Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да си сваля малко колицата...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да си сваля малко колицата...

    Здравейте колеги.Тъй като днес си купих джанти (оригиналните на Пунто МК2) но с гуми на 45, стои малко смешно все едно съм с 13-ки Предните ми бяха 14-ки с гума на 70 и обираше разтоянието до калникът, но тази...не Същите джанти с които съм сега бяха монтирани на пунто мк2 131к.с. със спортно окачване и стояха прекрасно. Та..искам да питам мога ли да заобиколя закупуването на спорнто окачване тъй като нямам възможност, но да го сваля мъничко..примерно мога ли да одрежа пружините с една намотка или дори с половин да клекне малко. В същото време да не вози като каруца със дървени колела, а що годе добре. То знам, че не става така от без пари големи резултати, но моля ви посъветвайте ме нещо, че така колата ми дори и с прекрасните джанти изглежда не както трябва....Поздрави

    #2
    колега! несе занимавай с глупости да режеш пружини! това не е Жигула. Подобре си намери фланци на15мм. и ги сложи тях и джантите ще изпъкнат. само че 15мм. отзад и 8мм. отпред. Пробвай ако имаш вазможност и ще останеш приатно изненадан!Поздрави!

    Коментар


      #3
      да, пробвай го това, което JacK`DanielS казваиначе за рязането са ми казвали че е опасно дори...

      Коментар


        #4
        Колега рязането на пружини не е добър вариант(не че е невъзможен ) ,но по- добре да не го правиш. Аз лично не бях с цяло окачване , само пружини и колата се държеше доста добре на пътя и си беше ниска. Така че предполагам по форумите могат да се намерят пружини втора ръка до към 100лв. ,по добре изчакай за да събереш парите от колкото да прибързваш излишно.
        FIAT - TIPO 2.0i.е

        Коментар


          #5
          Вижте..това за фланците и по издадени джанти и аз си го мислих, но за първо време ще гледам да я сваля малко и после вече ще им дойде редът на фланците.. Ако реша да купувам фланци на стругар ли трябва да ходя, къде се продават??? Следва и да купя по - дълги болтова, от къде, колко пари??? В момента трябва да си правя сметките до стотинката За да направя колата по - ниска мисля да купя само пружини и да остана с моите амортосьори, ще има ефект нали? Чух днес, че цветът показвал колко по твърда е пружината, посъветвайте ме какво да търся, че да не друса прекалено много???

          Коментар


            #6
            Братле аз съм с червени спортни пружини Eibach и газови амортисиори Monroe и съм много доволен има ефект не друса като каруца и държи адски много.Търси си червени най-добре има жълти,зелени,но са по меки и няма да ти свършат работа с обикновените амортисиори.Но изключи варианта с рязането на пружините колата става много мека ниска и ще я изпортиш някъде на прекрасните ни пътища.
            Fiat Tipo 1.4 ЕX Alfa Romeo 156 2.0 Selespeed EX Alfa Romeo 156 2.4 JTD ЕX...NOW:Alfa Romeo 166 2.4 JTD Remaped, MERCEDES-BENZ E220 CDI AVANTGADRE

            Коментар


              #7
              Понеже съм минал от там, където ти сега тепърва тръгваш, ще си позволя да ти дам няколко съвета относно фланците.Можеш да си купиш на Спарко фланци, но са много скъпи. Лично моите ги правих при стругар (намери такъв, който разбира и не го мързи). Съобразно дебелината на фланеца той ми направи и дълги болтове. Хубаво е когато ти прави фланците да му кажеш да направи един канал 1-2мм. на който да ляга джантата, идеята е да не се държи само на болтовете. Това е.Забравих, не позволявай да ти правят фланци от стомана, само от алуминиева сплав. За мен най-трудно беше да си намеря заготовките.
              "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

              ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
              Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

              Коментар


                #8
                Благодаря за съветите, но хайде да оставим тези фланци за малко докато си сваля колата. Може ли да ми кажете има ли значение от каква кола ще взема спортните пружини. Реших, че ще са червени, но по принцип има ли значение от къде са или всичко става

                Коментар


                  #9
                  Братле не слушаи тоз оня дето ми слагат пружини от БМВ на Опел намери си за Пунто МК2 или сходните на фиат както на Типото са едни и същи с Алфа 145-146 Ланча Делта Дедра Фиат Браво Брава Темпра ... питай чичо гугъл кой прожини на кои коли са като твойте но не слагай не съответстващи
                  Fiat Tipo 1.4 ЕX Alfa Romeo 156 2.0 Selespeed EX Alfa Romeo 156 2.4 JTD ЕX...NOW:Alfa Romeo 166 2.4 JTD Remaped, MERCEDES-BENZ E220 CDI AVANTGADRE

                  Коментар


                    #10
                    Ти от къде взе твоите? В Сливен знаеш ли къде могат да се намерят?

                    Коментар


                      #11
                      Форумски са,но иска голямо желание и търпение да се намерят готини пружини на хубава цена и коректен продавач.Мойте ги търсих 3-4 месеца и съм много доволен и от цената и от качеството.В Сливен на дали ще има.
                      Fiat Tipo 1.4 ЕX Alfa Romeo 156 2.0 Selespeed EX Alfa Romeo 156 2.4 JTD ЕX...NOW:Alfa Romeo 166 2.4 JTD Remaped, MERCEDES-BENZ E220 CDI AVANTGADRE

                      Коментар


                        #12
                        Каквото и да напиша в гугъл не мога да намеря никъква информация за кои коли са със същите пружини като на Пунто МК2. Еб*ти сега ще излезе, че не стават от никъква друга кола и трябва да си купувам чисто нови от магазина

                        Коментар


                          #13
                          Братле ако нямаш кинти направо си сваляй амортисъора и махай една навивка и хич и да не ти пука....не слушай никой кво ти говори,че тва да не било жигула,да не било каруца и т.н.Само внимавай много с рязането и да не режеш повече от една,че много ще падне и внимавай двете пружини да са еднакво изрязани да не кривне повече от едната страна.....На старата ми кола,която беше рено 5 ги рязах собственоръчно с ъглошлайф и вече 2 години не е мръднала макар и че не е моя вече!Така,че успех ти пожелавам!
                          FIAT Bravo Club Plovdiv
                          Con Asistencia di Veloce

                          Коментар


                            #14
                            Добре дошли в селенжър тунинг
                            Fiat Tipo 1.4 ЕX Alfa Romeo 156 2.0 Selespeed EX Alfa Romeo 156 2.4 JTD ЕX...NOW:Alfa Romeo 166 2.4 JTD Remaped, MERCEDES-BENZ E220 CDI AVANTGADRE

                            Коментар


                              #15
                              gelew написа:
                              Добре дошли в селенжър тунинг
                              много ще го разбере някой кво е правил
                              FIAT Bravo Club Plovdiv
                              Con Asistencia di Veloce

                              Коментар

                              Working...
                              X