Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

запитване относно тунинг на фиат типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    запитване относно тунинг на фиат типо

    Значи колеги,катастрофирах преди време с фиат купе 2000 16в.От колата двигателя и ходовата част са здрави.Тъй като в момента сам в криза финансово, и нямам пари за друго купе, И ВАПРОСА МИ Е следния?Смятам да закупя фиат типо, 1.4 или 1.6 , и да прехварля двигатела от купето на типото! Вазможно ли е това , трябва ли нешто да се преправя, окачването дали ще стане, и окачването на двигателя?Благодаря прдварително !

    #2
    Със сигурност ще трябва да оправиш и окачването. Купето е правено на базата на типо така че ще можеш евентуално да ползваш и части от окачването и на купето. Освен това спирачната система също ще трябва да се ползва от купето, това типо отзад е с барабани а купето е с дискове. Имай на предвид че няма да е никак лесно. Незабравяи много важна част а именно електрониката. Ако можеш сам да я върже е супер, но ако нямаш познания ще ти трябва някой, който знае какво прави. Успех ще следя темата с интерес.
    FIAT - TIPO 2.0i.е

    Коментар


      #3
      Еми можеш да ползваш почти абсолютно всичко, само ще трябва да прехвърлиш съединителя да е с жило и като купуваш типо гледай да не е с АБС, ще те олесни много със смяната на инсталацията
      '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
      '97 Coupe 16VT 262WHP+

      Коментар


        #4
        а захваштането на двигателя ,и най вече полуоските дали ще савпаднат с междуосието на типото?

        Коментар


          #5
          ок е само се сменят тампоните с тези от купето и си ти човекът и 3те, дори този на магарето + окачването, добре е да си намериш по-високи пружини ако искаш да е по-нормална, спирачките от купето с главините също няма яд, само в зависимост от годината има разлика в дебелината на шарнира и дупките за опорния тампон на макферсона
          '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
          '97 Coupe 16VT 262WHP+

          Коментар


            #6
            Значи няма значение дали типото ще е 1.4 или 1.6? И друг вапрос имам?Може ли да се прехварли цялото магаре от купето на типото,направо с носачите, и само главината с спирачния диск ли може да се използва или целия макферсон ?

            Коментар


              #7
              магаретата при моята смяна си бяха 1:1 и не го сменях с това от донора а за макферсоните, мисля че ще дойдат много ниски тези пружини, но трябва да се пробва
              '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
              '97 Coupe 16VT 262WHP+

              Коментар


                #8
                четох някаде из форумите,че носачите на купето са с 2 см по далги от тези на типото, за това ми се иска да се сложи направо цялото магаре с носачите!А типото има ли висящ лагер на дясната поулоска, независимо от двигателите?

                Коментар


                  #9
                  ами моя двигател е 1.8/16в свален също от типо и си има висящ лагер
                  '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
                  '97 Coupe 16VT 262WHP+

                  Коментар


                    #10
                    А освен на типо, на друга платформа/ кола/ може ли да се монтира двг?"

                    Коментар


                      #11
                      идея си нямам може би на мареа, но не знам как е хамалогията там
                      '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
                      '97 Coupe 16VT 262WHP+

                      Коментар


                        #12
                        Еми ще изчакам още малко да видим дали ще се появи някое по евтино купе с блокирал двг, ако не ще рискуваме с типо!

                        Коментар


                          #13
                          1.4 и 1.6 - нямат опорен лагер, само не знам това, какво те бърка? Бтв. аз съм в процес на правене на Типо от 1.6 на 1.7 ТS. Лично мен ме притесняват само по дългите носачи на Алфатасъщите са и на купето. Именно, че гумите ще застанат /----- .
                          AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
                          AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
                          FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

                          Коментар


                            #14
                            Еми барка ме, заштото искам да сложа цялото окачване от купето на платформата на типо!А купето има такав лагер.Полуоските на фиат типо 1.4 , 100% няма да станат на скоростната кутия на фиат купе, която смятам да сложа. Дано ме разбирате какво искам да кажа!!

                            Коментар


                              #15
                              TRENDi написа:
                              1.4 и 1.6 - нямат опорен лагер, само не знам това, какво те бърка? Бтв. аз съм в процес на правене на Типо от 1.6 на 1.7 ТS. Лично мен ме притесняват само по дългите носачи на Алфатасъщите са и на купето. Именно, че гумите ще застанат /----- .
                              Кокото до твоя процес на преработка, можеш да управиш наклона , долу от самите главини? И не е важно колко са далги носачите , а разстоянието горе между двете бомбета, на самия кош! Нправи парво замерване там!

                              Коментар

                              Working...
                              X