Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Tipo HF Integrale

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ivanko_rs написа:
    Кога успя бреее,га та остайх,га гу счупи,цъцъцъ
    абе рекох да покарам на прибиране към нас, малко на детелината и там се предадее. Ама проблема излезе друг... оказа се скъсана главина Поне дифа е наред :D Това обяснява и разхлабването на гайката на карето, въртящият момент се е предавал само от силата на триене не през шлиците, които са се били откъснали.Чичо, оня мод с подложната шайба изважда шлица по-навън и точно от там до където е влизал е скъсването, няма да го бъде тоя мод така с тоя торк.
    Прикачени файлове
    sigpic
    Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
    475HP 11,5/1,9/191
    YouTube

    Коментар


      Какъв и за какво е бил тоя "мод" с тая подложна шайба.........
      Alfa 156 2.0 TS
      Alfa 156 20VTurbo
      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
      Locost TF1 3.0V6

      Коментар


        ФЕРАРИСТ написа:
        Какъв и за какво е бил тоя "мод" с тая подложна шайба.........
        Понеже карам с по-дългата версия носачи, дето са след 95-та мисля, 15-тина мм по-дълги, и с тая шайба при мен 8мм прибирам полуоската навътре за по-добро положение на каретата.Преди бях без нея, но рекох преди време да сложа, и така...Ако ще се прибират карета, ще е с подложка на вътрешното.
        sigpic
        Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
        475HP 11,5/1,9/191
        YouTube

        Коментар


          Вкара ме в някакви размисли, аз съм с мотор, полуоски, главини и шенкели от кола 92ра и съм с новите носачи и тампони на амортисьорите, може ли да има някакво разминаване ?
          '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
          '97 Coupe 16VT 262WHP+

          Коментар


            Просто в някои случаи, полуоската се изтръгва от фиксираното си положение във външното каре и започва да плува в шлиците като постепенно ги износва и в някакъв момент превърта в карето. Това с шайбите беше единственият вариант при Ритмо, но ставаше при малките мотори. При 2,0 мотора на Абарт, съм слагал алуминиеви шайби на вътрешното каре, но изнасянето на карето навън увеличаваше натоварването върху шлиците на диференциала, където влиза лявата полуоска и доста често изпускаха семерингите на скоростите, в резултат на износване и разбиване на диференциала.

            Коментар


              S.W.A.T. написа:
              Вкара ме в някакви размисли, аз съм с мотор, полуоски, главини и шенкели от кола 92ра и съм с новите носачи и тампони на амортисьорите, може ли да има някакво разминаване ?
              Ами щом до сега нямаш излязла полуоска от диференциала или от карето, значи няма проблем.И при мен нямаше проблем с изваждане на полуоските без подложните шайби, и сега пак ще ги махна.Но пък има коли при които се измъкват, явно зависи от това колко добре закопчава пружинният пръстен.Самите вътрешни маншони - малкият край ги бях вкарал отвътре на борда на полуоската, че иначе дърпаха излишно карето с тия дъгите носачи се придобива и хубав страничен наклон, градус и нещо- два, освен разширената стъпка.
              sigpic
              Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
              475HP 11,5/1,9/191
              YouTube

              Коментар


                днес вече е на крака главина от колегата porosenoq, нов лагер ФАГ и без дистанционните шайби, за да могат шлиците на карето да излязат след равнината на фланеца на джантата и да се избегне натоварването на усукване на главината от въртящият момент.
                sigpic
                Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                475HP 11,5/1,9/191
                YouTube

                Коментар


                  Радвам се, че влезе в употреба главината Другата се сетих, че остана тук, но трябва да я потърся, ако ти трябва!
                  Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
                  Fiat Marea 1.6 16v

                  Коментар


                    porosenoq написа:
                    Радвам се, че влезе в употреба главината Другата се сетих, че остана тук, но трябва да я потърся, ако ти трябва!
                    ами само главината ползвах, понеже самия шенкел се оказа от варианта с по-тънките рамена за кормилните накрайници.
                    sigpic
                    Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                    475HP 11,5/1,9/191
                    YouTube

                    Коментар


                      малко онборд от изминалият Итал трак дей Подобрих си времето на 1.00.29 със семи сликовете, поне видях че вече не ще да пада времето, голям пръст има и втвърдяването на стаб. щанги.колата се накланя по-малкодругият път вече ще трябват 17-ки и сликовесъщо и макс. скорост на правата се качи до 182 км/ч спрямо 178 -те от предишният път, това е добре, или има повече сила, или спирам по-късно, но май е и от двете по малко http://www.youtube.com/user/ICIDesig.../0/YBSvcSiQd-s
                      Прикачени файлове
                      sigpic
                      Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                      475HP 11,5/1,9/191
                      YouTube

                      Коментар


                        Къв глас извади пък сега? Проекта дан са е доразвил и с механичен компресор "плачи", кат Делта S4 А иначе със заключен заден мост ли си на пистата или тъй мноу пързаля?
                        ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

                        Коментар


                          2000 20v turbo написа:
                          Къв глас извади пък сега? Проекта дан са е доразвил и с механичен компресор "плачи", кат Делта S4 А иначе със заключен заден мост ли си на пистата или тъй мноу пързаля?
                          много силно вика :D и става изкривяване на звука при записа, някой ден ще трябва да и направя генерацията до отзад с едно гърне, хем по-тиха ще стане, че и самият звук ще е също много добре звучащ.Карал съм там и със заключен заден диф преди време, почва да се пързаля излишно, а и леко се губи повер от тътренето на заключения мост по завоите.С отключен заден диф си я карам, пак като се предобри с късно спиране или пък с волан или пълна газ, се вкарва с вратите :D
                          sigpic
                          Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                          475HP 11,5/1,9/191
                          YouTube

                          Коментар


                            едно клипче със завъртанетоhttp://www.youtube.com/watch?v=MR8k39MZrEUинтересно беше също като засякох разхода Русе - Габрово за 13 литра, пълен - до пълен резервоар, излиза малко под 9/100 а на пистата се върти около 25/100
                            sigpic
                            Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                            475HP 11,5/1,9/191
                            YouTube

                            Коментар


                              ici написа:
                              интересно беше също като засякох разхода Русе - Габрово за 13 литра, пълен - до пълен резервоар, излиза малко под 9/100 а на пистата се върти около 25/100
                              Добре де, мойта що неще да гори толкова малко :O извън града си е 10-ка... при доста умерен стил на шофиране
                              Турбо..... Фиат Турбо.....


                              http://img146.imageshack.us/img146/3713/podpisfiat.jpg

                              Коментар


                                x_X_x написа:
                                ici написа:
                                интересно беше също като засякох разхода Русе - Габрово за 13 литра, пълен - до пълен резервоар, излиза малко под 9/100 а на пистата се върти около 25/100
                                Добре де, мойта що неще да гори толкова малко :O извън града си е 10-ка... при доста умерен стил на шофиране
                                турбото е причинатамоето е доста "дебитно" откъм турбинната част, понеже е Т3 0.63 а/р и мотора работи с голяма ефективност, изчиства се доста добре при изпускането.Твоето мицу турбо е туин скрол и газовете минават през горе-долу двойно по-малко сечение, понеже корпуса е разделен на две.Рестрикцията е голяма, доста голямо обратно налягане прави.Същият разход като твоя го прави и стоковият мотор и турбо, ремапнати на към 250 коня, пак поради причина че турбото е Т3 но с малък корпус 0.46 а/р
                                sigpic
                                Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                                475HP 11,5/1,9/191
                                YouTube

                                Коментар

                                Working...
                                X