Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Типо смяна на двигател

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Типо смяна на двигател

    Колеги имам един въпрос към по разбиращите, значи намислил съм да сложа 1.4 Турбо мотор от Пунто във типото и ме интересува дали ще има проблем по захващането предница и т.н.Фиат Типо има с 1.4 двигател който външно в същия като ГТ Турбо на Пунто, но не знам лапите дали ще паснат на моя кош, другото което ме притеснява са полуоските дали ще паснат на типовските главини или ще трябва и главини от Пунто и шенкели съответно ще трябва и амортисьори от пунто а там ще имам проблем вече със захващането им в бомбетата ?Дайте съвет какво да правя искам точно такъв мотор с турбина да сложа
    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

    #2
    Сега с какъв двигател е типото?
    PUNTO ZERO

    Коментар


      #3
      Re: Фиат Типо смяна на двигател

      Valiosport написа:
      Колеги имам един въпрос към по разбиращите, значи намислил съм да сложа 1.4 Турбо мотор от Пунто във типото и ме интересува дали ще има проблем по захващането предница и т.н.Фиат Типо има с 1.4 двигател който външно в същия като ГТ Турбо на Пунто, но не знам лапите дали ще паснат на моя кош, другото което ме притеснява са полуоските дали ще паснат на типовските главини или ще трябва и главини от Пунто и шенкели съответно ще трябва и амортисьори от пунто а там ще имам проблем вече със захващането им в бомбетата ?Дайте съвет какво да правя искам точно такъв мотор с турбина да сложа
      Мотора за типо който е за този кош е 2.0 16в турбо но отново полуоски скорости..а-у :D Най хубавото е че хардуерно е най лесно тоест донор купе турбо ти трябва. И колата става бруталния ’’слиипър’’
      Sedicivalvole (Racing Rosso)now
      GTV 2.0 (612 A)now
      E60 530D now.. hate it big time :D
      Lumina SUPER SPORT V8 5.7(silver) ex
      Hyundai Coupe V6 2.7 (silver)ex

      Коментар


        #4
        2.0 16v Турбо го знам , че става без проблем и без да ми казваш, нали коша на фиат купето е като на фиат типо, въпроса е дали ще стане 1.4 турбо от пунто без да се преправя, с преправяне и той ще стане, трябва ми информация защото сам ще си правя всичко и да знам с какви трудности ще се сблъскам...Засега съм свалил колектора и дросела на моя мотор да ги поразтържа да видим какъв ще е ефекта и после може и главата да челосам 1мм. но ще видим
        Теоритиците си лаят, голфа си върви!

        Коментар


          #5
          Какъв е тоя 1мм Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 сваля се с 3-4 десети и то ако не е правена друг път главата, за да няма близки срещи от 3-я вид, направи едно хубаво замерване да нямаш после обява в Продавам. Пиши за ефекта от разстъргването на дросела и колектора и ако имаш възможност направи едно портване на главата. Ефект ще има, дали ще го усетиш незнам.
          Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
          Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
          Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

          Коментар

          Working...
          X