Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто мк1 с двигател от Ланча У10 турбо????

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто мк1 с двигател от Ланча У10 турбо????

    Здравейте колеги,от скоро ми се върти една много натрапчива мисъл в главата....значи имам пунто мк1 95 година 1.1 55 коня,и се чудех дали мога да сложа двигатела от Фиат-Ланча У10 1.0 турбо..защото имам колата и ако не се направи нещо май ще ходи на вторични имам двигател-а и скоростната кутия...всичко цялата кола .... пак и това У10 ако съм правилно ориентиран е 86 коня...мога ли да направя нещо такова или няма шанс или пък някаква част да взема от ланчата и да я сложа на пунтото или пак дали може да се сложи някак турбо на пунтото макар,че по спомен май не става.....ще съм ви мн благодарен за отговорите....П.с Само не казвайте защо си купил 1.1 като си могъл да вземеш спортинг или гт....еми не взех защото като копувах колата положението беше или пунто 1.1 или НИЩО....Благодаря ви още веднаж.....Поздрави и Безаварийно на всички
    Fiat Punto 55 SX 1.1mi

    #2
    Re: Пунто мк1 с двигател от Ланча У10 турбо????

    doomy написа:
    Здравейте колеги,от скоро ми се върти една много натрапчива мисъл в главата....значи имам пунто мк1 95 година 1.1 55 коня,и се чудех дали мога да сложа двигатела от Фиат-Ланча У10 1.0 турбо..защото имам колата и ако не се направи нещо май ще ходи на вторични имам двигател-а и скоростната кутия...всичко цялата кола .... пак и това У10 ако съм правилно ориентиран е 86 коня...мога ли да направя нещо такова или няма шанс или пък някаква част да взема от ланчата и да я сложа на пунтото или пак дали може да се сложи някак турбо на пунтото макар,че по спомен май не става.....ще съм ви мн благодарен за отговорите....П.с Само не казвайте защо си купил 1.1 като си могъл да вземеш спортинг или гт....еми не взех защото като копувах колата положението беше или пунто 1.1 или НИЩО....Благодаря ви още веднаж.....Поздрави и Безаварийно на всички
    По-добре оправи Ланчията, колата е супер лека, направи я към 110 коня, това няма да е много трудно 3-4 десети още да надуеш турбинката, да дадеш още бензин. една хубава генерация и ще въври супер . Категорично мотора да си остане в Ланчията.
    Uno Turbo RulZz

    Коментар


      #3
      Re: Пунто мк1 с двигател от Ланча У10 турбо????

      Turbolan написа:
      По-добре оправи Ланчията, колата е супер лека, направи я към 110 коня, това няма да е много трудно 3-4 десети още да надуеш турбинката, да дадеш още бензин. една хубава генерация и ще въври супер . Категорично мотора да си остане в Ланчията.
      +1
      1995 Lancia Dedra 2000 16VT SW Integrale
      2005 Lancia Musa 1,4 16V DFN
      2000 Lancia Lybra SW 2,0 20V Comfortronic
      2002 Alfa Romeo 147 Selespeed
      2008 Fiat Panda Climbing

      Коментар


        #4
        Re: Пунто мк1 с двигател от Ланча У10 турбо????

        Turbolan написа:
        doomy написа:
        Здравейте колеги,от скоро ми се върти една много натрапчива мисъл в главата....значи имам пунто мк1 95 година 1.1 55 коня,и се чудех дали мога да сложа двигатела от Фиат-Ланча У10 1.0 турбо..защото имам колата и ако не се направи нещо май ще ходи на вторични имам двигател-а и скоростната кутия...всичко цялата кола .... пак и това У10 ако съм правилно ориентиран е 86 коня...мога ли да направя нещо такова или няма шанс или пък някаква част да взема от ланчата и да я сложа на пунтото или пак дали може да се сложи някак турбо на пунтото макар,че по спомен май не става.....ще съм ви мн благодарен за отговорите....П.с Само не казвайте защо си купил 1.1 като си могъл да вземеш спортинг или гт....еми не взех защото като копувах колата положението беше или пунто 1.1 или НИЩО....Благодаря ви още веднаж.....Поздрави и Безаварийно на всички
        По-добре оправи Ланчията, колата е супер лека, направи я към 110 коня, това няма да е много трудно 3-4 десети още да надуеш турбинката, да дадеш още бензин. една хубава генерация и ще въври супер . Категорично мотора да си остане в Ланчията.
        Абсолютно съм съгласен с Turbolan.
        Fiat Punto`04 1.2 60hp.
        Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
        ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

        Коментар


          #5
          мхмм ясно а да питам тогава къде и за колко пари могат да ми оправят турбото защото е развалено нещо перките са здали багажа ???и за пунтото какво може да се направи в смисъл нещо като малко по-добро успорение да има нещо такова....да подчертая,че не искам да я правя бегачка просто малко по-добре от сега
          Fiat Punto 55 SX 1.1mi

