Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за турбо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за турбо

    Здравейте!Понеже ми е първа тема тук и незнам дали пиша в правилния раздел,ако има нещо моля да бъда извинен.Въпроса ми е следния...Карам Фиат браво с прочутия 1.4 12В мотор.(колкото и отрицателни да са мненията за него смятам,че е доста читав)Скоро смених всичко по запалителна система с идеята да подобря ефективността.Колата доста се поотпуши,но смятам,че може и още(не говоря за чудеса)!От една седмица насам ми се върти в главата да сложа турбо и изчетох доста материал по форумите (къде от разбиращи къде от дървени философи).До колкото ми стана ясно с преправяне на тръби,регулиране налягането на турбината може би и пипане сгъстяването на мотора това може и да стане възможно.Понеже не мога и не знам как да изчисля всичко се обръщам към вас.Турбината която мога да ползвам е от фиат темпра 1.9ТД. Не очаквам отговори от сорта-
    bravo 1.4 12v

    #2
    Re: Въпрос за турбо

    [quote:7a5df38024="Mar70_95"]Здравейте!Понеже ми е първа тема тук и незнам дали пиша в правилния раздел,ако има нещо моля да бъда извинен.Въпроса ми е следния...Карам Фиат браво с прочутия 1.4 12В мотор.(колкото и отрицателни да са мненията за него смятам,че е доста читав)Скоро смених всичко по запалителна система с идеята да подобря ефективността.Колата доста се поотпуши,но смятам,че може и още(не говоря за чудеса)!От една седмица насам ми се върти в главата да сложа турбо и изчетох доста материал по форумите (къде от разбиращи къде от дървени философи).До колкото ми стана ясно с преправяне на тръби,регулиране налягането на турбината може би и пипане сгъстяването на мотора това може и да стане възможно.Понеже не мога и не знам как да изчисля всичко се обръщам към вас.Турбината която мога да ползвам е от фиат темпра 1.9ТД. Не очаквам отговори от сорта-
    Fabbrica Italiana Automobili Torino
    F I A T - BraVo 2.0 20V HGT 97
    F I A T - Uno 0.9 85 500 000 km dvg железо! Вече с 1050 кубика Abarth 70 hp
    F I A T - CoUpe 2.0 16V LE Style

    Коментар


      #3
      Re: Въпрос за турбо

      [quote:2cebe25f4f="mohel"][quote:2cebe25f4f="Mar70_95"]Здравейте!Понеже ми е първа тема тук и незнам дали пиша в правилния раздел,ако има нещо моля да бъда извинен.Въпроса ми е следния...Карам Фиат браво с прочутия 1.4 12В мотор.(колкото и отрицателни да са мненията за него смятам,че е доста читав)Скоро смених всичко по запалителна система с идеята да подобря ефективността.Колата доста се поотпуши,но смятам,че може и още(не говоря за чудеса)!От една седмица насам ми се върти в главата да сложа турбо и изчетох доста материал по форумите (къде от разбиращи къде от дървени философи).До колкото ми стана ясно с преправяне на тръби,регулиране налягането на турбината може би и пипане сгъстяването на мотора това може и да стане възможно.Понеже не мога и не знам как да изчисля всичко се обръщам към вас.Турбината която мога да ползвам е от фиат темпра 1.9ТД. Не очаквам отговори от сорта-
      bravo 1.4 12v

      Коментар


        #4
        вариант ли е друга или ако трябва и по-малка турбина?
        bravo 1.4 12v

        Коментар


          #5
          Колега, замислял ли си се за компресор? Мисля че ще е по удачно от турбина, поне със сигурност ще е по лесно за изпълнение. Няма да надува на повече от 0,3 - 0,4 бара. Имаше едно време една тема в алфа форума, един колега го беше направил много бюджетно и се беше получило много добре. Мисля че беше изкарал прилични коне.
          Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
          Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

          Коментар


            #6
            Ако говориш за механично задвижвано турбо с ремък отговора е Да!Първоначално идеята беше за такова защото е по лесно за изпълнение,но едната причина която ме спираше е,че много трудно се намира такова нещо,а другата,че задвижването му натоварва мотора...все пак казах,че идеята е да подобря ефективността му(не че няма това да стане).Просто се сетих за един двигател който бяхме взели за резервни части за на дядо ми колата и се оказа,че има и турбина в неговия гараж...Затова се обръщам към вас
            bravo 1.4 12v

            Коментар


              #7
              Да се слага турбо на 1.4 е като да правиш от астматик - маратонец....... Не че е невъзможно, но е безмислено......
              Alfa 156 2.0 TS
              Alfa 156 20VTurbo
              Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
              Locost TF1 3.0V6

              Коментар


                #8
                Аз минах по подобен път преди 2-3 години, само че исках да турбинирам Фиат Купе 1.8 16в. По груби сметки ако трябваше да се прави на неговия си двигател излизаше около 4000лв. Бях намерил мотор 2.0 турбо от Фиат Купе на цената от 1600лв без инжектори. Отделно трябваха пари за монтаж. Мойте мнения са следните: 1. Купуваш си едно Пунто ГТ Турбо и си свиркаш, както направих аз . 2. Намираш мотор от Пунто ГТ или Уно Турбо примерно и ги засаждаш, обаче си е играчка, пък ще трябва и спирачките да усилваш. Хубавото на ГТ-то е че имаш едни 130-на коня отраз, пък и имаш мегдан за засилване впоследствие .
                Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
                Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

                Коментар


                  #9
                  Мотора изобщо не е подходящ за рпинудително пълнене. Нито мазането му е измислено, нито вала му е читав, генерацията му е неподходяща.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Колега, този двигател няма диапазон в който да не се държи ... меко казано флегматично. Но ако имаш мерака и парите да направиш това, което казваш - ще се радвам да го видя. Успех.И все пак да си кажа: Силата на този мотор е в простото му устройтво. Върши перфектна работа за безпроблемно преместване в пространството. Извънградско гори сравнително малко ако го караш с 80 -100 (от 2500 до 3250об). Но ако почтеш да го мачкаш - хем не върви, теква като лейка то всички семеринги и за капак РВ става тояга
                    ФИАТ- Пътят е само формалност
                    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                    -----------------------------------------------------
                    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                    Коментар


                      #11
                      НАУКАТА СЕ РАЖДА С ЕКСПЕРИМЕНТ ако си си наумил да го направиш го направи, но знай, че няма да е безболезнено!
                      Punto Sporting turbo
                      Alfa Romeo 164 super
                      brava 1.6 16v

                      Коментар

                      Working...
                      X