Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Tipo HF Integrale

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво колега само така
    FIAT-COUPE 2.0 16V TURBO
    ALFA ROMEO-155 1.8 8V
    ALFA ROMEO-ALFETTA 2.0 8V- реставрация в момента

    Коментар


      С настроение след писта Русе :D Даже опитах нов похват за паркиране http://videos.streetfire.net/video/a...ace_161981.htm
      sigpic
      Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
      475HP 11,5/1,9/191
      YouTube

      Коментар


        ici написа:
        С настроение след писта Русе :D Даже опитах нов похват за паркиране http://videos.streetfire.net/video/a...ace_161981.htm
        ИЦИ тряя смените Оператора тоя кат КИХА мноо му подскача обектива ве Да няма сенна хрема я?

        Коментар


          ICI много ме радва успешния ти силов тунинг На този етап аз бих сложил разпънка на бомбетата, както ти си написал скоро, а по натам защо не една не по-малко успешна 4х4 конверсия с чарколяк от 155-ца Мислил ли си за ролбаризация на купето и как се справя то сега без такава с всичката тази мощ
          PUNTO ZERO

          Коментар


            idm написа:
            ici написа:
            С настроение след писта Русе :D Даже опитах нов похват за паркиране http://videos.streetfire.net/video/a...ace_161981.htm
            ИЦИ тряя смените Оператора тоя кат КИХА мноо му подскача обектива ве Да няма сенна хрема я?
            Аве незнам,ама кат кихне освен че подскача нагоре -надолу ,ами са мести и настрани.Ти остави ама па на предния от мноо алкохол пък му трепереха ръцете
            Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

            Коментар


              WhitePunto написа:
              ICI много ме радва успешния ти силов тунинг На този етап аз бих сложил разпънка на бомбетата, както ти си написал скоро, а по натам защо не една не по-малко успешна 4х4 конверсия с чарколяк от 155-ца Мислил ли си за ролбаризация на купето и как се справя то сега без такава с всичката тази мощ
              По-нататък ще има разпънка, по-скоро натяжка с винт на бомбетата . Товари се доста купето с тоя начин на каране по завойчетата, но се справя засега.Значи догодина би трябвало да отделя време за да и направя външния вид и един ролбар по изискванията на ФИА, да си знам че е както трябва . Конверсия от 155 Кю4 ще е доста добра за по-динамично каране, но това ще се мисли чак когато всичко друго е готово.Иначе тествах на хубав асфалт със сликовете след 3-та няма проблеми със сцеплението и подаването на повечко газ, но до трета си е голямо дебнене и галене на газта :D
              sigpic
              Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
              475HP 11,5/1,9/191
              YouTube

              Коментар


                Здравейте и поздрави за страхотната машина.Бих искал да ви задам няколко въпроса ако не е неудобно да отговорите: Какъв ориентировъчно е ценовият диапазон на подобен проект (за какво трябва да се приготви човек ако се захваща с такъв мащаб) От къде черпите техническата информация за тунинга - изработката на маховика (геометрия, метериали и т.н.), модификациите на буталата, клапаните и колекторите (геометрия и вид на обработката) и всичко друго И може би най- важното - къде се изработват тези компоненти (в българия за съжаление понякога е трудно да се намерят способни майстори и кадърно оборудване)Благодаря предварително за отговорите - надявам се да са полезни на всички, които искат да се захванат с подобно начинание.

                Коментар


                  Съвсем обобщено казано един такъв проект от такова ниво излиза на цената на нов малък до среден клас автомобил, а може и да отиде доста по-нагоре - ако се стигне до пълна състезателна подготовка.За конкретизирането на проекта са ми били нужни много нощи в проучване във специализирани форуми, съответно и съвети на хора с голям опит конкретно с този Фиат/Ланча мотор.А относно проектирането - то си е като начин на усещане и разбиране след години изучаване на съответните специалности .Просто трябва да се "виждат нещата". Както и преди бях споменавал, благодарение на един приятел наричащ се Prilo по форумите (луд Опелджия непреклонен ) финализирахме въпросните проектирани детайли до триизмерно проектиране на Солид преди изработката, за да се уточнят нещата максимално. Изработването на детайлите е изнервящата част, много трудно се намират прецизни майстори, най добре стават нещата на машини с цифрово управление.Даже се бях замечтал да си имам една .
                  sigpic
                  Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                  475HP 11,5/1,9/191
                  YouTube

