Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Uno MK2 1.3 turbo отвякаде тече масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Uno MK2 1.3 turbo отвякаде тече масло

    Здравейте колеги, днес си купих Фиат Уно 1.3 турбо, това е първата турбо кола и пъвият Фиат който карам, та проблема е следният : целият блок е в масло, има чак и по водният радиатор и перката зад него, по мое наблудение масло хвърля даже и през Блол Оф клапана (срещу него има маркуч, който е напръскан със ситни капки масло). Като я паркирам под нея стават няколко малки локвички от масло което се стича просто от всякаде. Турбото си надува (налягането е вдигнато на 1бар и си го прави). Колата пуши доста като я настъпвам - черно-сив пушек. Също така след 4500 оборота се чува един силен, странен шум от турбото (като свирене с уста). Даже днес като я смачках яко на 3та и 4та предавка почна да вкарва пушек и миризма на масло и бензин в купето. Моля дайте съвет какво да правя, не разбирам много от коли (но имам желание да се науча) и се извинявам ако на някой му се стори глупав въпросът ми.

    #2
    Въпросът ти не е глупав,а притеснителен за състоянието на автомобила.Пиши на колегата ici или ivanko_rs.Мисля че ще могат да те насочат.
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    Коментар


      #3
      pecata написа:
      Въпросът ти не е глупав,а притеснителен за състоянието на автомобила.Пиши на колегата ici или ivanko_rs.Мисля че ще могат да те насочат.
      Нов съм и във форума незнам как да им пратя лични, забравих да кажа, че и през маркуча за картерните газоже илиза някжа гадна, зелена, плътна течност

      Коментар


        #4
        Първата тема отгоре в раздел "тунинг" е на колегата ici,цъкни на нея и на някое от мненията му натисни бутона "съобщение" и изложи проблема си.
        Fiat Tipo
        Corsa b комби !

        Коментар


          #5
          проблема колега ти е комплексен за съжаление , но свиренето ти е от турбината , което ме навява на мисълта е е заминала и има голям луфтец , маслото е от блоуофа защото турбината ти похарчва масло но с сигурност имаш и некоя гарнитурка за смяна , като за начало си махни картерната вентолация за да не вкарва масло в турбината и виш дали ще намалее но мини на една мивка на мотора поне да видиш от къде почва омасляването
          Power Under Pressure

          Коментар

          Working...
          X