Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Tipo HF Integrale

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    fena написа:
    до сега не бях виждал такав проект във подобен форум !! аз имам bravo HGT 20 20V и искам да направя доста промени по него основно под капака обаче се двумя между атмосферна или турбо конверсия заштото на скоро намерих глава комплект със колектори турбо и CPU от 2000 20vturbo и не знам какви точно са разликите между моя блок и блока на турбо версията и какво тябва да модифицирам по моя блок итересува ме още каква разлика има в буталата вав биелите и други ! трябва ми съвет от човек които се е занимавал със такъв мотор или някои които е чувал нешто повече за него предварително благодаря за помоща !
    Еми да не звучи нескромно ма май аз съм човека "някой"- Само с глава няма да стане! Тя е важна, защото е с натриеви клапани проверено е - срязах такъв клапан и вътре стеблото в долната му част е кухо и пълно с натрий! Така, че главата е добро начало. Тя пасва пърфект на блока на атм. варианта, различен е обаче всмукателния колектор!Коренно различни са и биелите. Тези на турбото са явно от различен материал и значително по - финнярски изглеждат т.е. по - тънки, по - леки, но заради материала явно са и по-здрави. Тука по форумите някъде бях чел, че на вс. турбо фиати буталата и биелите били ковани, но не знам така ли е. Захващането на буталата е също различно в биелите - със зегерки. Сега в това не съм сигурен, не си спомням, но мисля, че атм.вариант няма маслено охлаждане на подбуталното пространство - при турбото го има. Нищо общо нямат и буталата - атмосверката е със степен на сгъстяване 10 или 10,5 към 1, а турбото е със степен 8,5 към едно. Разликите в горивната камера са точно от буталата - на турбото са вдълбнати, а на на атм. са с равни чела, особено на 154 коньовото атмосверно ХГТ буталата са даже с изпъкнали чела.Така, че без биели и бутала не си го и помисляй! А! маховика също е мн. по различен на турбото не съм теглил ма е сигурно с 2 кг. по - лек от това на първите 147 к.с. ХГТ - та. Друг важен момент е дебитомера - коренно различен дано го имаш турбо варианта, защото по моргите такива коли разглобени няма респ. няма и такива дебитомели, а най-евтиния вариант за нов е 1 300 лева /кво има толкоз в един дебитомер ама.../. Продължаваме с трансмисията нищо общо едната с другата нито на вид нито, като предавки. На атмосверното ХГТ, кутията е с по-къси скорости заради по-малката мощност на ДВГ -то и на турбо двигател ще пали гуми нам до коя си скорост, а километраж няма да прави. Ако не си намериш оригинална кутия става и от 2,4 тд на Мареа. А! полуоските са също други и те ти трябват, а днес или най - късно утре ще знам пък тези полуоски стават ли на главините на Браво или ще ти трябват и те. И още, ако решиш да си търсиш и сложиш квато трябва кутия ще ти трябват и скоростния лост и жилата към нея защото на турбото кутията е със жила, а на атм. вариант е с лостова система. После на тези кутии пък няма датчик за скоростомера. Те вземат импулси от АБС-а и там трябват промени има и още, ако още не си се отказал мое да понапиша. Това не си го смуча от пръстите аз в момента правя това и съм на фаза монтаж на ДВГ 2000 20в турбо в купе на Марея и целия тоз по-горе к..р го ям от декември миналата година, а от четвъртък предната седмица си разглобих /разглобиха ми я вече профисионалистите /майсторите/ де/и вървящата перфектно кола но с атмосверен 20 в двигател, та сега и кола нямам Ако Бравото ти е с атм. ДВГ може много да му се бае резултата "па моему" ще е добър, аз имам няколко зрели идейки, като част от нещата по тях са пробвани и дават резултат. Е, за сега толкоз свършва ми обедната почивка
    ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

    Коментар


      #77
      колега, мерси много за косулта да ти каза чесно и аз така си помислих, че ще е доста трудно затова и реших да попитам.и аз много идеи ми се всртят из главата, но се чудя как да я подхвана, даже си мислех само за глава от капа 2.4, но и за нея не съм сигурен какво ще се получи, мислех си и за валове защото тука някъде, някой беше споменал за нещо подобно или май във другия форум беше, не мога да се сетя, но не знам откъде да се сдобия със тях !А иначе тая глава я намерих във една морга във варна и по тяхни думи явно имат и мотор, но не съм сигурен за това по добре да не говоря напразно, а и цената на комплекта със 2 колектора турбо и компа е към 1500, а и това ми се стори доста макар, че във тунинга евтино няма !!А ти как точно подходи със мареята ?
      карам Спаска ламята

