Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

От барабанни към дискови спирачки - Чинкуеченто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    От барабанни към дискови спирачки - Чинкуеченто

    Видно от заглавието искам да заменя барабанните спитачки с дискови,изчетох доста материал и при някои колеги трансплантацията е успешна.Колата е Чинкуеченто спортинг с 13ц джанти 98г. ако някой е правил такава интервенция,ще съм благодарен за насоки и напътствия.Благодарско и весели празници на всички

    #2
    трябват ти планки за апаратите от Уно Турбо, могат да се изработят. Апарати от Уно Турбо + лагери, или апаратите от Пунто ГТ или подобни без смяна на лагерите. Дискове според апаратите които си взел.Всичко се намира лесно с изключение на планките, за тях мога да ти помогна срещу 80 лева.

    Коментар


      #3
      защо си мисля че от някое типо ще му свършат работа на човека ?
      FIAT TEMPRA 1.6 75HP

      Коментар


        #4
        ре

        от архивите.
        Прикачени файлове
        Fiat Punto MK2 Broom Yellow 200++

        Коментар


          #5
          при мен и на бравото и на пунтото станаха безпроблемно от алфа 146.за 40 лв от морга взех дискове накладки спирачни апарати шайби планки болтове маркучи и тръбички.задължително вземи от донора шайбата зад лагера защото е по тънка.твоята е дебела и няма да пасне.за самата конверсия са нужни два часа ако никога не си правил това.успех
          fiat bravo 1.6 16v gt
          fiat marea 1.9 8v jtd
          fiat punto 1.7 td
          fiat marea 1.6 16v

          Коментар


            #6
            Благодаря за съветите,аз се бях насочил към ланчия делта или алфа 155,Утре ще направя едно кръгче по моргите да видим с какво разполагат.

            Коментар


              #7
              Такаа вече имам цял заден мост от 155ца алфа нали,тези лагер главини лесно ли излизат не се ли разбиват при вадене?Утре ще има екшън и да знам дали да търся и лагери?

              Коментар


                #8
                Такаа малко късно но по-добре от никога,вече съм със дискови спирачки отзад,падна малко рязане и пробих 2 дупки,планката от 155та беше доста различна.Но с участието на флекс и дрелка работата стана.

                Коментар


                  #9
                  https://www.youtube.com/watch?v=9-_uEg0fxc0 общо взето нищо не му тряа освен чаркалъка( ма пълен чаркалък дистанциращата втулка е друга от на барабаните) от пунто GT и да разпробие планките на GT-то и е в играта
                  >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                  Коментар

                  Working...
                  X