Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

15-ки джанти за Bravo?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    15-ки джанти за Bravo?

    значи колеги интересуваме някои ако знае с 15-ки на Бравото какъв е максималния размер който мога да сложа за да не упира никаде и колата да си се държи съвсем нормално благодаря предварително и ест. ако някой предлага може да сподели офертата .Сегашния размер са ми стандартните 185/60/14 ако има някакво знаение но предполагам вие знаете
    Fiat Bravo TD 100

    #2
    Re: 15-ки джанти за Bravo?

    n00lz написа:
    значи колеги интересуваме някои ако знае с 15-ки на Бравото какъв е максималния размер който мога да сложа за да не упира никаде и колата да си се държи съвсем нормално благодаря предварително и ест. ако някой предлага може да сподели офертата .Сегашния размер са ми стандартните 185/60/14 ако има някакво знаение но предполагам вие знаете
    Аз колега съм със 15-ки и гумите са ми 195/50/15 не се търкат никъде и така като гледам мога по високи гуми да сложа.Тука има колеги които имат и 16-ки и пак няма търкания,така че на 15-ките може спокойно да сложиш и гуми на 60.

    Коментар


      #3
      да знам ги тия с 16ките ама ми се струва колега че е твърде прекалено за това фиатче мойто хаха.....и мерси за инфото значи спокойно да си тепам 15ки и няма ядове
      Fiat Bravo TD 100

      Коментар


        #4
        n00lz написа:
        да знам ги тия с 16ките ама ми се струва колега че е твърде прекалено за това фиатче мойто хаха.....и мерси за инфото значи спокойно да си тепам 15ки и няма ядове
        Нямаш грижи колега аз моите 15-ки ги суркам вече 2 г даже миналата седмица сложих отпред 195/55/15 а отзад 195/50/15.Спокойно си ги слагай нямаш грижи.

        Коментар


          #5
          nai7 написа:
          n00lz написа:
          да знам ги тия с 16ките ама ми се струва колега че е твърде прекалено за това фиатче мойто хаха.....и мерси за инфото значи спокойно да си тепам 15ки и няма ядове
          Нямаш грижи колега аз моите 15-ки ги суркам вече 2 г даже миналата седмица сложих отпред 195/55/15 а отзад 195/50/15.Спокойно си ги слагай нямаш грижи.
          добре мерси колега
          Fiat Bravo TD 100

          Коментар


            #6
            Най-подходящият размер е 195/50/15 както е писал по-горе и колегата.
            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

            Коментар


              #7
              Re: 15-ки джанти за Bravo?

              n00lz написа:
              Сегашния размер са ми стандартните 185/60/14 ако има някакво знаение но предполагам вие знаете
              ако трябва да бъдем точни стандартния размер по книга е 185/65/14 иначе за 15-ките въобще няма какво да се чудиш ако си си харесал някви веднага си ги взимай.И аз както много колеги съм на 15-ки и даже се замислям за 16.Между другото сегашните ми 15-ки се продават можеш да влезеш в профила ми и да ги разгледаш ако имаш интерес пиши на лично
              FIAT Bravo Club Plovdiv
              Con Asistencia di Veloce

              Коментар


                #8
                205/50/15 са също вариан, но предполагам,че са малко по-скъпи от 195/50/15. На мен лично 195/50/15 ми изглеждат малки за "Браво/Брава".
                SEAT Leon Cupra 300
                Triumph Street Triple 765 R

                Коментар


                  #9
                  Значи по книга размерите за Браво-а са следните(без ХГТ и 1.2):-за 14’’-185/60/14-за 15’’-185/55/15Вече всеки може сам да си сметне какви други размери гуми може да си сложи с калкулаторите за гуми от някой сайт за продажба на гуми и джанти.195/50/15 и 205/50/15 също стават без проблем,само че пада профила на гумата и вози малко по твърдо.

                  Коментар


                    #10
                    за 15" най-удачните размери са 195/50/15 или 185/55/15
                    BRAVO 1.8 GT

                    Коментар


                      #11
                      Аз също карам с 195/50/ Спортива няма никакви проблеми с тях само дето от големите копки им направих бузи на тия отпред а бяха чисто нови
                      Фиат Браво 1.6 16в

                      Коментар


                        #12
                        Аз съм с 205/50/15 и ми стържат. Някой може ли да ми каже какви са заводските амортисьори и пружини на фиат браво тд100, имам съмнения, че моите са сменяни :D
                        Тря'а напиша нещо тука, нали

                        Коментар


                          #13
                          GbGzTeaM написа:
                          Аз съм с 205/50/15 и ми стържат. Някой може ли да ми каже какви са заводските амортисьори и пружини на фиат браво тд100, имам съмнения, че моите са сменяни :D
                          Това е НЕВЪЗМОЖНО! Хората слагат по 215 и не им стържат

                          Got nos?

                          Коментар


                            #14
                            Хаха, аз пък какво да кажа... слагал съм и 195/65/15 отпред и отзад Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 (за няколко дни де) Иначе единствено ме дразни, че отзад с 195/50/15 е много голяма дупката м-у калника и гумата. За отпред по бива с гума на 50.Я да ви питам... опасно ли е отзад да се реже пружината ? Питам защото искам да обера разстоянието малко между задната гума и калника понеже с гума 195/50/15 стои като щъркел отзад когато не е натоварена.Търся точно визуален ефект, а не искам спортни пружини щот ще ми изпадат пломбите....то и без това пластмасите на 5-та врата отзад ме побъркват като тръгна по паваж
                            Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                            Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                            Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                            Коментар


                              #15
                              GbGzTeaM написа:
                              Аз съм с 205/50/15 и ми стържат. Някой може ли да ми каже какви са заводските амортисьори и пружини на фиат браво тд100, имам съмнения, че моите са сменяни :D
                              Кажи къде стържат, за да добием представа дали колата е ниска или действително идват много широки.
                              Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                              Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                              ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                              Коментар

                              Working...
                              X