Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алуминиеви джанти- съвет!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Аз пък искам да питам......(все още никъде не съм прочел такова разяснение) каква е разликата м/у алуминиевите и стандартните железни джанти? И за типо какви джанти(размер) ми трябват
    Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
    Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
    Fiat Bravo 1.4 120k.с.

    Коментар


      #17
      И охлаждането на спирачките е по добро
      no pain no pain

      Коментар


        #18
        й не трябва да се мйят когато са горещй (топлйчкй) че се йзкрйвяват й баланса йм отйва на кйно
        petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

        http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

        Коментар


          #19
          bahricin написа:
          й не трябва да се мйят когато са горещй (топлйчкй) че се йзкрйвяват й баланса йм отйва на кйно
          Ха, значи искаш да кажеш, че като сме 4ма в колата с 3 чанти багаж и след изминати 300км, ако завали дъжд и нацеля някоя не много дълбока дупка, джантата е отишла. така ли1? :D :D
          Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
          Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
          Fiat Bravo 1.4 120k.с.

          Коментар


            #20
            Nikcho написа:
            bahricin написа:
            й не трябва да се мйят когато са горещй (топлйчкй) че се йзкрйвяват й баланса йм отйва на кйно
            Ха, значи искаш да кажеш, че като сме 4ма в колата с 3 чанти багаж и след изминати 300км, ако завали дъжд и нацеля някоя не много дълбока дупка, джантата е отишла. така ли1? :D :D
            не точно така ,ама ако нацелйш така по солйдна дупка (в сравненйе с железнйте) с голямата температура на алумйнйя, йлй сй я йзмйл с шокйращо охлаждане (в бездъждовно горещо време) малко по дълго време...
            petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

            http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

            Коментар


              #21
              bahricin написа:
              й не трябва да се мйят когато са горещй (топлйчкй) че се йзкрйвяват й баланса йм отйва на кйно
              Знаеш ли колко "топла" трябва да стане алуминиевата джанта, за да се изкриви от пароструйката
              http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
              Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
              FIAT Punto 02' 1.9 JTD
              FIAT Punto 99' 1.7 TD

              Коментар


                #22
                Добре а за типо тогава кви джанти да си търся, като размер?Не искам да ми става ниска колата, тя и сега си е ниска, пък камо ли и още да легне
                Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
                Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
                Fiat Bravo 1.4 120k.с.

                Коментар


                  #23
                  Dodo 155 написа:
                  bahricin написа:
                  й не трябва да се мйят когато са горещй (топлйчкй) че се йзкрйвяват й баланса йм отйва на кйно
                  Знаеш ли колко "топла" трябва да стане алуминиевата джанта, за да се изкриви от пароструйката
                  амй пробвай де...все пак не съм спецйалйст по въпроса но на практйка ймам много колегй (прйятелй) който карат с такйва й са йзжйвелй проблемй от тозй род,та й тозй баланс й йзкрйвяване не значй че джантата ще става на 8 й това се усеща на много вйсокй скоростй йначе хйч не съм протйв алумйнйя,,,стйга да се експлоатйра правйлно... за tipo 1,4 гумй 14" 185/65 йлй 175/70 R14
                  petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

                  http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

                  Коментар


                    #24
                    Nikcho написа:
                    Добре а за типо тогава кви джанти да си търся, като размер?Не искам да ми става ниска колата, тя и сега си е ниска, пък камо ли и още да легне
                    За твойто Типо (то е като мойто) по каталог дават 14 цола 5 1/2J Н2 Аз на мойто Типо взех от един колега от Форума на посочения размер и мога да кажа, че съм доволен.
                    Прикачени файлове
                    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                    Коментар


                      #25
                      Тия са доста готини на вид :P :P За съжаление аз сега ще се въздържа от покупка на лети джанти, щото не е малка инвестиция
                      Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
                      Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
                      Fiat Bravo 1.4 120k.с.

                      Коментар


                        #26
                        Този тип джанти са стари като модел и отдавна не се произвеждат. Май че са спряни заедно с производтвото на Типо. Ако ги потърсиш като втора употреба мисля, че можеш да намериш изгодно. Аз ги взех за 160лв. комплекта и мога да кажа, че вършат чудесна работа. Има само един проблем, че ако се счупят капачетата върху болтовете (пластмасови са ) няма от къде да намериш да ги смениш .....
                        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                        Коментар

                        Working...
                        X