Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монтирана на датчици за температура и налягане на маслото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Монтирана на датчици за температура и налягане на маслото

    Здравейте колеги.Искам да сложа уреди за отчитане на налягане и температура на маслото.Колицата е мултипла с двигател 1,6 16.Доколкото попрочетох датчика за налягането се слага до оригиналния с тройник ,а за датчика за температура няма предвидено място и трябва да се дупчи картера така че да е постоянно потопен.Има ли някой който я е правил тази процедура,да сподели кое как става.Също така ако можете да препоръчате датчици и уреди.
    FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

    #2
    Най безболезнения вариант е този на снимката .Датчици и уреди според финансовите ти възможности.Ако искаш прецизни и точни уреди погледни в мойта тема.
    Прикачени файлове

    Коментар


      #3
      Колега,kaci,прочетох темата за купето,нищо конкретно освен снимки на уредите няма.Конкретно ме интересува възможните места за монтаж на датчиците !
      FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

      Коментар


        #4
        Re: Монтирана на датчици за температура и налягане на маслот

        Nikolow написа:
        Здравейте колеги.Искам да сложа уреди за отчитане на налягане и температура на маслото.Колицата е мултипла с двигател 1,6 16.Доколкото попрочетох датчика за налягането се слага до оригиналния с тройник ,а за датчика за температура няма предвидено място и трябва да се дупчи картера така че да е постоянно потопен.Има ли някой който я е правил тази процедура,да сподели кое как става.Също така ако можете да препоръчате датчици и уреди.
        аз си сложих миналата зимадаже има и снимки във форумапоставих ги на мястото на двете тапи, които са до масления филтър
        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

        Коментар


          #5
          Nikolow написа:
          Колега,kaci,прочетох темата за купето,нищо конкретно освен снимки на уредите няма.Конкретно ме интересува възможните места за монтаж на датчиците !
          Нищо конкретно няма защото на турбо мотора са си монтирани датчици фабрично.Това на снимката е т.нар. Sandwich Plate.Монтира се между изхода на помпата и масления филтър.Датчиците за уредите се монтират на нея без да е необходимо никакво преправяне.

          Коментар


            #6
            С жокера който ми даде kaci проблема беше решен.Намерих ето този адаптер http://nolimit-bg.com/product.php?id_product=212и тези уреди комбинирани с датчиците http://nolimit-bg.com/product.php?id_product=212Сега чакам отговор дали са съвместими резбите и имат ли подходяща конзола и като се постопли да сложа лятното масло,ги мятам чарколяците.
            FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

            Коментар


              #7
              Само провери това което си харесал да не е за монтиране на допълнителен маслоохладител.

              Коментар


                #8
                Имат и за маслоохладител+датчици на 60 и няколко лева,мислех да взема него,но не можах да разбера как става номера с термостата за маслото.Гледах някъде в нета,подобни адаптори с вграден термосат,но спред мен на 1,6 16 чак охладител за маслото не му трябва.
                FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

                Коментар

                Working...
                X