          Коментар


            #6
            doomy написа:
            мхмм ясно а да питам тогава къде и за колко пари могат да ми оправят турбото защото е развалено нещо перките са здали багажа ???и за пунтото какво може да се направи в смисъл нещо като малко по-добро успорение да има нещо такова....да подчертая,че не искам да я правя бегачка просто малко по-добре от сега
            Няма смисъл да опшравяш стандартната ( между другото каква е ? ). Вземи някоя втора употреба по-голяма. Я дай малко повече инфо за мотора с какво запалване е. Инцекцион ли е ? Кабуратор ли е ? Относно Пунтото, карай си го така. Ежедневките не трябва да се пипат :D , като ти се дава газ прави Ланчията .
            Uno Turbo RulZz

            Коментар


              #7
              Turbolan написа:
              Няма смисъл да опшравяш стандартната ( между другото каква е ? ). Вземи някоя втора употреба по-голяма. Я дай малко повече инфо за мотора с какво запалване е. Инцекцион ли е ? Кабуратор ли е ? Относно Пунтото, карай си го така. Ежедневките не трябва да се пипат :D , като ти се дава газ прави Ланчията .
              ами тя колата е на баще ми мисля,че беше 1.1 I.E,но по документи се води 1.0 ли нещо такова, а турбото е гарет т2като това от снимката,но просто мн пари търсят за ремонта му нещо от порядъка на 600-800 лева което за мен няма смисъл тъй като колата като цяло не е първа младост пак и самата кола в работещо състояние не струва толкова затова питам дали някой може да ми каже каде да го оправя на по-разумна цена или да намеря друго.....а сега се сещам,че бяхме намерили едно турбо гарет т2 само че захващането му беше друго...ако се намери турбо с друго захващане може ли да се преправи или....?
              Прикачени файлове
              Fiat Punto 55 SX 1.1mi

              Коментар


                #8
                Кубатурата на мотора е 1050 см3, мощността е 84 к.с. при 5750 об/мин и макс. въртящ момент от 122,6 Nm при 2750 об/мин. Оригиналната турбина е IHI RHB52. Не съм 100% сигурен, но мисля че фланеца е Т3. Оригиналната турбина е трудна за намиране и доста скъпа точно поради тази причина. Ако наистина турбото което сте свалили е Т2 най-вероятно фланците са преправяни и една Гарет Т25-ца от някоя Капа на части ще пасне перфектно на малкия мотор . Друг широкоразпространен тунинг на този мотор е и премахването на клапата за байпас на интеркулера. По този начин въздуха винаги минава през него, а всички знаем че по-студен въздух = повече мощност.
                1995 Lancia Dedra 2000 16VT SW Integrale
                2005 Lancia Musa 1,4 16V DFN
                2000 Lancia Lybra SW 2,0 20V Comfortronic
                2002 Alfa Romeo 147 Selespeed
                2008 Fiat Panda Climbing

                Коментар


                  #9
                  Мисля че от ФИАТ Уно 1.3 турбо ще стане с по-ниско налягане .Ако търсиш турбина пиши ми ЛС защото в събота или неделя ще се тръгва за части в Италия.
                  Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                  Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                  ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                  Коментар


                    #10
                    Lancia Y-10 turbo

                    Pravi si lanciata,az su6to imam Lancia y-10 turbo,no si tarsq turbina za neq,6toto starata si zamina. Znaete li ot kade moga da si namerq turbina. Kazaha mi ot maserati bi-turbo,i daihatsu,ama ne sam siguren 4e 6te namerq. A za nova turbina neznam dali 6te vadime pari. Daite suvet. Blagodarq vi

                    Коментар


                      #11
                      Колеги 1.0 45коня Ланча 89 година ..голфчетата астричките ги няма за нищо...прави си ланчиата и не се занимавай с пунтото
                      Прикачени файлове
                      FIAT PUNTO 1.4 GT 136 k.c. .... Lancia Delta II - 1.6 75 k.c .... Lancia Y10 fire 45 k.c ITAL CLUB MONTANA

                      Коментар


                        #12
                        Само внимавай какво правиш после!
                        NOW: ???
                        Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                        Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                        Коментар


                          #13
                          Оххх мамка му.... Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Това "Пунто" да не е на колегата,който имаше тема във "важни"(Мир на праха му). Той беше с двигател от "Купе"
                          Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                          Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                          Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                          Коментар


                            #14
                            Т’ва трудно се познава! Кофти ми става като го гледам.
                            CSI in the CAR !!!
                            Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


                            ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

                            Коментар


                              #15
                              Тоя колега не беше ли от Бургас или някакво село Оризаре? Починал ли е? Някой знае ли нещо?
                              MB 280 S W108 67' - pickUp
                              MB 450 SEL 6.9 W116 75' - RESTORATION
                              ex.VWPOLO6N1 95'; Fiat Bravo 1.8 GT 95'
                              Now : private - MB 230 CE Sportline W124 89' - Black Dream
                              office - Skoda Fabia HTP 1.2 04' - Blue Kid

                              Коментар

                              Working...
                              X