Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Tipo HF Integrale

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    spirit76 написа:
    ici написа:
    визията в тоя случай е само "работна версия" за да могат да се съберат всичките неща в коша, който е с 10см удължен Нещата ще се местят в Купе като му дойде времето
    И грозното пате ще се превърне в лебед :D Чакаме с нетърпение :D
    S.W.A.T. написа:
    Илияне сега се загледах в болтовете на маховика... доста масивни изглеждат... Каква якост са
    оригиналните са си, и твоите са същите
    RASTIL написа:
    Боже-е-е... накъде тръгна и тоз раздел Да са чуди човек как има люде дето четат, четат, за една от най-бързите български "Италианки" и току виждат и се чудят фаровете и маската от кво са
    и аз се позачудих че се обсъжда "визията"колеги, на тоя етап важното е да се нагласи колата като перформанс, визията после
    ФЕРАРИСТ написа:
    Ици, тая керамика от къде е, и колко е диаметъра......Гледам че при АдвенчърКар 235мм на Купе и Алфа 156 са същите шлици, на Пунто ЖТД също......но пък цените различни.......поръчах му само диск, 5 лъча каза че е, гледам че и твоя е такъв........Мисля него да сложа на Купето, а тоя дето уж е леко подсилено боядисано Валео на Техниклъч ще сложа на Алфата, че там не трябва толкоз голям......
    От там е диска, но е 230мм, 4бр сме поръчвали до сега и са все 230мм, на 235 не съм виждал
    sigpic
    Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
    475HP 11,5/1,9/191
    YouTube

    Коментар


      ici написа:
      От там е диска, но е 230мм, 4бр сме поръчвали до сега и са все 230мм, на 235 не съм виждал
      В смисъл че няма, или просто не си поръчвал досега такъв.....ся видях в логовете от скайпа дето си писах с него - за 235мм става дума........
      Alfa 156 2.0 TS
      Alfa 156 20VTurbo
      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
      Locost TF1 3.0V6

      Коментар


        ФЕРАРИСТ написа:
        ici написа:
        От там е диска, но е 230мм, 4бр сме поръчвали до сега и са все 230мм, на 235 не съм виждал
        В смисъл че няма, или просто не си поръчвал досега такъв.....ся видях в логовете от скайпа дето си писах с него - за 235мм става дума........
        ами до преди година нямаше, сега ако има ще е още по-добре
        sigpic
        Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
        475HP 11,5/1,9/191
        YouTube

        Коментар


          Да ви поправя и двамата,диска не е 230мм ,а е 228мм и то точно за Делта Интеграле,по него време Ники и респективно италиянците от Адвенчър Кар нямаха друг керамичен диск за тоя мотор
          Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

          Коментар


            Ся изришно го питах колко мм е диска, и има ли разминаване директно го отсвирвам, и давам на тоя дето ми кова керамиката за ТС-а да действа........
            Alfa 156 2.0 TS
            Alfa 156 20VTurbo
            Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
            Locost TF1 3.0V6

            Коментар


              ici На много места чета че на първа и втора караш на много малко газ защото буксува не е ли по добре да се мине на буст по предавки,така ще си оправиш времената,както и ще караш доста по "спокойно"
              uno turbo 1.3 i.e' 86
              renault 19 1.8 16v
              uaz 469 4.0 turbo
              renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
              trabant 601 69'

              Коментар


                Абе кови си го,ама аз тая грешка няма да я направя.Виждал съм феродови дискове наковани с керамика и са пълен леж.Ако ще се подменят плочки на оригинален керамичен ,да,иначе лично аз заобикалям.Освен това аз ти казвам че ТОВА е диска за Делта Интеграле,не за мотор 20ВТ П.П. Вече моя кара почти 40000км,невярвам преправян диск да изкара толкова.
                Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                Коментар


                  bebito^^^ написа:
                  ici На много места чета че на първа и втора караш на много малко газ защото буксува не е ли по добре да се мине на буст по предавки,така ще си оправиш времената,както и ще караш доста по "спокойно"
                  само на първа се налага много премерено като подаване на газта движение на педала, на втора се залепя до долу, това на много качествени настилки като грапав асфалт или бетон естествено, за полиран уличен асфалт и на втора попревърта но не е проблем Времена няма нужда да се вманиачавам да цедя вече, има дадени пре-добри за тоя и сетъп, драга не е в идеята на колата, всеки един старт хапва по малко но зловещо от съединителя и трансмисията, а не си струва методично да се съсипват тия скъпи компоненти.Това сега ще е третият комплект металокерамика, мисля да не я изяждам със драг стартове повече
                  sigpic
                  Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                  475HP 11,5/1,9/191
                  YouTube

                  Коментар


                    ivanko_rs написа:
                    Да ви поправя и двамата,диска не е 230мм ,а е 228мм и то точно за Делта Интеграле,по него време Ники и респективно италиянците от Адвенчър Кар нямаха друг керамичен диск за тоя мотор
                    има 4-5 лъчеви керамики и на 235 мм скоро ще ви снимам една
                    Power Under Pressure

                    Коментар


                      WhitePower написа:
                      има 4-5 лъчеви керамики и на 235 мм скоро ще ви снимам една
                      На Адвенчър Кар ли?Защото тия които купуваме са от там,и други размери пак да кажа точно за 2.0 16 Турбо няма.Лично аз съм поръчвал 3 диска от Ники
                      Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                      Коментар


                        ici написа:
                        Това сега ще е третият комплект металокерамика, мисля да не я изяждам със драг стартове повече
                        А стига прави ,ами вади и давай газ,че ще се стопи снега :D Аз днеска спортно пак 100км за час и половина Edit: Ей го видеото от тренировката ,все пак е "Powered by ICIdesign" :D http://www.youtube.com/watch?v=-0sjd...ature=youtu.be
                        Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                        Коментар


                          Имали ли сте проблем след слагане на съединителя! при мен след слагане започна да къса жила 6 броя и увличане се получаваше.Колата 1.8 16V преди има няма 4 год закупен от същото място.
                          uno turbo 1.3 i.e' 86
                          renault 19 1.8 16v
                          uaz 469 4.0 turbo
                          renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
                          trabant 601 69'

                          Коментар


                            Нашите съединители се задвижват хидравлично дори при слагането отделят по-горе,все едно е тръгнал да си ходи,ама не е
                            Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                            Коментар


                              ivanko_rs написа:
                              ici написа:
                              Това сега ще е третият комплект металокерамика, мисля да не я изяждам със драг стартове повече
                              А стига прави ,ами вади и давай газ,че ще се стопи снега :D Аз днеска спортно пак 100км за час и половина Edit: Ей го видеото от тренировката ,все пак е "Powered by ICIdesign" :D http://www.youtube.com/watch?v=-0sjd...ature=youtu.be
                              вторник трябва да съм готов и да я видя как е тая отсечка
                              sigpic
                              Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                              475HP 11,5/1,9/191
                              YouTube

                              Коментар


                                Евала за интусиазма ти колега ! ! ! БРАВО ! ! !
                                FIAT COUPE 2.0 20V VIS 154 к.с.

                                Коментар

                                Working...
                                X