Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремонт на заден мост Фиат Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ремонт на заден мост Фиат Типо

    Колеги задния мост много започна да клопа като бутна гумата и клопането не е от лагера на главината е направо се мести целият носач Интересува ме какво по точно се износва по моста и кое трябва да се смени за да се изправят гумите и да не е разкрачен и проблем ли е така да се кара, има ли опастност да се откачи ?Най-добре някой ако има снимка какво по точно се сменя и ще имам ли няакви затруднения ако се заема сам ?
    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

    #2
    лагерите на чупещите рамена.струват,около70лв.смяната е малко гадна,но няма как

    Коментар


      #3
      Задницата разкраченана ли е?Ако гумата ти е наклонена значи си за лагери на носача ако е от там пиши за помощ аз смених онзи ден същите лагери абсолютно сам,но не ти пожелавам да е това!
      FIAT BRAVA 1.4 12V

      Коментар


        #4
        http://www.elinexltd.eu/product/675/...18-34-760.html - Брат,това е комплектът който ти е нужен,но само за едната страна,няма значение ляв или десен носач. съветвам те ако правиш сам ремонта да свалиш целя мост щтото е много опасно ако тръгнеш да режеш старите жтулки с флекс на място,макарче аз ги рязах на крик,но не го препоръчвам.Значи сваляш задния мост и сваляш носача след което е гадната част с избиването на старите черупки на лагерите.само се моли да не е изядено леглото на лагерите иначе отиваш към носачи.Ако имаш някакви въпроси с ремонта пиши.
        FIAT BRAVA 1.4 12V

        Коментар


          #5
          Re: Ремонт на заден мост Фиат Типо

          Valiosport написа:
          Интересува ме какво по точно се износва по моста и кое трябва да се смени за да се изправят гумите и да не е разкрачен и проблем ли е така да се кара, има ли опастност да се откачи ?
          Гумата няма да падне така лесно спокойно но ти износва гумите а и при по голяма скорост е възможно да хванеш полето.P.S.:По принцип аз карах мойта така окло 3000 км. , Но съвет от мен,по-добре си смени лагерите!
          FIAT BRAVA 1.4 12V

          Коментар


            #6
            Мерси за отговорите колега, чак сега се прибирам от работа и видях, да гумите са разкрачени от много време или по точно откакто я имам, стабилна е колата на завой няма занасяне, но като вдигнах гумата на крик ме оплаши тропането във втулката на носача, ремонт сега в студа няма да правя, напролет ще е просто исках да знам какво трябва да се направи...
            Теоритиците си лаят, голфа си върви!

            Коментар


              #7
              До пролетта ще ти износи гумите. Със сигурност. Изпитано.Е, ако я вдигнеш на трупчета, т.е. , не я караш, може.
              Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
              Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
              Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

              Коментар


                #8
                lhristov написа:
                До пролетта ще ти износи гумите. Със сигурност. Изпитано.Е, ако я вдигнеш на трупчета, т.е. , не я караш, може.
                Откакто я имам гумите са си разкрачени, но поне не клопаше или поне не бях забелязъл, сега е невъзможно да се прави ремонт, възможно е ако имам топъл гараж със канал, иначе да ме убиеш няма да тръгна да се занимавам...По принцип винаги излизат непредвидени неща които ще затруднят процеса по ремонта
                Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                Коментар


                  #9
                  Valiosport написа:
                  Откакто я имам гумите са си разкрачени, но поне не клопаше или поне не бях забелязъл, сега е невъзможно да се прави ремонт, възможно е ако имам топъл гараж със канал, иначе да ме убиеш няма да тръгна да се занимавам...По принцип винаги излизат непредвидени неща които ще затруднят процеса по ремонта
                  Аз лично правих ремонта на мойта преди седмица в най-големия студ от сутринта до вечерта,ако си нахъсан студа няма да те спре :D
                  FIAT BRAVA 1.4 12V

                  Коментар


                    #10
                    petiokitov написа:
                    Valiosport написа:
                    Откакто я имам гумите са си разкрачени, но поне не клопаше или поне не бях забелязъл, сега е невъзможно да се прави ремонт, възможно е ако имам топъл гараж със канал, иначе да ме убиеш няма да тръгна да се занимавам...По принцип винаги излизат непредвидени неща които ще затруднят процеса по ремонта
                    Аз лично правих ремонта на мойта преди седмица в най-големия студ от сутринта до вечерта,ако си нахъсан студа няма да те спре :D
                    Нахъсан съм ама нямам време изобщо сутрин като излезна е тъмно, вечер като се прибирам също е тъмно, плюс това трябв да приготвя 100 лева за 4 тампона и още 80-90 за втулки и лагери, та това са си едно 200 лева
                    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                    Коментар


                      #11
                      Тампоните на моста едва ли са заминали. Там е почти безпроблемнно! Аз преебан такъв тампон не съм виждал!Смятай само ремонтните комплекти!
                      ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                      // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                      Коментар


                        #12
                        xctr написа:
                        Тампоните на моста едва ли са заминали. Там е почти безпроблемнно! Аз преебан такъв тампон не съм виждал!Смятай само ремонтните комплекти!
                        Точно колегата е прав тампоните на моста почти не мърдат за 20 години.
                        FIAT BRAVA 1.4 12V

                        Коментар


                          #13
                          petiokitov написа:
                          ....... Точно колегата е прав тампоните на моста почти не мърдат за 20 години.
                          Де да беше вярно...Най добре провери а не разчитай на форумни писания и разбирачи
                          ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                          ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                          Коментар


                            #14
                            Единия колега казва "едва ли" другия "почти не".За какви "разбирачи" става дума?
                            Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

                            ZFA16000002608488

                            ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

                            Коментар


                              #15
                              eh4ev07 написа:
                              petiokitov написа:
                              ....... Точно колегата е прав тампоните на моста почти не мърдат за 20 години.
                              Де да беше вярно...Най добре провери а не разчитай на форумни писания и разбирачи
                              4 такива моста са минали през рецете ми. Като единия беше от кола в окаяно състояние, най-вероятно притежание на цигани! Смачкан или скъсан тампон не съм видял. Де да бяха и лагерите толкова безпроблемни!
                              ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                              // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                              Коментар

                              Working...
                              X