Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каре, полуоска или лагер на главина?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Каре, полуоска или лагер на главина?

    Колеги имам няколко шума от предно ляво колело, които ме побъркват. Първо на пълно навит на ляво волан при леко каране щрака от това колело. Звука е повтяращ се на всеки оборот. От Този звук набеждавам външно каре. Но при движение направо като съм на първа натискам по-силно газта. Колата е набира. В този момент отпускам или да сменя предавка или поради друга причина. От към ляво колело се чува един звук като ручене съпроводено с лекии вибрации в краката ми. Преди дни карах по път с доста зовой. Чувам при по-висока скорост отпред звук като от лагер от ляво. Звука намаля при десен завой и се усилва направо и на ляво. Звука е в ляво. А щях да забравя. По карето има петно от стара грес. Определено е литиева защото е сива и доста цапа. Но не намерих прокъсано по маншона.
    Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

    #2
    Първо, литиева та грес е бяла и не цапа, сивата е графитна и се ползва за карета.Лагера на главината се хваща много лесно, вдигни колата на крик, запали и вкарай на първа, ако е лагер ще чуеш на излитащ самолет, не изключвам варианта да има два проблема каре и лагер главина, ако е лагер при право движение лагера ще загрява и ще се натоварва но при завой щума ще намаля. Като свалите главината ще видите и карето.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      първо си смени външното каре,че е много разбито и тогава виж как е другото

      Коментар


        #4
        Притеснява ме виенето при отпускане на газта. От разбито каре може ли да вие?
        Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

        Коментар


          #5
          Един тест направих. Завъртях пълен ляв. И при спряла кола и включена на първа хванах колелото така като е на земята колата. Тръгнах да я бутам напред назад завъртайки колелото. И се появи онова щрак-щрак. Естествено звука е точно зад гумата а, не по-навътре. Викам я да изключа от скорост и да направя същото. И познайте - тишина.
          Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

          Коментар


            #6
            ivel написа:
            първо си смени външното каре,че е много разбито и тогава виж как е другото
            00' Bravo 105 JTD

            Коментар


              #7
              Deqn написа:
              Един тест направих. Завъртях пълен ляв. И при спряла кола и включена на първа хванах колелото така като е на земята колата. Тръгнах да я бутам напред назад завъртайки колелото. И се появи онова щрак-щрак. Естествено звука е точно зад гумата а, не по-навътре. Викам я да изключа от скорост и да направя същото. И познайте - тишина.
              Ако е каре е логично да утихне, намаля се натоварването.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #8
                Миля да видя и тампоните на скростната кутия. От тях много вие при отнемане на газта.
                Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

                Коментар


                  #9
                  виенето не е от тях

                  Коментар


                    #10
                    ivel написа:
                    първо си смени външното каре,че е много разбито и тогава виж как е другото
                    Мисля да послушам колегата. Карето много играе.
                    Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

                    Коментар


                      #11
                      ами действай,докато не си го скъсал и не останеш на пътя

                      Коментар

                      Working...
                      X