      Коментар


        #78
        fena написа:
        колега, мерси много за косулта да ти каза чесно и аз така си помислих, че ще е доста трудно затова и реших да попитам.и аз много идеи ми се всртят из главата, но се чудя как да я подхвана, даже си мислех само за глава от капа 2.4, но и за нея не съм сигурен какво ще се получи, мислех си и за валове защото тука някъде, някой беше споменал за нещо подобно или май във другия форум беше, не мога да се сетя, но не знам откъде да се сдобия със тях !А иначе тая глава я намерих във една морга във варна и по тяхни думи явно имат и мотор, но не съм сигурен за това по добре да не говоря напразно, а и цената на комплекта със 2 колектора турбо и компа е към 1500, а и това ми се стори доста макар, че във тунинга евтино няма !!А ти как точно подходи със мареята ?
        Ще пусна нова темичка тука в скоро време. Сега нямам много време точно по средата на най-трудната част от конверсията съм, а именно монтажа на ДВГ и кутията към купето. Излизат разни изненадки, но решими
        Прикачени файлове
        ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

        Коментар


          #79
          Грешчица стана с първата снимка Е така долу горе ДВГ - то се качва - виж сл. снимка
          Прикачени файлове
          ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

          Коментар


            #80
            Тук идва ....
            Прикачени файлове
            ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

            Коментар


              #81
              Yellow_Flash_Colorz_PDT_09 трудното мина, сега остава сложното Yellow_Flash_Colorz_PDT_42
              Прикачени файлове
              sigpic
              Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
              475HP 11,5/1,9/191
              YouTube

              Коментар


                #82
                да 20v-то ште стане много яко то и аз имам малко снимки под капака на моита но промените са глажно визуални от което не върви повечe но вече се замислям да поработя и по този въпроса !! а и ще изчакам да пусне6 темата за 20v-то за6тото не ми се изка да променяме хубавата тема на колегата все пак доста труд и умения е вложил във проекта си ! а искам да те питам това на снимките за атмосферна или турбо конверсия става на въпрос ? и помежду другото и аз съм от твоя краи по точно от разград макар че вече живея във варна някои път ако идвам може да мина да видя за какво точно става вапрос естествено ако нямаш нищо против .
                карам Спаска ламята

                Коментар


                  #83
                  Тази джиджавчица е монтирана от другата страна на сваления мотор. Така че конверсията в купето на Мареята е турбо ДВГ със стандартни 220 к.с.
                  Прикачени файлове
                  ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

                  Коментар


                    #84
                    ici написа:
                    Yellow_Flash_Colorz_PDT_09 трудното мина, сега остава сложното Yellow_Flash_Colorz_PDT_42
                    За съжаление прав си
                    ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

                    Коментар


                      #85
                      А главата биталата и биелите сменяш ли ги ? и какво по точно модифицираш ?Да ти каза чесно мен доста работи ме интересуват затова надявам се по скоро да отвориш темата за мареята .
                      карам Спаска ламята

                      Коментар


                        #86
                        Колеги fena и 2000 20v turbo много се радвам на ентусиазма ви но защо цапате темата на човека искам само да напомня че един път се беше пообидил и беше спрял да пише във форума изобщо За мен лично неговите мнения и напътствия са от голямо значение Нищо лично към двамата ма отворете си една темичка и си пишете там на воля( човека си показал саморъчно направения КОЛЕКТОР пък вие { извинявам се за израза } някво си кирливо Турбо )Чесно казано ще ми е интересен развоя на събитията и при двама ви! Надявам се да не сте се обидили

                        Коментар


                          #87
                          ICI Yellow_Flash_Colorz_PDT_43, Аз веднъж се извиних, правя го пак наистина ще пусна темичка в най - скоро време и ако тези ми постове са те обидили по някакъв начин твои такива ще ме радват в темата за моето скромно проектче
                          ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

                          Коментар


                            #88
                            Няма проблеми Все пак за тунинг става дума.Иначе idm e прав - трябва да са си подредени нещата да не става бъркотия.Сега остава модераторите да прехвърлят мненията и снимките по твоя проект в твоята тема и всичко ще е 6
                            sigpic
                            Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                            475HP 11,5/1,9/191
                            YouTube

                            Коментар


                              #89
                              ей я сукнята :Pизползвани материали :колена 304Л 42,2мм 18 бр само половин хартиса тръба 304Л 42,2мм 1,8 метраелектроди 308Л над 90 броя
                              Прикачени файлове
                              sigpic
                              Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                              475HP 11,5/1,9/191
                              YouTube

                              Коментар


                                #90
                                Ици батка ся слушаи внимателно няма смисъл да го слагаш на колата само да похабяваш матряла ма земи само му удари един лак и аз ша ударя едно рамо да го шитнем в Софииско кат произведение на изкуството Има няма ша му земем 3...4 бона

                                Коментар

                                Working...
                                X