Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на говорители за вратите - Фиат Браво 99'

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избор на говорители за вратите - Фиат Браво 99'

    Здравейте, колеги колебая се между тези два варианта : Alpine sxe-5725s 5x7 които би трябвало да паснат на оригиналния отвор, или Alpine sxe-1325s за които имам адаптери и също трябва да паснат на оригиналния отвор, кое ли ще свири по добре?
    FIAT BRAVO 1.9 JTD 105, 99г.

    #2
    На мен не ми харесаха и двата модела как свирят, но за музиката е много индивидуално на това как на някой му харесва.Аз в момента съм с Lanzar HR57.2 и не ми харесват и мисля да ги сменям с нещо друго
    Fiat Bravo 99' 1.6 GT
    Fiat Bravo 1.2 16v-Тотализирано
    Fiat Bravo 99' 1.6 SX

    Коментар


      #3
      Според мен елипсите са много по добър вариант аз си купих на хертз елипси 5х7 точно 2 години изкараха..... излеждат като чисто нови но се разлепи гуфрата по не знайни причини залепих ги на ново но не е същото и аз мисля за точно тези елипси от алпайн
      Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
      Ex.Bravo 1997 1.8 GT

      Коментар


        #4
        Варианта с коаксиален говорител е компромис, ако ще е такъв поне да е Hertz DCX 570.3. По-добър и естествено 3 пъти по-скъп е Hertz ESK570, но дори да не взимаш такива скъпотии, си избери нещо което е двукомпонентна система.

        Коментар


          #5
          Така, в началото колата беше със сложени в италия задни говорители Phonocar y-line 13см двулентови и предни компонентна система същата марка пак 13см, и свирят незадоволително силно за мен. В последствие си купих Alpine sxe-2035s 8’’ трилентови за кората и свирнаха доста добре проблема е че почнаха да надвикват предните.... та затова ще взимам още едни алпинки, но се чудя дали 13см или 5х7 може би 5х7 ще свири по добре...
          Прикачени файлове
          FIAT BRAVO 1.9 JTD 105, 99г.

          Коментар


            #6
            Ако искате да изкарате звук от вратите на Браво/а ги демпнете разликата е огромна Ако някой не знае какво е "демпване" да потърси във форума има много информация.
            Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
            И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
            .

            Коментар


              #7
              При мен италианеца е сложил JBL в цялата кола. На таблото пищялките, на вратите, отзад на колоните.Дали заради оригиналното радио, дали заради друго....не знам, ама нещо хич не съм впечатлен. А ги гледах като модели-въобще не са евтини говорители. Така,че...цената не е критерий.

              Коментар


                #8
                Ако искате да изкарате звук от вратите на Браво/а ги демпнете разликата е огромна Ако някой не знае какво е "демпване" да потърси във форума има много информация.
                Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                .

                Коментар


                  #9
                  Аз го направих това отдавна, една неделя сутрин реших да сваля корите да видя тия говорители да не са се издънили с времето, че свиреха много зле. И понеже беше неделя и нямаше отворени магазини взех от комшията скоч тиксо и облепих всичко. В интерес на истината останах много доволен, нищо че с тиксото е много аматьорско изпълнението, ефекта беше голям. Сега може да ида до авал като взема новите говорители и да си купя читава изолация да стане както трябва. По принцип колонките и сега си свирят много добре обаче задните алпини идват доста силни и ги заглушават губи се баланса...
                  Прикачени файлове
                  FIAT BRAVO 1.9 JTD 105, 99г.

                  Коментар


                    #10
                    И по горе го писах. Говорителите на браво/брава са доста долу и каквито и да сложиш няма да те задоволят, иска си компонентна (по възможност 5х7, 13 см са малки и винаги ги ползват за отзад просто нещо да има). Всичко ще дойде от пищялките горе в таблото. Аз преди време смених оригиналите на бравата ми пищялки с такива от голф 4 на филипс и останах доста изненадан от към добро.

                    Коментар


                      #11
                      p.b.stoyanov написа:
                      И понеже беше неделя и нямаше отворени магазини взех от комшията скоч тиксо и облепих всичко.
                      Това дето си направил е ...... няма нищо общо с идеята на демпването, само дето си затворил обема <== от това идва лекото подобрение.Демпването се прави за да се обере резонанса от колоните от матеряла на врата, тогава басът става по плътен без да дрънчат ламарините и звукът от колоните става много по приятен. Това че задните ти се чуват по силно просто си оправи корекциите от плеъра.
                      Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                      И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                      .

                      Коментар


                        #12
                        Вече съм с 4 еднакви говорителя. Доволен съм от звука, следва едни пищялки да взема и един суб и всичко ще си дойде на мястото. Ако някой иска бюджетно решение това е. Само да вметна че слушах Hertz DCX-690 и ALPINE SXE-2035S в затворени еднакви обеми и ALPINE-а свири по добре. Предполагам че и при елипсите 5х7 ще е така.
                        Прикачени файлове
                        FIAT BRAVO 1.9 JTD 105, 99г.

                        Коментар


                          #13
                          Честито Колега,интересува ме в предните врати елипсите паснаха ли точно на дълбочина (магнита опря ли в ламарината на вратата) или остана малко луфт . Гледам че дълбочината на колоните е 59 мм.Пишеше във форума че е от значение и е около 55 мм. (по спомен го пиша това)

                          Коментар


                            #14
                            Не пасват идеално, даже си трябва преправяне за да станат перфектно, защото при оригиналните този ръб който съм очертал липсва. Не опират отзад никъде защото стоят един вид наддигнати заради този ръб най добре е да се направи накакъв преходник от дърво или пластмаса. Аз лично за момента използвах самозалепващи уплътнения за да уплътня около говорителя, по атам ще му мисля.
                            Прикачени файлове
                            FIAT BRAVO 1.9 JTD 105, 99г.

                            Коментар


                              #15
                              Честито, искам да питам спрямо говорителите, които се вграждат оригинално, тези алпайни със сходна чувствителност и динамика ли са, т.е. стават ли за мидове, защото на бравата ми са оригинални и със ЦД-то ми Sony CDX-GT564 предната линия не изкарва никакъв бас, колкото и да усилвам баса от плеъра. За сметка на това пък са си доста чувствителни говорители и свирят силно та дрънка

                              Коментар

                              Working...
                              X