Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обърнати джанти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Обърнати джанти

    Здравейте колеги, хрумна ми идеята да направя такива джанти за моето Пунто. Въпросът ми е : има ли колеги които са с такива джанти и ако може да споделят мнение. Заслужава ли си ?
    Прикачени файлове
    Fiat Punto Mk2

    #2
    Тези така като ги гледам не са обръщани ами двойни...а може би и разширявани.Аз съм си правил сам обърнати джанти,при които само обръщаш задния борд (големия) навън и ширината на джантата си се запазва същата и си караш с нормални гуми.Имаше си хамалска работа,но пък се получиха добре(не биеха и трясаха дори със 160-70),а и за тая кола тогава джантите бяха дефицит,а исках да понапълня калниците.Вече карам с 15ки ама си пазя и обърнатите 13ки с комплект гуми,защото са си олд скуул,радват си ме,а и сам съм си ги правил като тийнейджър и са ми свидни.За двойни ще ти трябват 8 бр. джанти,а за разширявани и материал да си направиш разширението както и читав стругар с голям струг да ти ги изреже.Според мен ако ти се кара с железни джанти с по-голям борд си направи или само обърнати(ама си подбери джанти с по-голям заден борд) или си направи двойни...не се впускай във филма с разширяваните,защото после и с търсенето на гуми ще береш ядове.
    EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
    Fiat Punto 1.2 16v Sporting

    Коментар


      #3
      white_shark написа:
      Тези така като ги гледам не са обръщани ами двойни...а може би и разширявани.Аз съм си правил сам обърнати джанти,при които само обръщаш задния борд (големия) навън и ширината на джантата си се запазва същата и си караш с нормални гуми.Имаше си хамалска работа,но пък се получиха добре(не биеха и трясаха дори със 160-70),а и за тая кола тогава джантите бяха дефицит,а исках да понапълня калниците.Вече карам с 15ки ама си пазя и обърнатите 13ки с комплект гуми,защото са си олд скуул,радват си ме,а и сам съм си ги правил като тийнейджър и са ми свидни.За двойни ще ти трябват 8 бр. джанти,а за разширявани и материал да си направиш разширението както и читав стругар с голям струг да ти ги изреже.Според мен ако ти се кара с железни джанти с по-голям борд си направи или само обърнати(ама си подбери джанти с по-голям заден борд) или си направи двойни...не се впускай във филма с разширяваните,защото после и с търсенето на гуми ще береш ядове.
      Можеш ли да качиш някоя снимчица да ги видим как са се получили?
      Fiat Punto Mk2

      Коментар


        #4
        Тази мода...мина и премина някъде края на 90-те.Премери си колко разстояние има сега от гумата до ръба на калника и...горе-долу това са границите в които можеш да променяш джантата. Варианти, които отиват към гуми, различни от оригиналните....силно не ти ги препоръчвам.Рядко имат положителен ефект.

        Коментар


          #5
          https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/...95&oe=5523D2FEНе са като на снимките по-горе ама при положение,че са само 4 1/2 инча широки джантите това е максимума,което може да се постигне...в оригиналния си вид борда беше на половина
          EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
          Fiat Punto 1.2 16v Sporting

          Коментар


            #6
            заслужава си естествено стига да ти се занимава :D за парите които ще хвърлиш ще си намериш алуминиеви 14-ки 7j 8j 9j. зависи и какво искаш? само да ги изнесеш или искаш да ги разшириш?
            Haters Gonna Hate

            Коментар


              #7
              white_shark написа:
              https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/...95&oe=5523D2FEНе са като на снимките по-горе ама при положение,че са само 4 1/2 инча широки джантите това е максимума,което може да се постигне...в оригиналния си вид борда беше на половина
              . Гъзарски ретро джанти колега.
              Fiat Punto Mk2

              Коментар


                #8
                quintessenz написа:
                заслужава си естествено стига да ти се занимава :D за парите които ще хвърлиш ще си намериш алуминиеви 14-ки 7j 8j 9j. зависи и какво искаш? само да ги изнесеш или искаш да ги разшириш?
                Искам да са с борд и широки същевременно, защото на пунтяка му е широка задницата и с едно такова допълнение ще стане доста добре.
                Fiat Punto Mk2

                Коментар


                  #9
                  Salvador написа:
                  Тази мода...мина и премина някъде края на 90-те.Премери си колко разстояние има сега от гумата до ръба на калника и...горе-долу това са границите в които можеш да променяш джантата. Варианти, които отиват към гуми, различни от оригиналните....силно не ти ги препоръчвам.Рядко имат положителен ефект.
                  Всъщност отново са на мода. Гледам доста клипчета на тунинг събори и т.н. са с такива джантички и отново набират популярност.
                  Fiat Punto Mk2

                  Коментар


                    #10
                    Колега днеска в olx.bg видях се продават 2бр точно такива джанти самоче 14-ки 4х98 Погледни ги ако искаш http://olx.bg/obrnati-dzhanti-r14-4h98-2-br-i67928016

                    Коментар


                      #11
                      mais написа:
                      Колега днеска в olx.bg видях се продават 2бр точно такива джанти самоче 14-ки 4х98 Погледни ги ако искаш http://olx.bg/obrnati-dzhanti-r14-4h98-2-br-i67928016
                      Благодаря колега.
                      Fiat Punto Mk2

                      Коментар


                        #12
                        Колеги, ако са само обърнати не влияе ли негативно на окачването? Всмисъл да се скапят по бързо лагери и т.н.?
                        Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
                        Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

                        Коментар


                          #13
                          Аз до колкото съм запознат се режат и се разширяват с ламарина. Имам един клиент дето ги прави, подвизаващ се под кодовото име "МАМАТА".
                          4 бири и турбината да свири

                          Коментар


                            #14
                            А на този агент "МАМАТА" някакви кординати дали е възможно или на някои друг който прави тези магии че и аз май са зарибих по тази прищявка :D

                            Коментар


                              #15
                              МАМА-та ми е съсед, от както имам съзнателни спомени, колите му винаги са били с обърнати джанти. Преди работеше на кръстовището на Пушкин и Околовръстното, но от известно време не е там. Не знам какво е качеството му на работа, но има малко мърляв вид... Пробвайте с някой от тези телефони, ако не ги е сменил 0898 630 672, 0887 655 099. Тази тема може да е полезна
                              ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
                              Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
                              Jet Black E46 M3

                              Коментар

                              Working...
                              X