уникално Punto
              Не че нещо ама с тоя мотор с 20 добавени коня... уникално...Разбирам че си искаш твоята кола но това е не знам как да го нарека... мазохизъм може би.Имах пунто bertone преди мареата .Беше с 1.6 мотор и като се сетя ква кочина беше доти при малкото си килограми вървеше колкото 1.6 16 на браво, брава ... а ти с това 1.2 ... не знам от къде този ентусиазъмИ щом няма да си го правиш ти...нз.

              Коментар


                #8
                Колега с твойто пунто ще набиеш една торба пари (гарантирам ти,че ако искаш да го правиш както трябва 2000 лева незнам дали ще ти стигнат) и от 60 кончета ще го напрвиш 75-80 и ще ти харчи доста доволно горивце.Не оправдан е толкова сериозен тунинг.Направи си генерацийка, сложи си едно спортно филтърче и си карай колицата.Всякакъв друг вид БГ тунинг (от сорта на пилене на глава, да му сложиш вал от голф и некви такива...) само ще съсипеш хубавата колица.
                4 бири и турбината да свири

                Коментар


                  #9
                  Колега, и аз мислех да вдигам конете, ама то просто е безмислено... по-добре си вземи някой двигател от пунто спортинг, или направо от ГТ ... хем по-ефтинко, хем по-качествено...А иначе попаднах на това в нета:http://www.dragtimes.com/parts/Fiat-...08087.htmlНе знам дали може да стане за пунто.
                  Продавам части след суапа: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=969475#969475
                  Punto. 1.2 16v. 86hp+

                  Коментар


                    #10
                    xctr написа:
                    Как... ми махай моното и слагай двойни карбове (трябва ти custom смукателен колектор)! За 1.2 ще стигнат и 36ци! Moжеш да ги вземеш от някоя alfa 33 или по-големи от 75ца! Това ти дава около 15тина коня веднага! После следва изработка и слагане на 4-2-1 изпускателен колектор и чак после "права генерация". Това са ти още 6-7-8 коня. А преди това ще е добре направо да свалиш главата и да се портне и да се сложат по-големи клапани или направо да минеш на 16ка! Всичко това ако сериозно си решил да развиваш 1.2!
                    Колега интересно ми е как би могал да пастне двоен карборатор на мястото на моно инжекцион-а .. като алфите са с боксер двигатели и там е оправдано защо е двоен карботратора ... Ма тука при пунто ? Как седат нещата ... интересно ми стана ... Виж за обикновен карборатор ясно ще пасне ....
                    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                    Коментар


                      #11
                      Re: Силов тунинг на Punto 1.2

                      oTBpaTuTko написа:
                      Пунтото е 1.2 60, ще кажете че не си заслужава, но искам да пипна нещо по Пунтото. Това имам, това правя и искам да го направя. Съвети как мога да кача сила на двигателя, филтър - едно на ръка. А друго - тръби и т.н. . Общо взето искам съвет и като цена ориентировъчно
                      А на колегата бих казал "гладна кокошка просо санува" ... нишо лично просто мечтаим леко ....
                      >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                      Коментар


                        #12
                        Re: Силов тунинг на Punto 1.2

                        oTBpaTuTko написа:
                        RoMeO_156_GTA написа:
                        Predatorsi написа:
                        Ами най-лесното ,което можеш да направиш е един хубав спортен филтър и една права генерация..Филтъра - около 100 лева...Генерация - колоо 600 лева...За друго вече става и скъпо ,и нецелесъобразно...
                        Това са грешни пари за този мотор ... в момента се продава 1.2 16V 85+ за 600 лв с монтаж с всичките му карантии перфектен ... там вече има потенциал Продава неговия и му излиза на половина тунинга и аз съм се замислял за подобрения , но май няма евтини такива Вероятно може да стане като 75 кс версията , но запознатите да кажат какво се пипа с подробности :P
                        За това вече ме замисли сериозно. Къде мога да го видя как работи и какво му има? :]
                        може да го видиш във Велико Търново на моята кола http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=60386

                        Коментар


                          #13
                          Fiat_Punto11 написа:
                          Колега интересно ми е как би могал да пастне двоен карборатор на мястото на моно инжекцион-а .. като алфите са с боксер двигатели и там е оправдано защо е двоен карботратора ... Ма тука при пунто ? Как седат нещата ... интересно ми стана ... Виж за обикновен карборатор ясно ще пасне ....
                          Като се изработи колектор! Написал съм го! Незнам защо си мислиш че двойни карбуратори се слагат само на боксер мотори!
                          ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                          // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                          Коментар


                            #14
                            xctr написа:
                            Като се изработи колектор! Написал съм го! Незнам защо си мислиш че двойни карбуратори се слагат само на боксер мотори!
                            Може и от Алфа 75 и от други коли , но ако му е всекидневка , ще го убият от разход тези двойните По тази причина няколко приятели , които са имали такива Алфи , са ги сменяли с единични и разхода падал
                            Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                            Коментар


                              #15
                              RoMeO_156_GTA написа:
                              xctr написа:
                              Като се изработи колектор! Написал съм го! Незнам защо си мислиш че двойни карбуратори се слагат само на боксер мотори!
                              Може и от Алфа 75 и от други коли , но ако му е всекидневка , ще го убият от разход тези двойните По тази причина няколко приятели , които са имали такива Алфи , са ги сменяли с единични и разхода падал
                              Е да това си е в реда на нещата! Ама ако искаш да ти върви колата без бензин няма как да стане!
                              ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                              // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                              Коментар

                              Working...
                              X