Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спортен филтър К&N - конус

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    извинявам се, че сега се включвам, но трябва и да се работи..така, пак се извинявам, но горе са грешните снимки. това е първия вариант, като тук проблема беше, че филтър пак беше топъл при каране нв града.в момента е като на по-долу приложената снимка, т.е. има един вид термо щит /онова лъскавото чудо/.аз направих следното:монтирах конуса на мястото на стария филтър, като за целта резнах кутията отгоре. след това отстраних фабричният въздуховод, и докарах пресен въздух от решетката до халогена. това е!по въпросите..divaka - вода и боклуци не засмуква, тръбата е поставена на около 10 см. от филтъра,blagun - тоя пластмасов въздуховод не върши никаква работа, направете си труда да проследите тръбите...tomazo - не е фабричния.
    Прикачени файлове
    "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

    Коментар


      #32
      boneff написа:
      При мене филтъра е поставен по-същия начин ,а за да влиза по добре свеж въздух мислех да направя едни хриле на левия калник,но се притеснявам като завали да не засмука вода
      Можеш да направиш хриле, колегата БОБО турбото :D от Алфа форума е монтирал по същия начин филтъра си и е направил хриле от страни на калниците.Не съм го чул да се оплаква, че смуче вода
      BMW E90 320D
      ех. FIAT COUPE 2.0 16V
      ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
      ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

      Коментар


        #33
        blagun написа:
        boneff написа:
        При мене филтъра е поставен по-същия начин ,а за да влиза по добре свеж въздух мислех да направя едни хриле на левия калник,но се притеснявам като завали да не засмука вода
        Можеш да направиш хриле, колегата БОБО турбото :D от Алфа форума е монтирал по същия начин филтъра си и е направил хриле от страни на калниците.Не съм го чул да се оплаква, че смуче вода
        Прав си
        Fiat Bravo 1.6 16V

        Коментар


          #34
          при един такъв добре монтиран филтър K&N може да се изумите.ако мислите че с някакъв обикновен конус ще постигнете нещо
          punto 1.2 16v sporting

          Коментар


            #35
            koleto написа:
            при един такъв добре монтиран филтър K&N може да се изумите.ако мислите че с някакъв обикновен конус ще постигнете нещо
            колега ще разясниш ли какво значи "добре монтиран"? моя е мушнат където е и на токо , но не съм правил такава изолация от топлия въздух.Знам че за максимален ефект трябва гумената тръба свързваща филтъра с колекторите да се смени с метална за да има по-малко съпротивление на минаващия въздух.
            Fiat Stilo JTD ....sold
            Volvo C 70 ....

            Коментар


              #36
              blagun написа:
              boneff написа:
              При мене филтъра е поставен по-същия начин ,а за да влиза по добре свеж въздух мислех да направя едни хриле на левия калник,но се притеснявам като завали да не засмука вода
              Можеш да направиш хриле, колегата БОБО турбото :D от Алфа форума е монтирал по същия начин филтъра си и е направил хриле от страни на калниците.Не съм го чул да се оплаква, че смуче вода
              Той по-принцип този филтър неможе да засмуче вода така че няма страшно слагайте го където искате,доколкото помня на Жорко не Пунтото беше изкаран отпред на предната броня
              Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
              Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
              Ventura garage

              Коментар


                #37
                Май малко оффтопик правя, но...Моя филтър е в правоъгълна кутия. Идея си нямам в какво състояние е, защотот не мога да го отворя. Така са затегнати болтовете, че ми се изпили отверката.Някаква идея как да го отворя? И ако го отворя и видя, че е прашен, мръсен, как да го изчистя?
                Coupe 1.8 16V

                Коментар


                  #38
                  RAADOO написа:
                  Май малко оффтопик правя, но...Моя филтър е в правоъгълна кутия. Идея си нямам в какво състояние е, защотот не мога да го отворя. Така са затегнати болтовете, че ми се изпили отверката.Някаква идея как да го отворя? И ако го отворя и видя, че е прашен, мръсен, как да го изчистя?
                  Ако не е "спортен", няма как да го изчистиш, но задължително намери начи да отвориш кутията и да смениш филтъра.
                  Uno Turbo RulZz

                  Коментар


                    #39
                    http://youtube.com/watch?v=eVAz0jC9w8YТова дали е K&N Звука наистина радва... По-хубаво е така, отколкото някой ремус да ти надува главата
                    Bravo(TM) HGT

                    Коментар


                      #40
                      VeSSkO написа:
                      http://youtube.com/watch?v=eVAz0jC9w8YТова дали е K&N Звука наистина радва... По-хубаво е така, отколкото някой ремус да ти надува главата
                      Много е светъл за K&N.За звук комбинацията е добра гърне + филтър
                      селото се оказа точно в града

                      Коментар


                        #41
                        Колеги, а случайно някой да е слагал спортен филтър на дизелова кола? или аз ще съм първия във форума
                        A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                        e30 forever!

                        Коментар


                          #42
                          BEX---GT---TDi написа:
                          Колеги, а случайно някой да е слагал спортен филтър на дизелова кола? или аз ще съм първия във форума
                          на майка ми ибизата и сложих K&N в кутията
                          селото се оказа точно в града

                          Коментар


                            #43
                            а, който си е слагал спортен филтър, имал ли е проблеми с дебитомера, че един майстор ми каза като си сложа да го пиша бегал след неколко месеца а толкова ми се иска да си сложа.....
                            A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                            e30 forever!

                            Коментар

                            Working...
                            X