Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Angel eyes Bravo TD 100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Angel eyes Bravo TD 100

    Ще пусна тема защото когато почнах да търся не намирах нищо точно и ясно нека да започнем1. свалят се фаровете за (ТД 100) след като се развият 2-та болта на фара, фара се дърпа силно към другият фар, защото е хванат със "ябълка" до калника и се вади само със дърпане или се сваля целият калник и се избива със нещо-стъклото се разлепя лесно, за целта макетно ножче пистолет за горещ въздух или сешоар (аз използвах сешоар) нагрява се силикона някъде по избор, забива се ножчето във силикона и пред ножа се нагрява и се реже силикона без да се вади ножчето от него, за по 4 мин на фар ми отне стъклото после се почиства силикона от стъклото и фара 2. Angel Eyes -за светещото тяло използвах тези пръчки за щори (снимките са надоло)- 4 диода сини 3.5в - 20мА - (милиампера) (да уточня, грам идея си нямам ватове, милиампера и др) тоест искам да кажа, че няма нищо сложно - 2 резистора за 10 мА - във магазина ми казаха, че с тези диодите ще издържат повече време отколкото със резистори за 20 мА3. Приготвяне на ринга - след като свалих фара (всеки може както иска да си ги направи казвам моят начин) от стиропор си очертах малкият рефлектор, това се прави за да се огънат пръчките точно по рефлектора на ръка без макет не става- след като имам макет на рефлектора, сложих пръчката във фурната на 150 градуса и се гледа докато почне да омеква (във микровълновата не става, четох , че някой там ги правят но не не става само на места се нагрява а на други е студена) след като омекне бързо се вади от фурната и я увих около макета, там вече всеки си преценява как го иска на къде да е завъртяно, като се нагласи как ще е се реже по мярката, после се правят рязки през 1 мм на целият ринг рязките трябва да са от вътрешната страна на фара към рефлектора тоест 4 Диоди- правят се дупки във двата края на пръчката там се слагат диодите- как се връзват не знам :D карах на принципа проба грешка ( като отидете за резистори питайте за 2 последователни диода и ще ви кажат как се връзват) - след като ги вързах, всички кабели ги наврях отзад зад рефлектора без да пробивам капаците всичко е вътре във фара5. Силикон за стъклото- 2 тубички черен силикон да издържа на топло по 3.10лв за 1 тубичка ( във железарийте го има, кажете че е за кола) не съм го чакал да съхне залепих сложих фаровете и газЩе кача още снимки на диодите,резисторите, кабелите и всикчо др
    Кара : Fiat Bravo/1.9/ TD 100
Working...
X