Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

чиптунинг на фиат брава тд100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    janyboy написа:
    Praslan написа:
    е добре но колко най-много коне могат да се източат от едно ЖТД само през лаптопа?
    Хм,спорен въпрос.За мен лично не повече от 135 и то със сериозно припушване при 100% натиснат педал.Лошото при JTD105 е че няма как да се вдигне налягането на турбината(освен с бууст контролер или от лостчето дето управлява гейта) а се вдига само горивото.То може да се пусне доста гориво но няма как да изгори пълноценно поради липсата на въздух и се получават едни пушяциии Малко се отплеснах от темата ,за което се извинявам. А към автора на темата-чип тунинг на TD100-ЦЦЦ.Просто няма какво да управлява и оптимизира този тунинг.
    Като не можеш да вдигнеш налягането на турбината,значи не може да вкараш повече въздух в двигателя.От къде тогава ще дойдат 135 кс.Само с пушилка не става.Обясни, за да го разберът всички за които е интересно.

    Коментар


      #17
      Stefan Hadjov написа:
      Като не можеш да вдигнеш налягането на турбината,значи не може да вкараш повече въздух в двигателя.От къде тогава ще дойдат 135 кс.Само с пушилка не става.Обясни, за да го разберът всички за които е интересно.
      Колега,нито съм тунер,нито ги разбирам нещата.Това са просто мои разсъждения и никого не ангажирам с тях.Питаи някой от известните тунери как ги постигат тези 135-140 коня само софтуерно,без да вдигат налягането на турбината

      Коментар


        #18
        janyboy написа:
        Stefan Hadjov написа:
        Като не можеш да вдигнеш налягането на турбината,значи не може да вкараш повече въздух в двигателя.От къде тогава ще дойдат 135 кс.Само с пушилка не става.Обясни, за да го разберът всички за които е интересно.
        Колега,нито съм тунер,нито ги разбирам нещата.Това са просто мои разсъждения и никого не ангажирам с тях.Питаи някой от известните тунери как ги постигат тези 135-140 коня само софтуерно,без да вдигат налягането на турбината
        Благодаря ти за отговора.Добри са ти разсъжденията.Тунери и мапери няма да питам,защото знам как постигат 135-140 кс.Помислих си че от теб ще мога да науча нещо повече.Поздрави.

        Коментар


          #19
          Как ги решавате тея коне не ми е ясно сложих си спортен филтър оп 10 коня голфаджииския принцип май действа на всякъде ТД 100 не е толкова прост мотор колкото си мислите двигателя има дебитомер има умна дюза има компютър хората са го казали механична помпа с електронно управление (вярно не е мулти джет или команрейл,но не го подценявайте така )Може елементарно да се покачи мощноста като започнем със спортен филтър и генерация тоест тръба изчислена(не от бай Иван а от човек разбиращ какво прави) и крайно гърне (не накрайник тип РЕБУС )Сега чакам да ми дадът пълна информация за ремап на компа на тд 100 решил съм да я замеря след като приключа с всички подобрения на диното В ХЕЕД-91 след всичко това очаквам да повиша не повече от 15 коня на колелата, но това не е сигурно може да са и 5 може да са и 2 коня това не е от значение важно е поведението на двигателя на какви обороти развива максимална мощност колко време я поддържа каква е графиката като цяло Дизеловите двигатели имат голям аванс не мисля че като се дигне налягането от 0.8-1 бар на 1-1.2 бара ще е чак такъв проблем и ще скъси толкова много живота на турбото Един задръстен катализатор може да е по опасен от това да вдигнеш налягането въпроса е всичко да се прави с мярка и от човек който знае какво прави

          Коментар

          Working...
          X