Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спортен филтър К&N - конус

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    blagun написа:
    .....
    колега, поразрови се във форума и ще откриеш доста писано по тази тема от хора които карат с такива филтри! има доста тънкости за да е всичко ок и да те радва като си караш колата! останалите призовавам да не се палят, а да прочетат из нета как се употребява това чудо на техниката "Отворен конусен филтър" и по точно приложението му в България!
    "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

    Коментар


      #17
      Вчера монтирах филтъра и искам да споделя впечатленията си от него Тествах го първо на дълъг път, като резултат - колата има повече сила и мощ във високите обороти В града е много по-пъргава и бърза, 2-пъти по-бързо ускорява , то верно, че стария филтър си беше за смяна, ама чак пък толкова да ми е задушавал колата.. незнам Мотора има уникален звук в момента, но това само във високите обороти иначе, ако карате нормално ще е същия Четох, че с този филтър разхода на колата падал Вярно ли е това Също така искам да попитам дали има някакъв проблем да използвам филтъра сега през зимата и дали няма да му стане нещо или на колата?
      BMW E90 320D
      ех. FIAT COUPE 2.0 16V
      ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
      ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

      Коментар


        #18
        blagun написа:
        Вчера монтирах филтъра и искам да споделя впечатленията си от него Тествах го първо на дълъг път, като резултат - колата има повече сила и мощ във високите обороти В града е много по-пъргава и бърза, 2-пъти по-бързо ускорява , то верно, че стария филтър си беше за смяна, ама чак пък толкова да ми е задушавал колата.. незнам Мотора има уникален звук в момента, но това само във високите обороти иначе, ако карате нормално ще е същия Четох, че с този филтър разхода на колата падал Вярно ли е това Също така искам да попитам дали има някакъв проблем да използвам филтъра сега през зимата и дали няма да му стане нещо или на колата?
        А добре ли е да се сложи такъв филтър ако колата има газова,а ти колега конус ли си сложил и ако да как си го изолирал от топлия въздух :D
        ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

        Коментар


          #19
          за газова няма смисъл и става зле
          селото се оказа точно в града

          Коментар


            #20
            $ abarth $ написа:
            за газова няма смисъл и става зле
            Защо (стана ми интересно) ?
            ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

            Коментар


              #21
              Abarth. написа:
              blagun написа:
              Вчера монтирах филтъра и искам да споделя впечатленията си от него Тествах го първо на дълъг път, като резултат - колата има повече сила и мощ във високите обороти В града е много по-пъргава и бърза, 2пъти по-бързо ускорява , то верно, че стария филтър си беше за смяна, ама чак пък толкова да ми е задушавал колата.. незнам Мотора има уникален звук в момента, но това само във високите обороти иначе, ако карате нормално ще е същия Четох, че с този филтър разхода на колата падал Вярно ли е това Също така искам да попитам дали има някакъв проблем да използвам филтъра сега през зимата и дали няма да му стане нещо или на колата?
              А добре ли е да се сложи такъв филтър ако колата има газова,а ти колега конус ли си сложил и ако да как си го изолирал от топлия въздух :D
              Здрасти колега Значи филтъра е конус ето така изглежда За монтажа утре ще кача снимки ако мога, има 2 варианта за поставяне при мен...още и аз го мисля кой е по-добър, но сега както съм го сложил е добре Иначе има колеги каращи на газ от Алфа форума и са със спортни филтри
              BMW E90 320D
              ех. FIAT COUPE 2.0 16V
              ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
              ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

              Коментар


                #22
                Честито колега!зимата не е проблем да го ползваш, единствено колата е една идея по шумна. за разхода... не ми се вярва да пада, поне аз не съм забелязъл!още две важни неща..- при монтажа трябва да измислиш начин да му докараш свеж въздух! иначе комплекта гледам си има предпазител от жегата на двг-ля, да не го забравиш :D - и другото.. аз моя го чистя на 10 - 12000 км. инче става на гъз правят го в повечето сервизи, само ще държиш да го направят с кин комплект.айде успехи и мисли за гърненце.. звука да стане още по "уникален" :D
                "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

                Коментар


                  #23
                  Ако го поставиш филтъра както и където трябва започва да върви по-добре колата(не много но все пак е нещо)Важно е да го изолираш добре защото иначе гълта топъл въздух от двигателя и колата започва да върви по-зле. След като се направи това упражнение трябв да се направи някакъв въздохоотвод за да може от там филтъра да черпи студен въздух(колкото по-студен-толкова по-добре). След като направих всички тея маневри усетих някакъв положителен резултат. А разхода се вдига!
                  Fiat Bravo 1.6 16V

                  Коментар


                    #24
                    Айде да качите снимчици колеги, стига сте ни държали в неведение. Много съм навит да си сложа талъв филтър, но не знам как да му докарам свеж въздух. Помагайте
                    FIAT BRAVO 1.6 16V

                    Коментар


                      #25
                      и аз това чакам
                      Fiat bravo 1.6 16v 103hp

                      Коментар


                        #26
                        при мен изглежда по следния начин.. ще кача снимка и ще обясня по-късно къде и какво се прави!
                        Прикачени файлове
                        "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

                        Коментар


                          #27
                          Виждам, че с допълнителна тръба си докарал свеж въздух и виждам, че го взима някъде отдолу. Но така не минават ли много боклуци през тая тръба, като е толкова ниско, които да замъсяват допълнително филтъра. Питам сега преди да си обяснил какво си направил, та да имаш повече неща за писане като решиш да обясняваш
                          FIAT BRAVO 1.6 16V

                          Коментар


                            #28
                            divaka написа:
                            Виждам, че с допълнителна тръба си докарал свеж въздух и виждам, че го взима някъде отдолу. Но така не минават ли много боклуци през тая тръба, като е толкова ниско, които да замъсяват допълнително филтъра. Питам сега преди да си обяснил какво си направил, та да имаш повече неща за писане като решиш да обясняваш
                            мястото където е конуса на колегата е кутията за въздушният филтър !само ,че без горната час !Въздушният поток към тази кутия си е фабричният на бравото ! хитро измислено
                            фиатче Браво 2.0

                            Коментар


                              #29
                              И аз да се включа...Първо бях монтирал филтъра отпред при решетката, но когато загрее и се включи перката вкарваше яко топъл въздух и колата не върви. Вторият начин който измислих е като на колегата, който е постнал снимката, но при мен въздуха идващ до филтра е от пластмасовия въздуховод идващ до кутията на оригиналния филтър
                              BMW E90 320D
                              ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                              ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                              ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                              Коментар


                                #30
                                При мене филтъра е поставен по-същия начин ,а за да влиза по добре свеж въздух мислех да направя едни хриле на левия калник,но се притеснявам като завали да не засмука вода
                                Fiat Bravo 1.6 16V

                                Коментар

                                Working...
                                X