Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Tipo HF Integrale

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вчера ми дойде ъпгрейдче нов Т3 А/Р 0.73 турбинен корпус и днес вече го монтирах на турбото.Очаквам към близо 1000 об/мин по-ранно надуване за да станат нещата точно както искам.
    Прикачени файлове
    sigpic
    Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
    475HP 11,5/1,9/191
    YouTube

    Коментар


      Прикачени файлове
      sigpic
      Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
      475HP 11,5/1,9/191
      YouTube

      Коментар


        малиии тука нещатата са доста сериознии ... аз защо нямам лепенка днеска закачихме буксата, златни раце имаш майсторе
        dEv # LiFe sTyLe

        2.0 16в турбо 255+++ aPcCCc ApcCc Nerwen AsmYTik

        Коментар


          d0b0 написа:
          малиии тука нещатата са доста сериознии ... аз защо нямам лепенка днеска закачихме буксата, златни раце имаш майсторе
          ще сложим и лепенка :D по-внимателно с газта, че грайфера на гумите бързо намалява
          sigpic
          Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
          475HP 11,5/1,9/191
          YouTube

          Коментар


            малии днеска ми избии турбо път .. с над 200 км ... на 4-та на 7000 :Д към 220 някаде трябва да сме ... голям цирк
            dEv # LiFe sTyLe

            2.0 16в турбо 255+++ aPcCCc ApcCc Nerwen AsmYTik

            Коментар


              d0b0 написа:
              малии днеска ми избии турбо път .. с над 200 км ... на 4-та на 7000 :Д към 220 някаде трябва да сме ... голям цирк
              хубаво е да им сложиш от яките Т-болт скоби и да направиш бертове на алуминиевите тръби.
              sigpic
              Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
              475HP 11,5/1,9/191
              YouTube

              Коментар


                най-накрая да си направя и за мен генерация
                Прикачени файлове
                sigpic
                Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                475HP 11,5/1,9/191
                YouTube

                Коментар


                  Сложил си сондата на правилното място ,последния ъбсурд който видях беше сондата да е преди турбото! Ако беше я огънал нераждавейката без да има набиране от вътрешната страна щях да те призная Но не случайно е казана поговорката шивача скъсан ходи
                  uno turbo 1.3 i.e' 86
                  renault 19 1.8 16v
                  uaz 469 4.0 turbo
                  renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
                  trabant 601 69'

                  Коментар


                    bebito^^^ написа:
                    Сложил си сондата на правилното място ,последния ъбсурд който видях беше сондата да е преди турбото! Ако беше я огънал нераждавейката без да има набиране от вътрешната страна щях да те призная Но не случайно е казана поговорката шивача скъсан ходи
                    Ми то правилното място и е там преди турбото и на егт то и на широколентовите сонди http://www.importtuner.com/tech/impp.../photo_13.html
                    Power Under Pressure

                    Коментар


                      Тези снимки са на къстъм колектор.Там ако искаш може и на цилиндъра да я монтираш като втора свещ.А ти що не си я монтираш преди турбото? Правилното разположение на сондата е от 30 до 60 см след турбото в максимално горната част на тръбата,по предписание. А ти като искаш я мушкай от зад на ауспуха.
                      uno turbo 1.3 i.e' 86
                      renault 19 1.8 16v
                      uaz 469 4.0 turbo
                      renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
                      trabant 601 69'

                      Коментар


                        bebito^^^ написа:
                        Тези снимки са на къстъм колектор.Там ако искаш може и на цилиндъра да я монтираш като втора свещ.А ти що не си я монтираш преди турбото? Правилното разположение на сондата е от 30 до 60 см след турбото в максимално горната част на тръбата,по предписание. А ти като искаш я мушкай от зад на ауспуха.
                        А какво правим ако турбината е точно преди крайното гърне?Мушкаме я отзад на ауспуха ли?Генерацията е супер!!!
                        4 бири и турбината да свири

                        Коментар


                          сондата е добре да не е близо до мотора за да има по-дълъг живот по принцип ги слагам под тунела, но в случая при мен ми е по-удобно да е на това място.А за тия сонди на всеки цилиндър, само при мапване се ползват и то когато ЕКУ-то има трим на всеки канал за дюзите за да се настроят 4-те цилиндъра на еднакви смеси.
                          sigpic
                          Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                          475HP 11,5/1,9/191
                          YouTube

                          Коментар


                            ici написа:
                            сондата е добре да не е близо до мотора за да има по-дълъг живот по принцип ги слагам под тунела, но в случая при мен ми е по-удобно да е на това място..
                            Трезво мислещ човек си браво за което!За да се пази сондата сутрин също е хубаво да се изчака подгрева и след като започне да показва съотношението тогава да се пали! така вградения и подгрев премахва конденза по нея!Стига да е монтирана правилно де. Но сондите не са толкова интересни,Въпроса ми беше към ICI За генерацията и е към него защото той я произвежда,а именно може ли да се криви тръбата без да прави сгъвки във вътрешната част,и не става въпрос за 40мм а за 63-70 ммм Това са интересни неща сондите са ясни който си купи има си заводско предписание.
                            uno turbo 1.3 i.e' 86
                            renault 19 1.8 16v
                            uaz 469 4.0 turbo
                            renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
                            trabant 601 69'

                            Коментар


                              Имаме една фирма тук, която сгъва хр-никелови тръби 76мм основно за ролбари на джипове, продават се из цялата страна.Правил съм един път генерация с такива сгънати тръби, но има много леки вълнички от вътрешната страна на сгъвката.Гледам навън се продават сгънати тръби с перфектна повърхност, явно технологията е по-специфична при тях.А за сондата по принцип на студено се пали без да се държи на контакт за да не може да загрее и да не е гореща при самото запалване Понеже ако я оставиш да загрее и като запали мотора зпочва да прави много конденз, който се пръска по сондата, и ако тя е загряла от подгрева има малка вероятност да се повреди от термичния шок причинен от рязкото охлаждане на някоя водна капка.а ето я и генерацията от сгъвани тръби http://www.facebook.com/media/set/?set=a.147996468548061.29067.100000131276784&type= 3#!/photo.php?fbid=248902295124144&set=a.1479964685480 61.29067.100000131276784&type=3&theater
                              sigpic
                              Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                              475HP 11,5/1,9/191
                              YouTube

                              Коментар


                                Добре защо не направи на твойта кола такава изпускателна? А по добрия въпрос защо не почнеш да правиш по този начин.Колектора ти ли си го правил?А за сондата предполагам това е твое мнение,и не може да го подкрепиш с солидни доказателсва.
                                uno turbo 1.3 i.e' 86
                                renault 19 1.8 16v
                                uaz 469 4.0 turbo
                                renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
                                trabant 601 69'

                                Коментар

                                Working...
                                X