                  Коментар


                    Принудителен ъпгрейд на предните стандартни дискове, понеже единия се спука от прегряване - от няколко светвания до червено.Брембо Макс 284мм х 22 стандартният размер, надявам се да няма проблеми.За по-нататъка може да отидат заедно с предните апарати отзад, а за отпред да помисля за някакви съставни, нещо над 330мм със многобутални апарати :P
                    Прикачени файлове
                    sigpic
                    Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                    475HP 11,5/1,9/191
                    YouTube

                    Коментар


                      Може би при някое разглобяване може да се направи един степ бай степ как човек да си напарви турбо типо с този двигател.Ще е наистина интересно. Ще вземе да настане едно търсене на такива двигатели :DИстинския ми въпрос е към ICI или занещите по въпоса....Каква е разликата между този ДВГ и този на купе? Типо до 93 и купе 95-96...На мен ми изглеждат еднакви пък различна мощност...По-добро ли е купето на Типо от това на Купе за подобен проект?
                      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                      Коментар


                        Разликата от няколкото коня е заради намалената степен на сгъстяване на Купето.Буталата са му с леко вдлъбване, а не както на Типо плоски.А и валовете му са с по-малък лифт от на Типо.И съответно ЕКУ-то е с коригирани карти.Всичко е заради понижаване на вредните емисии.То не че на Типото навремето като е излязъл мотора е покрил Калифорнийските стандарти за емисии, които никой друг от конкуренцията тогава не си е бил поставил за цел да бъдат покрити.Ходовата част и на двете коли е еднаква.
                        sigpic
                        Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                        475HP 11,5/1,9/191
                        YouTube

                        Коментар


                          колега колко струват такива дискове брембо ??
                          Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                          Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                          Коментар


                            B1keP_B0y написа:
                            колега колко струват такива дискове брембо ??
                            290лв двата
                            Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                            Коментар


                              ici написа:
                              Разликата от няколкото коня е заради намалената степен на сгъстяване на Купето.Буталата са му с леко вдлъбване, а не както на Типо плоски.А и валовете му са с по-малък лифт от на Типо.И съответно ЕКУ-то е с коригирани карти.Всичко е заради понижаване на вредните емисии.То не че на Типото навремето като е излязъл мотора е покрил Калифорнийските стандарти за емисии, които никой друг от конкуренцията тогава не си е бил поставил за цел да бъдат покрити.Ходовата част и на двете коли е еднаква.
                              Това води до следващият ми въпрос.....ако блока е еднакъв, само смяна на буталата и валовете,заедно с екуто, оправя ли работата?Не би трябвало да е голям проблем финансово, все пак е Типо. За мен 8 коня не са много малко, при положение че може да се изтискат още и от други места- чип, генерация...А за купето на купето? :D По-добро ли е от на Типо за такъв проект?
                              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                              Коментар


                                Направо ще си призная, че мисля в близко време да си взема Купе 2.0 16в за всекидневен автомобил и да му причиня следните неща :D :Мда 8 коня си се осещат, а с долния спиък смятам че към 20 може да отидат.Портване на главата, смукателя и работа по клапаните и леглата.Смяна на буталата с Типовски, като при това ще се отнеме и/или главата/блока за да се увеличи степента на сгъстяване до към 13:1 понеже ще е с газов инжекцион.Валове (с големия лифт) от Типо с 5 врати.Раздвижни ангренажни колелета.Олекотяване на маховика.Ще прехвърля олекотените мотовилки от Типото, а за него ще има високоякостни Паутер.Естествено нови лагери и сегменти + хонинг на цилиндрите.Спортно филтърче.Само смяна на чипа в ЕКУ-то на Купето с такъв за Типо(по възможност тунинг файл) трябва да свърши работа.Относно купетата на Типо и Купе - носещата структура е една и съща, разликата е само в отличната аеродинамика на Купето.
                                sigpic
                                Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                                475HP 11,5/1,9/191
                                YouTube

                                Коментар

                                Working...
                                X