Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да свисти като че ли има турбо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да свисти като че ли има турбо

    Някъде бях чел за някаква "джиджавка"-слагаш я на колата и свисти така все едно има турбо.Та питам някой знае ли как се нарича тва чудо,колко струва и къде се слага.Само да кажа че не става въпрос за онази смешната перка дет се слага преди ли беше след ли въздушния отвор.Имаше си някакво име ама ми "хвръкна" от главата.Струваше 30-40 лева или нещо подобно,но тогава не ми беше до шантави идеи

    #2
    Не се занимавай с глупости,слагай Турбо...
    BMW E90 320D
    ех. FIAT COUPE 2.0 16V
    ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
    ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

    Коментар


      #3
      blagun написа:
      Не се занимавай с глупости,слагай Турбо...
      Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

      Коментар


        #4
        Едно време на спиците на балканчетата си слагахме части от кофички от кисело мляко .... голяма газария беше ... сега на колата перка ли да слагам ..... дали да не взема да сложа на прахосмукачката на жената един винил или халогени ... само още се чудя как да "тунинговам" биберона на детето ... с ракия става ли
        FIAT Punto 55 S
        FIAT Doblo 1.3 Multijet

        Коментар


          #5
          Перфорирана пластина отзад на аспуха
          Punto 55 SX

          Коментар


            #6
            Re: Да свисти като че ли има турбо

            xploda написа:
            Някъде бях чел за някаква "джиджавка"-слагаш я на колата и свисти така все едно има турбо.Та питам някой знае ли как се нарича тва чудо,колко струва и къде се слага.Само да кажа че не става въпрос за онази смешната перка дет се слага преди ли беше след ли въздушния отвор.Имаше си някакво име ама ми "хвръкна" от главата.Струваше 30-40 лева или нещо подобно,но тогава не ми беше до шантави идеи
            Колеги, мисля че започвате да засипвате форума със спам, все подигравки.Човека ако иска и сламен покрив да си сложи, що не? Това си е неговата кола.До колкото си спомням беше нещо като свирка, която се монтираше на колекторите или изпускателните тръби. Потърси в магазините за тунинг тип Аутомания, и ако монтираш, кажи какво е станало. Ще знаем и ние дали си го харесал, ако си се прецакал, колко точно.
            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              Re: Да свисти като че ли има турбо

              Тъй ,я и аз да кажа нещо.Един приятел се беше зарибил да си слага такова чудо на колата,но се купува от Англия,мисля ставаше с кредитна карта,и се монтира на ауспуха на края,ако не се лъжа.Колега разтърси се из английските сайтове.
              Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

              Коментар


                #8
                Re: Да свисти като че ли има турбо

                ivanko_rs написа:
                Тъй ,я и аз да кажа нещо.Един приятел се беше зарибил да си слага такова чудо на колата,но се купува от Англия,мисля ставаше с кредитна карта,и се монтира на ауспуха на края,ако не се лъжа.Колега разтърси се из английските сайтове.
                Както едно време всички Лади и Москвич бяха така с една пластина отзад в тръбата на ауспуха.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Re: Да свисти като че ли има турбо

                  Абе хилещия се,ти правиш ли разлика между звука от тикната ламаринка и звука от турбина?Май не.Айде недей да спамиш на колегата темата,като ще пишеш пиши по темата.Мисля че не беше ефтино тва чуду-някъде към 50-60 паунда.
                  Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                  Коментар


                    #10
                    свистенето не е якия звук на турбината, а блоу оффа, при изпускане на газта - те това е манията!!! а иначе, виж в Ауто манията, там май имаше, провери
                    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                    e30 forever!

                    Коментар


                      #11
                      Потърсих доста из WWW и набарах тoва.Предполагам това е нещото,което ми трябва.Възникна един въпрос,когато коментирахме въпросната джиджавка с приятели-дали ще пречи нещо на двигателя или изпускателната система?Не съм си махал катализатора (ако това има някакво значение),но ще го махна при 1-ва възможност

                      Коментар


                        #12
                        BEX---GT написа:
                        свистенето не е якия звук на турбината, а блоу оффа, при изпускане на газта - те това е манията!!! а иначе, виж в Ауто манията, там май имаше, провери
                        Сложи на печката blow-off
                        ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                        Коментар


                          #13
                          нищо не може да замести звука на турбото.поне за просветение!!!!за другите едва ли ще им направи впечатление...
                          uno turbo 1.3 i.e' 86
                          renault 19 1.8 16v
                          uaz 469 4.0 turbo
                          renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
                          trabant 601 69'

                          Коментар


                            #14
                            bebito^^^ написа:
                            нищо не може да замести звука на турбото.поне за просветение!!!!за другите едва ли ще им направи впечатление...
                            Къде си я джаснал твойта "Свирка" Да не би да е с цел да гониш прилиташтите насекоми от радиятора Майтап да става.Успех с колата
                            FIAT BRAVO 2.0 20v
                            http://www.data.bg/images/gallery/media/theam_1.jpg

                            Коментар

                            Working...
                            X